Mucize Besinler Hangileridir

Mucize Besinler Hangileridir

 Yüce Allah hiç bir şeyi sebepsiz yaratmamıştır. Özellikle de dünya üzerindeki bitkilerin her birinin ayrı ayrı görevleri olduğunu biliyoruz. İnsanlar hem sağlıklı yaşamak için hem de hayatta kalabilmek için yaratılmış yiyecek ve içecekleri ihtiyaçları ölçüsünde tüketmek zorundadır. Her gıdadan almalıyız ama mucize besinler diye lanse edilen yiyecekleri alırsak gücümüze güç katmış olacağız.

Bu güne kadar yaratılmış bitkiler için çok şeyler yazıldı, anlatıldı ancak bazı yiyeceklerin farklı özellikleri sayesinde bir adım daha öne çıktığını bu yazımızdan ve yönlendirmemizden okuyunca siz de şaşırıp kalacaksınız.

Her besinden yeteri kadar almak zorundayız ama eğer vücudumuzda eksik gelişmeler ve aksamalar diye adlandıracağımız maraz, hastalık durumu oluşmuşsa bazı besinleri diğerlerinden daha fazla ve düzenli tüketmek durumunda kalabiliriz. İşte faydalı gıdalardan birkaç örnek;

Zeytinyağı

Orta ve Doğu Anadolu’da zeytinyağı pek tercih edilmezken son zamanlarda iletişim araçları sayesinde insanların bilinçlenmesi ile yaşam iksiri zeytinyağı daha çok tüketilme yoluna gidilmiştir.

Yulaf

Yulafı hayvan yemi olarak üreten çiftçi içindeki insana faydalı besinleri bilse hayvandan çok kendi tüketecektir.

Soya Fasülyesi

Fasülyenin hemen hemen her çeşidini yiyen bizler nedense soya fasülyesinin insan ömrüne ek ömürler sunduğunu bilmemektedir.

Soğan-Sarımsak

Soğan ve sarımsağı koktuğu için yemek istemeyen şehirli çocuğu korkulu hastalıklara karşı kalkan görevi üstlenen bu doğal antibiyotikleri öğrense doktora çok sık gitmeyecektir.

Lahana

Lahananın kokusuna tahammül edemeyen biri bağırsak kanseri, rahim ve meme kanserine zırh gibi duvar ördüğünü bilen bayanlar vazgeçebilir mi bu doğal ilaçtan.

Kereviz

Kerevizin, karnabaharın inanılmaz etkilerini öğrenince dudakları uçuklayacaktır.

Mucize besinler olarak oldukça fazla sebze ve meyve sayılabilir. Bu besinleri ne çok fazla ne çok az tüketmemeliyiz. Hele hele saman alevi gibi medya aracılı ile çıkıp reklamı yapılan besinlere aşırı yüklenmemeliyiz.

Bir önceki yazımız olan Penisilinin Bulunuş Hikayesi başlıklı makalemizde Penisilin nasıl icat edildi? ve Penisilinin Bulunuşu hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

FACEBOOK SAYFAMIZ