Matematikte Bilinmesi Gereken Temel Kavramlar

Matematikte Bilinmesi Gereken Temel Kavramlar

Matematiğin Temelini Öğreten videoyu sizler için derledik. Sevgili öğrenciler, değerli veliler, matematiğin temeli sayılardır. Sayılar da farklı isim ve gruplara ayrılmıştır. İlkokul 1. sınıfta sayma sayılarından başlayarak, doğal sayılara geçilir. Ortaokul sıralarında ise kesirli sayılar, tam sayılar, asal sayılar, pozitif sayılar, negatif sayılar, rasyonel, irrasyonel diye devam eder gider sayılar. Matematiğin Temelini Öğrenin Bütün işlemle […]

Matematiğin Temelini Öğreten videoyu sizler için derledik. Sevgili öğrenciler, değerli veliler, matematiğin temeli sayılardır. Sayılar da farklı isim ve gruplara ayrılmıştır. İlkokul 1. sınıfta sayma sayılarından başlayarak, doğal sayılara geçilir. Ortaokul sıralarında ise kesirli sayılar, tam sayılar, asal sayılar, pozitif sayılar, negatif sayılar, rasyonel, irrasyonel diye devam eder gider sayılar.

Matematiğin Temelini Öğrenin

Bütün işlemle genelde sayı örnekleri ile yapıldığı için bu sayı türlerini iyi bilmeniz gerekir. Matematik belirleyici bir ders olduğu malumdur. İster eşit ağırlık düşünün ister fen grubu mutlaka matematik soruları yapmak zorundasınız. Bu durum yüksek öğretim kurumlarına girmek için geçerli değil aynı zamanda devlet kademesinde bir işe yerleşmek amacıyla girmek zorunda olduğunuz KPSS için de farklı değildir.

Matematik her işin kilididir. O halde Matematikte Temel Kavramlar öğrenilerek işe girme adına iyi bir başlangıç yapmış olursunuz. Ana sınıfından başlayan hocalar çocuklara geometrik cisimleri öğretip matematiği sevdirmeyi hedeflemişlerdir. Öğrenciler ve velilerin kabusu haline gelen sayısal ders gerçekte korkulacak bir ders değildir. Uzamsal ilişkilerden başlayıp sayılar arasındaki ilişkilere kadar bütün konular belli kuralların ardı ardına sıralanmasından ibarettir.

Yukarıda en iyi matematik hocalarından Ekol hocanın anlattığı matematiğin temelini içeren konu anlatım videoları yer almaktadır.

Bazıları videolar dediğim için yanlış yazdığımı düşünebilir ama hayır yanlış yazmadım. Gerçekten aşağıda 22 tane matematik konu anlatım videosu mevcuttur. Hemen açıklayalım.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Kesirlerin Toplanması Çıkarılması

Üstteki videonun sol üst köşesinde OYNATMA LİSTESİ yazan yere tıklarsanız 22 farklı matematik konu başlığı göreceksiniz. İhtiyacınız olan matematik konusunu seçerek çalışmanızı tavsiye ederiz. Hem de Ekol Hoca farkıyla Matematikte Bilinmesi Gereken Temel Kavramlar. Ekol Hoca anlatınca matematiği anlamayan ve sevmeyen kalmaz. İnanmazsanız dersi dinleyin o zaman karar verin.

Bir önceki yazımız olan Cümlede Fiilimsileri Bulma başlıklı makalemizde Cümlede Fiilimsiler Nasıl Bulunur, Fiilimsiler ve FİİLİMSİLER KONU ANLATIM VİDEOSU hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?