Memur-Sen ‘Türkiye Buluşması’ Son Sürat Devam Ediyor

Memur-Sen ‘Türkiye Buluşması’ Son Sürat Devam Ediyor

Demokratik yönetimin önemli ayaklarından biri olarak kabul edilen ve en sivil toplum örgütleri arasında yer alan Memur-Sen Konfederasyonu sürekli kendini geliştirmek ve düşüncelerini kamuoyu ile paylaşmak amacıyla üyeleri ile sık sık bir araya geliyor. Türkiye’de memurlar hakkında hükümetle görüşme hakkını elinde bulunduran konfederasyon olan Memur-Sen ‘Türkiye Buluşması’ adını verdiği çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu […]

Demokratik yönetimin önemli ayaklarından biri olarak kabul edilen ve en sivil toplum örgütleri arasında yer alan Memur-Sen Konfederasyonu sürekli kendini geliştirmek ve düşüncelerini kamuoyu ile paylaşmak amacıyla üyeleri ile sık sık bir araya geliyor.

Türkiye’de memurlar hakkında hükümetle görüşme hakkını elinde bulunduran konfederasyon olan Memur-Sen ‘Türkiye Buluşması’ adını verdiği çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın kendi konfederasyonlarına bağlı Emekli Memur-Sen, Genç Memur-Sen kadın ve engelli komisyonlarının yetkili kurul üyeleri ve temsilcileri ile bir araya geliyorlar.

Ali Yalçın komisyonlar buluşması vesilesi ile yaptığı konuşmalar Türkiye üzerinde karanlık plan ve senaryolar üretenlerin amaçlarına asla ulaşamayacağını söyledi. Tekrar büyük Türkiye’nin kurulması düşüncesine engel olmak, hakça yönetilen bir dünyanın oluşmasında Türkiye’nin de rol almasına engel olmak için farklı çalışmalar yapıldığını söyledi. Son zamanlarda artan terör faaliyetlerinin mağdur ve mazlumların huzura ermesini engellemek için uğraşan lobilerin eseri olduğunu dile getirdi. Ali Yalçın şu şekilde açıklamalarda bulundu. “Ülkemiz özü ve çekirdeği itibarı ile büyük bir çınardır. Bu çınardan küçük bir maki çıkarmak istiyorlar, ancak bu imkansız. Bu, özünde çınar tohumu olan fidandan olsa olsa kocaman bir çınar ağacı olur. Çünkü bu çınar ağacının tohumları imparatorluk genleri taşımaktadır. Dünyaya yayılmış güçlü bir irade ve küresel aktörlük DNA’sı taşıyan bu çınarın genetik kodunu engellemeye çalışmak imkansızdır. Türkiye’miz üzerinde yanlış hesap yapmaya çalışan yabancı güçler, içimizdeki zaaflarımızı kullanarak Türkiye’yi itibarsızlaştırmak, zayıflatmak, hezimete uğratmak için var gücüyle çalışıyorlar. Milli ve yerli düşüncenin temsilcisi olan bizler kanlı emperyalizmin tuzaklarına düşmeyeceğiz.” dedi.

BUNU DA OKUMALISINIZ!  MEB Sınavları Ücretleri
Memur-Sen Konfederasyonu

YENİ ANAYASADA BİZ DE SÖZ SAHİBİ OLMALIYIZ

Ali Yalçın, “Ülkemizi yeniden inşa etmek ve büyük bir dünya ülkesi yapmak için esas dinamik olan 80 milyonun birlikte hareket etmesidir. Biz bu kardeşliği tesis etmek için komisyonlarımız ile birlikte Memur-Sen olarak var gücümüzle çalışıyoruz. Memur-Sen, ülkemizin çatı kuruluşu olarak her türlü hedef, düşünce ve hayal birlikteliğini sağlamak için mücadele edecektir.

Unutulmaması gerekir ki, ülkemiz için en kötü senaryo karamsarlık, tehdit, moral çöküntüsü, güven kaybı ve gelecek endişesidir. Bu olumsuz durumdan beslenenler var. Bizler bu kötü niyetli lobilere karşı Türkiye’nin umudu olarak çalışacağız. 2000 yıllık bir tarihi geçmişi olan büyük bir medeniyetin temsilcileri olarak güçlü ve geleneği olan bir milletiz. Türkiye’mizi karamsarlığın, güvensizliğin, umutsuzluğun odak noktası yaptırmayacağız. Buna fırsat vermeyeceğiz. Yeniden Büyük Türkiye için çalışacağız. Ülkemizde İslam’ın adaleti ve ahlaki ile bezenmiş adil bir dünya hedefine birlikte yürüyeceğiz.” dedi.

Türkiye’nin yeniden kurulması, kendine gelmesi güçlü olması için bütün komisyonların üzerine düşen görevi yapacağını ilave etti. Bunun için yeni anayasa vurgusu yaparak sadece siyasilerden her şeyi beklemenin doğru olmadığını, yeni anayasanın komisyonlar olarak yazım ve yapım sürecinde aktif sorumluluk almaları gerektiğini söyledi. Ali Yalçın, bunun tarihi bir sorumluluk olduğunu ve bu sorumluluğu da yerine getirmek için gerekli inançları olduğunu da vurguladı.

Bir önceki yazımız olan Evde Kına Paketleme İşi başlıklı makalemizde Evde kına kesesi paketlemek istiyorum, Kına paketleme işi veren firmalar ve Kına paketleme kutulama işi hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?