‘Mutluluk Kolileri’ İhtiyaç Sahibi Öğrencileri Mutlu Etti

‘Mutluluk Kolileri’ İhtiyaç Sahibi Öğrencileri Mutlu Etti

Ülkemizin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin sürekli terör olayları ile gündeme gelmesi şüphesiz herkesi derinden etkilemektedir. Ancak zaman zaman insanı mutlu eden haberler de ulaşmaktadır.

 Mardin ilinde ücretli olarak öğretmenlik yapan Rengin Yavuz farklı bir projeye imza atarak kampanya başlattı. Kendisine eşlik eden üç arkadaşıyla sosyal medyada başlattığı kampanyasında Anadolu’nun diğer yerlerinden gönderilen okul malzemelerini ihtiyaç sahibi olan öğrencilere dağıtmaktadır.
Yaklaşık iki yıldır Mardin Merkez Artuklu ilçesi Gökçe İlkokulunda ücretli olarak görev yapan Rengin Yavuz, birlikte çalıştıkları Elif Arı, Pınar Keleş ve Şeha Keleş ile beraber sosyal medyada ‘mutluluk kolileri’ adlı bir kampanya başlattılar. Bu kampanya sayesinde bölgedeki köylere okul malzemeleri topladılar. Bunu yapmak için öncelikle çalıştıkları bölgelerde ihtiyaç sahibi okulları tespit ettiler. İhtiyacı olan öğrencileri sosyal medya aracılığı ile ülkemize duyurdular.

Genç öğretmenler bu kampanyalarını desteklemek isteyenlerin gönderecekleri kolilerin üzerine ‘mutluluk kolisi’ yazmalarını rica ettiler. 10 öğrencileri için eğitim alabilecekleri gerekli eşyaları sağladılar. Yaptıkları kampanyaya yoğun ilgi geldi. Özellikle İzmir, Van, Kırıkkale gibi şehirlerimizden ‘mutluluk kolileri’ geldi. Yaptıkları kampanya sebebiyle Mardin’de faaliyet gösteren bir kargo şirketi ile anlaşarak kampanyaya katılanların gönderileri ücretsiz olarak köylere kadar ulaştırıldı. Mutluluk kolilerinde bulunan malzemeleri ihtiyaç sahibi çocuklara dağıtan öğretmen Yavuz, gittiğin yerdeki çocuklarla uzun süre oyunlar oynayarak onların mutlu olmasına yardımcı oldu.

Mutluluk Kolileri Ulaştı

Konu ile ilgili duygu ve düşüncelerini Rengin öğretmenimiz şu şekilde dile getirdi:

Arkadaşları ile birlikte olduğumuz zaman ‘Nasıl bir kampanya da yapsak, çocuklara faydalı olsak.’ diye düşündük. Öncelikle çevremizden başlayarak ‘mutluluk kolileri’ istedik. Ancak mutluluk kolisinin ne olduğunu kimse bilmiyordu. Biz de ‘çocukları mutlu edebilecek her şey’ diye yanıtladık. Sonra kampanyamızı genişleterek ülke çapına yaydık. Bu amaçla da gidip bir kargo şirketi ile anlaştık. Çok olumlu tepkiler aldık. Herkesin artık seyirci koltuğundan bir an önce kalkarak adım adım atmasını istedik. Neticede bir mutluluk var. Bu amaçla sürekli damlaların düşerek okyanusa dönüşmesini bekliyoruz. Bu da en güzel çocukların yüreğinde gerçekleşir. Biz istiyoruz ki bu damlaları hep birlikte çocukların yüreğine biz verelim, sonra da bakalım dünya düzelecek mi, barış gerçekleşecek mi. Sadece oturarak olmuyor, biz de bir şeyler yapmak istedik ve kampanya düzenledik. Kampanyayı duyan öğretmenler bizlere ulaşmaya çalıştı. Şu an elimizde kolilerimiz tükendi, yeni kolilerin yolda olduğunu biliyoruz. Bizi destekleyen herkese teşekkür ediyoruz. Küçük büyük demeden mutluluk kolileri göndersinler. Bizi en çok mutlu eden ve duygulandıran gönderiler arasında toka, çikolata, bebek bile olmasıdır.’

Benzer mutluluk kolilerinin diğer bölgelerimizdeki ihtiyaç sahiplarine ulaştırılması için yeni gönüllüleri duyarsak buradan sizlere gururla duyuracağız.

Bir önceki yazımız olan Öğretmen Adaylarına Uyarılar başlıklı makalemizde Nasıl Öğretmen Olunur, ÖĞRETMENLİĞE GİDEN YOL ve öğretmenlik mesleği hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

FACEBOOK SAYFAMIZ