Mira ile Hira Hikayesi

Mira ile Hira Hikayesi

Bir gün Mira ile Hira adında ikizler varmış. Bu ikizler beş yaşındaymış. Bunlar çok yaramaz , haylaz , huysuzlarmış. Ben de bu sevimli ikiz yaramazdan sizlere anlatacağım hazır mısınız? Tamam o zaman hemen başlayalım. Bir gün mira sabahın yedisinde uyanır annesinin odasına gider. Ve kalkar annesinin yanına gidip şöyle söyler: -Anne bana kahvaltı koyar mısın, […]

Bir gün Mira ile Hira adında ikizler varmış. Bu ikizler beş yaşındaymış. Bunlar çok yaramaz , haylaz , huysuzlarmış. Ben de bu sevimli ikiz yaramazdan sizlere anlatacağım hazır mısınız? Tamam o zaman hemen başlayalım.

Bir gün mira sabahın yedisinde uyanır annesinin odasına gider. Ve kalkar annesinin yanına gidip şöyle söyler:

-Anne bana kahvaltı koyar mısın, der. Anneleri Yağmur hanım da:

– Tamam yavrum sen Hirayı uyandır, der. Mira:

-Tamam anne, der.

Mira, Hiraya şöyle der:

– Kalk, kalkkk, kalksana Hira, der. Hiranın kalmadığını gören Mira, Kardeşinin abajurunun yanındaki bir bardak suyu alarak onun  kafasından aşağıya dökeceğı an Hira şöyle söyledi:

 – Ne yapıyorsun deli kız? Sonra kahvaltı yaptılar. Anneleri yağmur  hanımı komşusu eda hanım aradı şöyle söyler:

 – Yağmur bize gel de birlikte çay içelim, der. Yağmur hanım da:

-Tamam der.

Hira

Yağmur hanım şöyle düşünür. Hira ile Mira‘nın artık büyüdüğünü düşünür ve onların evde kalmasına izin verir. Mira uyur, ancak Hira da annesinin on iki adet kolyesini boynuna takar. Hepsi de ondan uzun sonra annesinin en sevdiği kıyafetini giyip üstünü boyar. Yanaklarını far yapar. Çenesine ruj?  sürer  ve kafasına kabarık bir peruk takar.

Sonra anneleri Yağmur hanım kapıyı tık tıklar. Mira uyanıp kapıyı açar. Anneleri  üstünü değiştirmek için dolabını açar dolabını açar  ve içinden Hira çıkar.  Annesi onun üstünü çıkarıp yüzünü silerek:

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Okulun İlk Günü Ne Yapmalıyız?

-Yaptığının doğru bir şey değil der.  Hira annesinden özür dileyip barıştılar.

Bir önceki yazımız olan Çocuklar Nasıl Mutlu Edilir? başlıklı makalemizde çocuğu mutlu etmek, Çocuklar Nasıl Mutlu Olur ve ÇOCUKLARI MUTLU ETME METOTLARI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?