MUHASEBE NEDİR, İŞLETME NEYE DENİR?

MUHASEBE NEDİR, İŞLETME NEYE DENİR?

İŞLETME NEYE DENİR? İnsanlar yaşamlarını devam ettirebilmek için enerjiye ihtiyaç duyarlar. Bu enerjinin karşılanması için de çeşitli kuruluşlar, kurumlar vardır. Bu kurum kuruluşların bazıları hem insanların hayatta kalabilmeleri sağlayabilmek için enerji verecek yiyecek içecekler veya yaşamlarını düzene sokabilmek için ihtiyaç duydukları mal veya hizmetlerin üretirler. İşte bu tür kurumlara işletme adı verilir. İşletmenin genel tanımı […]

İŞLETME NEYE DENİR?

İnsanlar yaşamlarını devam ettirebilmek için enerjiye ihtiyaç duyarlar. Bu enerjinin karşılanması için de çeşitli kuruluşlar, kurumlar vardır. Bu kurum kuruluşların bazıları hem insanların hayatta kalabilmeleri sağlayabilmek için enerji verecek yiyecek içecekler veya yaşamlarını düzene sokabilmek için ihtiyaç duydukları mal veya hizmetlerin üretirler. İşte bu tür kurumlara işletme adı verilir. İşletmenin genel tanımı şu sekilde yapabiliriz; insan ihtiyaçlarının giderilmesi için mal veya hizmet üretiminin gerçekleştirildiği ekonomik bir birim diyerek özetleyebiliriz.

Genel Muhasebe 1 Bilanço ve Hesap Kavramları

MUHASEBE NEDİR?

İşletmeler aktif olduğu süre boyunca ekonomik karekterli işlemler gerçekleştirmek zorundadır. Bu mali karekterli işlemler ve sonuçlarının işletme sahipleri, yöneticiler, işletme çalışanları devlet diğer ilgili taraflarca bilinmesine işletmenin bir parçası diğer unsurları adını veriyoruz. Her işletme mali karakterli işlemleri oluşturmak zorundadır, bunun için muhasebeye ihtiyaç duyarlar. Muhasebe ise kullanıcıların bilgi için ürettiği bir sistemdir. Yani işletmelerde bilgi üretmekle yükümlü olan sisteme muhasebe adını veriyoruz. 

AOF

Size daha detaylı bilgileri ve sizi doyurucu bilgileri tam olarak öğrenmek üzere işin uzmanı olan hocamız profesör doktor Kerim Banar. Onun anlattığı genel muhasebe dersine baştan sona takip etmenizi ve bunun sonucunda da bitirmek zorunda olduğunuz açık öğretim fakültesini en iyi şekilde başarmanızı, sonuçlandırmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sebeple muhasebe nedir, muhasebenin tanımı, hepsini tam olarak öğrenme şansınız vardır. Genel Muhasebe 1 Bilanço ve Hesap Kavramları yukarıda anlatılıyor.

Gerçekten de hocamız dersi o kadar güzel anlatıyor ki hocanızı dinleyin bu dersten geçemeyen öğrenciler kusura bakmayın ama sorunsuz ya da başka bir deyişle kalın kafalı demek istemiyorum ama öyle gibi diye düşünmek zorunda kalıyor insan. Hepinize iyi çalışmalar diliyorum, gerçek hayatınızda da ailenizle sevdiklerinizle birlikte mutluluklar diliyorum.

Bir önceki yazımız olan AÖF YAŞAM BOYU EĞİTİM KONU ANLATIMI başlıklı makalemizde AÇIKÖĞRETİM YAŞAM BOYU EĞİTİM KONU ANLATIMI ve Yaşam Boyu Eğitim Dersi 7. Ünite 1. Bölüm Videosu hakkında bilgiler verilmektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  AÖF Öğrencileri Tek Tek Analiz Ediliyor

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?