‘Mobilya Başkenti’ İnegöl

‘Mobilya Başkenti’ İnegöl

Türkiye’de Mobilyanın başkenti olarak anılan İnegöl’de bu sene yine gerçekleştirilen mobilya fuarı ziyaretçilerine kapılarını açtı. Ülkemizde Mobilya ihracatında yüzde 15’lik paya sahip olan İnegöl, dünya çapında 200’e yakın ülkeye yaptığı yaklaşık 350 milyon Amerikan Doları değerindeki ihracatla mobilyada haklı bir ün kazanıyor. Bu da ‘Mobilya Başkenti’ olarak Türkiye’de marka haline gelmesini sağladı.  Her yıl düzenli […]

Türkiye’de Mobilyanın başkenti olarak anılan İnegöl’de bu sene yine gerçekleştirilen mobilya fuarı ziyaretçilerine kapılarını açtı. Ülkemizde Mobilya ihracatında yüzde 15’lik paya sahip olan İnegöl, dünya çapında 200’e yakın ülkeye yaptığı yaklaşık 350 milyon Amerikan Doları değerindeki ihracatla mobilyada haklı bir ün kazanıyor. Bu da ‘Mobilya Başkenti’ olarak Türkiye’de marka haline gelmesini sağladı.

 Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen mobilya fuarında 200’e yakın firma ürünlerini sergileme fırsatı buluyor. MODEF adı verilen mobilya fuarı 5 gün açık kalıyor ve kırktan fazla ülkeden mobilya sektörünün temsilcileri İnegöl’e akın ediyor.

MODEF açılış töreninde bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Türkiye’nin ‘Mobilya Başkenti’ ünvanına sahip olan İnegöl’ün aynı zamanda bir fuar şehri olduğunu  belirtti. Başkan, her sene 400’den fazla firmanın fuara katılım yaptığını belirterek, “Biz yalnızca İnegöl’de fuar düzenlemiyoruz. İstanbul’da da fuarlar organize ediyoruz. Türk firmalarının Çin, İtalya ve Almanya gibi mobilya fuarlarına katılımlarına yardımcı oluyoruz. Yurtdışında mobilya fuarlarına katılan firmaların yarıdan fazlası İnegöl’den gidiyor.” dedi.

Hızla büyüyen mobilya sanayisi sebebiyle İnegöl’de yeni fuar alanına büyük ihtiyaç olduğunu belirten Uğurludağ, “Şimdilik yaklaşık 8 dönüm alan üzerinde 60000 metrekareye yakın kapalı mekanda yeni fuar yapmayı düşünüyoruz. Bu düşüncemizi ilk kez sizlerle buradan paylaşıyorum. Bu fuar alanı gerçekleşirse Türkiye’de mobilya sektörünü bir araya getirecek. Böylece Mobilya ihracatı 1 milyar doları geçecek. Yaptığımız çalışmalarla bu hedefe ulaşacağımızı düşünüyoruz. Bu amaçla herkesin bu projeye katkı sağlamasını bekliyorum” dedi.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Diş Protez Teknikeri İş İmkanları
Mobilyanın başkenti

İnegöl’ün mobilya sektöründe öncü bir güç olduğunu belirten Mobilyacılar Odası Başkanı, yıllardan beri Türkiye’nin ihracatta lider sektörü olan tekstil,  bu sene sollanarak mobilya sektörünün liderliği ele geçirdiğini dile getirdi.

“Bu önemli çalışmaları bir adım daha ileriye nasıl taşınacağını hesap ediyoruz. Ar-ge, inovasyon ve yeni nesil işyeri çalışmalarını destekleyeceğiz. 15 gün önce çıkan Ar-ge Kanunu ile sanayicimiz desteklenecek ve geliştirilecektir. Herkes bundan sonra 15 kişiden fazla personel çalıştırırsa kuracağı Ar-ge merkezine devlet tarafından destek alacak. Devlet artık tasarım merkezi oluşturan işletmelere destek veriyor. Bizler her konuda destek vermek için kendi üzerimize düşen görevleri yapmak için sizlerle işbirliği yapacağız. İstiyoruz ki sanayicilerimiz çalışsın kendini geliştirsin bu amaçla verilen destekleri öğrensin, alsın ve ülke ekonomisinin gelişmesine katkı sağlamasını istedi.

Nisan ayında ziyaretçilerine kapılarını açık tutan MODEF fuarı yapılan konuşmalardan sonra, protokol üyeleri açılış kurdelesini kestiler ve hep birlikte stantları gezerek yeni ürünler hakkında bilgiler edindiler.

Bir önceki yazımız olan Satış Ortaklığından Nasıl Para Kazanılır başlıklı makalemizde Satış ortaklığı sistemi nasıl işler ve Satış ortaklığı sisteminden kar etmek hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
inegöl Mobilya MODEF

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?