MUHASEBE NEDİR, İŞLETME NEYE DENİR?

MUHASEBE NEDİR, İŞLETME NEYE DENİR?

İŞLETME NEYE DENİR? İnsanlar yaşamlarını devam ettirebilmek için enerjiye ihtiyaç duyarlar. Bu enerjinin karşılanması için de çeşitli kuruluşlar, kurumlar vardır. Bu kurum kuruluşların bazıları hem insanların hayatta kalabilmeleri sağlayabilmek için enerji verecek yiyecek içecekler veya yaşamlarını düzene sokabilmek için ihtiyaç duydukları mal veya hizmetlerin üretirler. İşte bu tür kurumlara işletme adı verilir. İşletmenin genel tanımı […]

İŞLETME NEYE DENİR?

İnsanlar yaşamlarını devam ettirebilmek için enerjiye ihtiyaç duyarlar. Bu enerjinin karşılanması için de çeşitli kuruluşlar, kurumlar vardır. Bu kurum kuruluşların bazıları hem insanların hayatta kalabilmeleri sağlayabilmek için enerji verecek yiyecek içecekler veya yaşamlarını düzene sokabilmek için ihtiyaç duydukları mal veya hizmetlerin üretirler. İşte bu tür kurumlara işletme adı verilir. İşletmenin genel tanımı şu sekilde yapabiliriz; insan ihtiyaçlarının giderilmesi için mal veya hizmet üretiminin gerçekleştirildiği ekonomik bir birim diyerek özetleyebiliriz.

Genel Muhasebe 1 Bilanço ve Hesap Kavramları

MUHASEBE NEDİR?

 

 

İşletmeler aktif olduğu süre boyunca ekonomik karekterli işlemler gerçekleştirmek zorundadır. Bu mali karekterli işlemler ve sonuçlarının işletme sahipleri, yöneticiler, işletme çalışanları devlet diğer ilgili taraflarca bilinmesine işletmenin bir parçası diğer unsurları adını veriyoruz. Her işletme mali karekterli işlemleri oluşturmak zorundadır, bunun için muhasebeye ihtiyaç duyarlar. Muhasebe ise kullanıcıların bilgi için ürettiği bir sistemdir. Yani işletmelerde bilgi üretmekle yükümlü olan sisteme muhasebe adını veriyoruz. 

AOF

Size daha detaylı bilgileri ve sizi doyurucu bilgileri tam olarak öğrenmek üzere işin uzmanı olan hocamız profesör doktor Kerim Banar. Onun anlattığı genel muhasebe dersine baştan sona takip etmenizi ve bunun sonucunda da bitirmek zorunda olduğunuz açık öğretim fakültesini en iyi şekilde başarmanızı, sonuçlandırmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sebeple muhasebe nedir, muhasebenin tanımı, hepsini tam olarak öğrenme şansınız vardır. Genel Muhasebe 1 Bilanço ve Hesap Kavramları yukarıda anlatılıyor.

Gerçekten de hocamız dersi o kadar güzel anlatıyor ki hocanızı dinleyin bu dersten geçemeyen öğrenciler kusura bakmayın ama sorunsuz ya da başka bir deyişle kalın kafalı demek istemiyorum ama öyle gibi diye düşünmek zorunda kalıyor insan. Hepinize iyi çalışmalar diliyorum, gerçek hayatınızda da ailenizle sevdiklerinizle birlikte mutluluklar diliyorum.

 

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  AKREDİTE OLMAK NEDİR NE İŞE YARAR

Bir önceki yazımız olan Matematikte Bilinmesi Gereken Temel Kavramlar başlıklı makalemizde Matematiğin Temelini Öğreten video ve Matematikte Temel Kavramlar hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?