Namık Kemal Üniversitesi Hakkında Bilgi

Namık Kemal Üniversitesi Hakkında Bilgi

Edebiyat dünyamızın ünlü düşünür ve siyaset adamlarından biri olan Namık Kemal adına doğduğu yer olan Tekirdağ’da açılan yüksek öğretim kurumunun adı doğal olarak Namık Kemal Üniversitesi olarak adlandırılacaktı. Avrupai üniversitemiz hakkında gerekli bilgilendirme yaparak üniversitenin eğitim faaliyetleri, iletişim bilgileri, çalışma alanları ve öğrencilere sağladığı fırsatlar hakkında bilgilendirme yapma ihtiyacı hissettik.

2006 yılında hayata geçirilen proje ile Tekirdağ ilimizde eğitim öğretim faaliyetlerine başlayan eğitim kurumu sürekli gelişme göstererek yeni yeni bölümler ve yeni yeni programlar sayesinde bölüm sayısını arttırmaya çalışmaktadır.

NKÜ

Namık Kemal Üniversitesi Bölümleri

Türkiye’nin Trakya bölgesindeki üniversitelerden biri olan kurumda Tıp Fakültesi, Fen Bilimleri, Enstitüsü, Fen Edebiyat Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü gibi oldukça önemli fakülte ve enstitü bulunmaktadır. Güzel Sanatlar Tasarım, Mimarlık, İktisadi İdari Bilimler, veterinerlik, ilahiyat fakülteleri de üniversitenin bünyesine dahil olmuş böylece gelişimini sürdürmektedir. Bugün Namık Kemal Üniversitesi’nde üç tane enstitü, sekiz tane fakülte, üç tane yüksek okul, 6 tane araştırma ve uygulama merkezi, 11 tane meslek yüksekokulu bulunmaktadır.

1300 den fazla akademik ve idari personel ile 300 bin civarında öğrenci üniversitede eğitim öğretim faaliyetlerinden faydalanmaktadır.

Namık Kemal Üniversitesi iletişim bilgileri

Eğitim kurumunda yaşam hakkında bilgi almak, aday öğrencilerin Namık Kemal Üniversitesi taban puanları, burs, yeme-içme, barınma gibi konularda bilgi almak amacıyla üniversitenin iletişim bilgilerini kullanmasında fayda var.

13 yıldan beri hizmette olan Namık Kemal Üniversitesi telefon numarası 0 282 250 00 00 numaralı telefonla size destek verecektir. Faks numarası 0282 250 99 00 olarak kullanılabilmektedir.


TC Namık Kemal Üniversitesi

Üniversitenin kurumsal bilgileri, yurt fırsatları, öğrenci toplulukları, tesisler, spor etkinlikleri, yemek listesi, fakülteler, yüksekokullar, akademik takvim, adayı öğrencilerin yapması gerekenler gibi aklınıza gelebilecek her türlü konuda aramanız gereken numara 250 00 00 numaralı telefondur.

Ayrıca her bölümün, her fakültenin kendine özgü dahili telefon numarası bulunmaktadır. Bütün birimler ile iletişime geçmek amacıyla üniversitenin çağrı merkezi telefon numarası aracılığı ile kolaylıkla bağlanabilirsiniz. Çorlu Mühendislik Fakültesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Sağlık Yüksekokulu Yabancı Diller Yüksekokulu, Hayrabolu Meslek Yüksekokulu, Şarköy Meslek Yüksekokulu, Çerkezköy Meslek Yüksekokulu, Marmara Ereğlisi Meslek Yüksekokulu, Muratlı Meslek Yüksekokulu, Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi gibi aklınıza gelebilecek bütün fakülte ve birimler aranabilir. Arayacağınız numara ile sizlere merak ettiğiniz konular hakkında bilgilendirme yapacaktır.


Namık Kemal Üniversitesinin Android uygulamasını telefonunuza indirerek kolayca bütün birimler hakkında bilgi alabileceğiniz gibi sosyal medya hesaplarını da kullanabilirsiniz. Bunun için YouTube, Instagram, Twitter ve Facebook hesaplarını takip ederek üniversitenin etkinliklerini de yakından görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Trakya Üniversitesi Sizleri Bekliyor başlıklı makalemizde Trakya Üniversitesi bölümleri, Trakya Üniversitesi iletişim bilgileri ve Trakya Üniversitesi taban puanları hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

FACEBOOK SAYFAMIZ