MEB Sınavları Ücretleri

MEB Sınavları Ücretleri

Öğrencilerin dışarıdan bitirmek için girdiği  MEB’in yaptığı sınavlarda görev alan öğretmenlerin dile getirmek istediği büyük bir haksızlığı dile getirmek gerekiyor… MEB’in yaptığı sınavları kimse sevmiyor! Öğretmenler yılın belli dönemlerinde MEB tarafından yapılan sınavlarda sınav görevlisi olarak hafta sonlarında görevlendirilmektedirler. Son zamanlarda bu görevlendirme isteğe bağlı hale geldi. Yani tercihli sistemler oluşturulmaya başlandı. İstemeyen görevi kabul […]

Öğrencilerin dışarıdan bitirmek için girdiği  MEB’in yaptığı sınavlarda görev alan öğretmenlerin dile getirmek istediği büyük bir haksızlığı dile getirmek gerekiyor…

MEB’in yaptığı sınavları kimse sevmiyor!

Öğretmenler yılın belli dönemlerinde MEB tarafından yapılan sınavlarda sınav görevlisi olarak hafta sonlarında görevlendirilmektedirler. Son zamanlarda bu görevlendirme isteğe bağlı hale geldi. Yani tercihli sistemler oluşturulmaya başlandı. İstemeyen görevi kabul etmiyor. Ama öğretmenler ek gelir gözüyle baktıkları bu görevi hem istiyor hem istemiyor gibi…

MEB Sınav Ücretleri

MEB SINAV GÖREVLİ ÜCRETLERİ

Sebebi ise sınav görevi için ayırdığınız hafta sonu için ödenen ücretin çok komik denecek seviyede kalması. Ödenen ücret bazı sınav görevleri için sadece 5 ek ders ücreti. 1 ek ders ücreti 12  tl ise siz hesap edin artık kazancı. Aynı sınavda binada görev alan hademe de dediğimiz hizmetli ve güvenlik görevlisi hiçbir sorumluluk almadığı halde öğretmenden fazla ücret almaktadır.

Şimdi soruyoruz yetkililere, bu adil bir görevlendirme midir? Şunu demek istemiyoruz, onlar çok alıyor, biz az. Hem onlara, hem bize hakettiğimiz ölçüde ücretlendirme yapılmalı. Bütün sorumluluk ve imzaları görevli öğretmenler atıyor, aldığı ücret ise utanç verici.

Benzer sınavları hem ÖSYM, hem de AÖF (AND. ÜNV.) yapmaktadır ama sınavda görev alanları tatmin edecek ücret ödemektedirler.

ÖSYM gözetmenlere 100 küsür tl, salon başkanlarına 140 küsür tl; AÖF gözetmene 90, başkana 95 tl ücret ödemektedirler ve bu sınavların formaliteleri MEB’in sınavlarından oldukça basittir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  DERS ÇALIŞMAYI ETKİLEYEN NEDENLER

Lütfen MEB bu durumu göz önüne alarak bu haksızlıkları gidersin. Yoksa sınavlarda kimse görev almayacak, duyrula!

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?