Mali Planlayıcı Kimdir, Ne İş Yapar

Mali Planlayıcı Kimdir, Ne İş Yapar

 MALİ PLANLAYICININ GÖREVLERİ NELERDİR Mali planlayıcı çalıştığı kurumda parasal konularda yetkili olan kişi anlamında kullanılan genel bir ünvandır. Mali planlayıcı, çalıştığı kurumda farklı isimlerde adlandırılabilir. Örneğin, hesap uzmanı, finansal planlamacı gibi isimler. Mali planlayıcı çalıştığı kurumda gelir gider işlerini takip eden kişidir. Mali planlayıcılar çalıştığı kurumu her türlü finansal sorumluluklarını alarak geleceğe yönelik hesaplar yaparak kurumunu mali açıdan destekler, geliştirir. Çalıştığı […]

 MALİ PLANLAYICININ GÖREVLERİ NELERDİR

Mali planlayıcı çalıştığı kurumda parasal konularda yetkili olan kişi anlamında kullanılan genel bir ünvandır. Mali planlayıcı, çalıştığı kurumda farklı isimlerde adlandırılabilir. Örneğin, hesap uzmanı, finansal planlamacı gibi isimler. Mali planlayıcı çalıştığı kurumda gelir gider işlerini takip eden kişidir.

Mali planlayıcılar çalıştığı kurumu her türlü finansal sorumluluklarını alarak geleceğe yönelik hesaplar yaparak kurumunu mali açıdan destekler, geliştirir. Çalıştığı şirkette finansal sorunlarla ilgili çözümler üretiminden sorumludur.

Mali planlayıcı çalışırken kendini bilimsel metotlardan, eğitim aldığı kurumun tecrübelerinden faydalanarak şirketi daha ileriye taşımak için kendini günceller.

 MALİ PLANLAYICININ GÖREVLERİ

Bir kurumun en önemli departmanı mali departman olduğu için, mali planlayıcı da o kurumun en önemli personeli arasında yer alır. Çünkü her kuruluş ticaret yapmak para kazanmak amacıyla hareket ettiği için, mali planlayıcılar da çok dikkatli ve mesleğinde tecrübeli olmak zorundadır.
Mali planlayıcı olmak isteyen kişiler sayısal yönden güçlü düşünme yeteneğine sahip olmalı, zihinsel zekası en üst seviyede pratik düşünebilmelidir.

MALİ PLANLAYICI MESLEĞİNİ KİMLER SEÇMELİDİR

Mali planlayıcı devamlı sayılar ile meşgul olacağı için en ufak bir konsantrasyon kaybında büyük kayıplar vereceği için çok titiz davranmalıdır. Sayısal yönü gelişmiş adayların ekonomi ile de yakından ilgilenmesi ile bu alanda kendini geliştirmek isteyenlerin seçebileceği mali planlayıcı mesleği hem çok önemli bir kariyer hem de çok önemli bir gelir elde etmek isteyenlerin seçebileceği meslektir. Sayısal dersleriniz çok iyiyse ve çok kazançlı bir işte ilerlemek para kazanmak istiyorsanız tam size göre bir meslek diyebiliriz. Matematik, fen, fizik derslerinizde hatasız iseniz seçmelisiniz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Özel Şoförlük Yaparak Para Kazanmak

 MALİ PLANLAYICININ MAAŞI

Geleceğin mesleği olarak adlandırılan mali planlayıcı çok iyi finansal deneyim, birikim sahibi olmalı, böylelikle de aldığı sorumluluğu yerine getirerek hem kariyer hem de ekonomik açıdan önemli yerlere gelebilmektedir. Alacağı maaş oldukça tatminkar olacaktır. Çalıştığı kuruma göre asgari ücretin 10 katına kadar çıkabilmektedir.
Mali planlayıcı olmak isteyen kişilerin ekip çalışmasına önem vermesi, otoriter olması, geleceği iyi planlayıp gerektiği yerde uygun hamleler yapmalı, grup içinde uyum halinde çalışmak için yeri geldiğinde riskli kararlar vermelidir.

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?