Marmarabirlik’te Ambalaj Küçüldü, Hedef  Büyüdü

Marmarabirlik’te Ambalaj Küçüldü, Hedef Büyüdü

Türkiye’de zeytin sektörünün önde gelen kuruluşlarından biri olan Marmarabirlik, zeytin üretim kapasitesini çoğaltmak maksadıyla 10 milyon lirayı geçen yeni makine teçhizat yatırımı yapmayı planlıyor. Yapılan yeni yatırımlarla üretim kapasitesi ambalajda üretimde yapılacak yeni ürünlerle birlikte yılda 50 bin tonu geçmesi hedefleniyor. Türkiye’nin zeytin sektöründe öncü kuruluşlarından biri olan Marmarabirlik zeytin alış ve satış planlarını sürekli olarak […]

Türkiye’de zeytin sektörünün önde gelen kuruluşlarından biri olan Marmarabirlik, zeytin üretim kapasitesini çoğaltmak maksadıyla 10 milyon lirayı geçen yeni makine teçhizat yatırımı yapmayı planlıyor. Yapılan yeni yatırımlarla üretim kapasitesi ambalajda üretimde yapılacak yeni ürünlerle birlikte yılda 50 bin tonu geçmesi hedefleniyor.

Türkiye’nin zeytin sektöründe öncü kuruluşlarından biri olan Marmarabirlik zeytin alış ve satış planlarını sürekli olarak yukarılara taşıyor. Piyasadan gelen her türlü  talebe cevap verebilmek amacıyla zeytin üretim kapasitelerini artırmak için farklı yatırım planları yapıyor. Hidamet Asa, bu yönde yapılan çalışmalar neticesinde Başköy’de bulunan entegre tesislerde yatırım çalışmalarının hızla sürdüğünü ve çok yakında biteceğini ifade etti. Asa, “Yaptığımız araştırmalarda tüketicilerimizin küçük ambalajı olan ürünlere yöneldiğinin anlaşılması üzerine bu talebin giderilmesi için yaklaşık bir yıldan beri süren yeni yatırım planlarımızın sonuna geldik. Biz de üretim kapasitesini artırarak 10 milyonu bulan yatırımın tamamına yakınını 2016 Nisan ayı sonuna kadar faaliyete geçireceğiz. Böylece yaptığımız yeni yatırımlar ile Marmarabirlik üretim kapasitesini 30.000 tonları geçerek 50.000 tonlara çok rahat ulaşacağını düşünüyoruz.” dedi.

Marmarabirlik Başkanı Hidamet Asa, hayata geçirilmeye düşündükleri yeni yatırımlar sayesinde öncelikle zeytin ezmesinin üretim kapasitesini artıracak tesislerin acilen faaliyete geçirileceğini belirterek, şu anki üretimi yüzde 50’den daha fazla artırılacağını bildirerek şunları söyledi:

Faaliyete geçirmeyi düşündüğünüz yeni yatırımlar ile zeytin ezmesi üretim tesislerinde tek kullanımlık porsiyonlar üretilerek başta restoranlar, oteller, kafeler ve kahvaltılık hizmet veren sektörlerde kullanılması hedeflenmektedir. Bu amaçla üretim yapacak olan makinalar, zeytin ezmesi yanında tek kullanımlık olacak şekilde zeytinler de paketlenecektir. Buna paralel olarak zeytinyağı üretim ek binasının da nisan sonu itibari ile faaliyete geçmesi hedeflenmektedir.” dedi.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Organik Ürünler Dükkanı Açmak

MarmaraBirlik ürünleri

Marmara Birlik Başkanı Asa, sektörde çok farklı yenilikler ortaya attıklarını belirterek ilk defa üretilecek olan ve içinde tek porsiyonluk sos bulunan ‘katla yağla’ adı verilen ambalaj için 1 milyondan fazla yatırım  yapıldığını ifade ederek, insanımızın damak tadına uygun tek kullanımlık zeytinyağlı soslar üretmeyi planladıklarını dile getirdi. Üretilen tek kullanımlık ürünlerin başta Türk Hava Yolları olmak üzere genelde ev dışı kullanımlar için tüketiciye ulaştırılacağı belirtildi. Yapılacak bu yeni ürünlerin sekiz gramlık ambalajlarda ve bir saatte 6000’den fazla üretim kapasitesi olan makinalarda üretilerek. İnsanların kolay bir şekilde kahvaltısını yapmasına fırsat verecek şekilde tasarlanacağını belirtti.

MarmaraBirlik Başkanı olan Hidamet Asa tüketicilerin son dönemlerde çok tercih ettiği küçük cam ve pet ambalajların üretimine ağırlık verdiklerini vurgulayarak şunları söyledi:

“Marmara Birlik her zaman tüketicinin tercihleri yönünde üretim yapmaktadır. Çünkü tüketiciler bizim için çok değerlidir. Onların beklentileri doğrultusunda ambalaj çeşitliliğine yönelmekteyiz. Yaptığımız yeni yatırımlarla bundan sonra MarmaraBirlik olarak ürettiğimiz teneke, vakum, cam-pet, kuru sele zeytin ürünlerimiz bağımsız alanlarda üretilecektir. Yaptığımız bu yatırımlardaki esas gayemiz tüketici tarafından gelen talebi karşılamak ve mevcut satışımızın daha da ileriye götürülebilmesi için ürünlerimizi farklı kanallardan aynı zamanda yüksek standartlarda verimini artırmak amacıyla üretim gerçekleştirmeyi düşünüyoruz.” dedi.

Sofralarımıza kaliteli ve sağlıklı ürünler sunan değerli kurumsal işletmemiz Marmara Birlik ürünleri yenilenerek güçlenmesi memnuniyet vericidir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Özel Güvenlik ve Koruma Bölümü Hakkında Ayrıntılı Bilgi

Bir önceki yazımız olan Satış Ortaklığından Nasıl Para Kazanılır başlıklı makalemizde Satış ortaklığı sistemi nasıl işler ve Satış ortaklığı sisteminden kar etmek hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?