Mesaj, e-ail, ileti ile ilgili fıkralar

Mesaj, e-ail, ileti ile ilgili fıkralar

Yanlış ileti fıkrası İş görüşmesi için başka bir şehre giden zengin biri otele yerleşir, gider odasına uzanır, dinlenir. Sonra eşine bir mail yazar ancak gönderici kısmına yanlış bir adres girdiğinin farkında bile değildir. Mail attı kişi de tesadüf bu ya, eşi ölmüş bir kadındır. Üstelik cenaze henüz yeni kaldırılmıştır ve cenaze yakınları oldukça müteessirdir. Eşini […]

Yanlış ileti fıkrası

İş görüşmesi için başka bir şehre giden zengin biri otele yerleşir, gider odasına uzanır, dinlenir. Sonra eşine bir mail yazar ancak gönderici kısmına yanlış bir adres girdiğinin farkında bile değildir. Mail attı kişi de tesadüf bu ya, eşi ölmüş bir kadındır. Üstelik cenaze henüz yeni kaldırılmıştır ve cenaze yakınları oldukça müteessirdir.

Eşini kaybeden kadın üzüntüsünü hafifletmek amacıyla kendine gelen mailleri kontrol eder. Aralarında ilginç olarak gördüğü bu yanlış maili görür. Mailde okuduklarına inanamayan kadın oracıkta bayılıp yere düşer. Koşarak içeriye gelen oğlu annesini baygın halde yerde görür. Bilgisayar ekranında yazılanlar dikkatini çeker ve gayri ihtiyari annesine gelen maili okur.

Mail kime: Biricik karıma

Konu: yeni geldim

Tarih: 13 Aralık 2018

Açıklama bölümü: Bu maili benden aldığına çok şaşıracaksın. Sürpriz yapmak istedim. Yeni yerleştim ve kaydımı yaptırdım. Şimdilik beklemedeyim. Yarın senin gelmen için yer ayırttım. Seninle buluşmak için sabırsızlanıyorum. Tek başıma çok canım sıkılıyor. Sorunsuz bir yolculuk geçirerek buraya geleceğini düşünüyorum. Unutmadan hatırlatayım, burası inanılmaz derecede sıcak!

Kurnazın kurnazı Kayserililer

Oğlunu bir başka şehirde devlet üniversitesinde okutan Kayserili biri oğlunun sürekli harçlık istemesinden bıkmıştır. Oğlundan ne zaman yeni bir mesaj, SMS, mail gelse hiç açıp okumak istemez. Çünkü her defasında babasından para istemektedir.

Yine bütün iletişim organları (mail adresi, SMS, WhatsApp, Facebook…) kanallarını kullanarak babasından para isteyen oğlu şöyle bir ileti gönderir:

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  TARİH BİLGİ YARIŞMASI

-Baba bana acilen 1000 TL yollar mısın? Yeni kitaplar almam gerekiyor.

Para istenmesinden nefret eden baba şöyle cevap yazar:

-Oğlum daha geçen ay gönderdim ya. Ne 1000 lirası, 800 lira sana çok bile. 600 lira neyine yetmez ki. Neyse sana 500 lira gönderiyorum. Artık idare et! diye yazar.

Babasının huyunu bilen Kayserilinin kurnaz oğlu babasının gönderdiği mesajı okuyunca kahkahalarla güler:

“Zaten ihtiyacım 500 TL idi.”

3 kelimelik mesaj

Kayserili, hanımı vefat edince gazeteye mesaj atmış. Ölüm ilanı vermek istediğini yazmış. Geri dönüş sağlayan gazetedeki görevli ilanda çıkması gereken mesajı söylemesini istemiş.

Kayserili  ilanın şu şekilde çıkmasına istemiş. “Eşimi kaybettim, çok üzgünüm!” Altına ad soyad, tel no yazılacak.

İlan için 10 TL ödenecek. Gazetedeki görevli ölüm ilanının çok kısa olduğunu, isterse ücretsiz olarak 3 kelime daha söyleyebileceğini hatırlatır. Bunun üzerine Kayserili 3 kelimelik bir ilave yapar. “Sahibinden satılık Renault”

Bir önceki yazımız olan Zenginlik Üzerine Fıkralar başlıklı makalemizde Kim daha zengin, Nasıl zengin olmuş ve zengin fıkraları hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?