Muhafazakar Outlet Fuarı

Muhafazakar Outlet Fuarı

Muhafazakar girişimci kadınlar İstanbul Feshane’de düzenledikleri Zeruj Outlet Village Fest adını verdikleri etkinlikte milletvekili ve bakan eşleri için üretim yapan kadınlar arasında birçok muhafazakar girişimci kadın yer aldı. Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi kapılarını bu sefer kadın ve çocuk giyiminden zücaciye,  ayakkabıya ve  aksesuara kadar binlerce çeşit ürün satışına fırsat veriyor. Yaklaşık 140 firmanın katıldığı […]

Muhafazakar girişimci kadınlar İstanbul Feshane’de düzenledikleri Zeruj Outlet Village Fest adını verdikleri etkinlikte milletvekili ve bakan eşleri için üretim yapan kadınlar arasında birçok muhafazakar girişimci kadın yer aldı. Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi kapılarını bu sefer kadın ve çocuk giyiminden zücaciye,  ayakkabıya ve  aksesuara kadar binlerce çeşit ürün satışına fırsat veriyor.

Yaklaşık 140 firmanın katıldığı festivalde daha önce ev hanımı olarak hayatını sürdüren, binlerce özel müşterisi için kıyafet diken 110 muhafazakar girişimci kadın ürünlerini tanıtma fırsatı buldu. Festivale katılan tesettürlü bayanlar dört sene önce ürettiği ve sonrasında patentini alarak başta Almanya, Malezya, Endonezya gibi birçok farklı ülkeye ihraç yaptıkları ürünlerle dikkat çeken Şükran Kocabaş farklı hikayesi ile dikkat çeken isimler arasında yer aldı.

TOPLU İĞNENİN GETİRDİĞİ ZENGİNLİK

Fuara katılan muhafazakar girişimci kadınlar ev hanımları yaptığını eşarp için kullanılan iğneleri sürekli kendine batırdığını, hatta bazen bu iğnelerin kucağına oturan çocuğuna bile battığını söyledi. Buradan yola çıkarak iğnelerin zararlarını en aza indirmek amacıyla ürettiği eşarp klipsi fuarda büyük ilgi gördü.
Girişimci muhafazakar kadınlar arasında yer alanlar ise sosyal medyanın gücünden yararlanarak 7 sene önce başlattığı girişimlerin semeresini başta, bakan ve milletvekili eşleri için özel üretim kıyafetler tasarlayarak elde ediyor. Beraber çalıştığı muhafazakar girişimci kadın da bakan ve milletvekili hanımlarına özel ürettikleri tasarımları olduğunu vurgulayarak 5 bine yakın farklı üretim yaptıklarını, bunların çoğunu milletvekili ve bakan eşlerinin satın aldığını söyledi. Tasarımcılık hikayesinin bir blogla başlayarak, söz sosyal medyanın da kullanılarak işlerini büyüttüklerini söyledi.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Kadın Sorunları ve Sebepleri
Zeruj Outlet Village Fest

HEDEFİMİZ ORTADOĞU PAZARINA SAHİP OLMAK

Fuarın organizatörlüğünü yapan muhafazakar girişimci kadın ise, festivalin Türkiye’de ilk ve tek olarak muhafazakar moda fuarı adı altında yapıldığını söyledi. Girişimci, yapılan bu çalışmanın Türkiye’de ilk ve tek  yapıldığını bunun adına da muhafazakar moda denilebileceğini ve ihtiyaçtan şekillenmiş bir fuar olduğunu vurguladı. Bu işin önemini fuarı düzenledikten sonra anladıklarını söyledi. Muhafazakar kesimin rahatça alışveriş yapabileceği  yerler yok. Böyle olunca da küçük bir AVM şeklinde meydana getirdiğimiz her markaya  ulaşabilecek duruma gelmiştir. Önceleri evlerinde ev hanımlığı yapanlar artık ürettikleri ürünlerle bugün kurumsallaşma ve markalaşma yolunda büyük adımlar atarak büyük firmalar haline geldiler. İnşallah yakın gelecekte Ortadoğu’ya kadar giderek Ortadoğu’nun moda başkenti haline gelmek istiyoruz, ifadelerini kullandı.

TESETTÜRLÜLER İÇİN KIYAFET BULMAK ÇOK ZOR

Feshane’de yapılan fuara farklı kesimlerden yoğun katılımın olduğu gözlendi ve gelen ziyaretçilerin çoğu, tesettürlü hanımlar için kıyafet bulmanın zor olduğuna dem vurarak, artık tesettürlüler için eskiden olduğu gibi kıyafet bulma derdi ortadan kalkmıştır. Şimdi Her istediğimizi fazlasıyla ve rahatça bulabiliyoruz, şeklinde ifade ettiler. Zeruj Outlet Village Fest  fuarı imkanlar ölçüsünde tekrarlanacak.

Bir önceki yazımız olan Tramvay-Metro Sürücüsü (Vatman) Nasıl Olunur Görevleri Nelerdir başlıklı makalemizde Kimler metro sürücüsü olabilir, Metro sürücüsü - tramvay sürücüsü iş imkanları ve Metro sürücüsü ne iş yapar hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?