Ne yesek, ne yemesek?

Ne yesek, ne yemesek?

DEĞİŞEN YEMEK KÜLTÜRÜ İnsanoğlunun önlenemez temel dürtülerinden biri açlık ihtiyacına cevap verme isteğidir. Annelik, cinsellik ve açlık insanların temel ihtiyaçları olarak kabul edilmektedir. Bizim ilgi alanımıza şimdilik açlık konusuna girdiği için açlığı gidermede başvurduğumuz farklı yol ve yöntemleri irdeleyeceğiz. Günümüz insanı gelişen teknoloji sayesinde kendini hiç yormadan karnını doyurma şansına sahiptir. İster kendisi bir şeyler […]

DEĞİŞEN YEMEK KÜLTÜRÜ

İnsanoğlunun önlenemez temel dürtülerinden biri açlık ihtiyacına cevap verme isteğidir. Annelik, cinsellik ve açlık insanların temel ihtiyaçları olarak kabul edilmektedir. Bizim ilgi alanımıza şimdilik açlık konusuna girdiği için açlığı gidermede başvurduğumuz farklı yol ve yöntemleri irdeleyeceğiz.
Günümüz insanı gelişen teknoloji sayesinde kendini hiç yormadan karnını doyurma şansına sahiptir. İster kendisi bir şeyler hazırlamak istesin, ister hazır yemeğe konmak istesin her şey o kadar kolay ki şaşar kalırsınız.
Çok acıktınız hem zamanınız yok hem de yorulmak istemiyorsunuz ve bir şekilde açlık ihtiyacınızı gidermek durumundasınız. Üstelik evden de dışarı çıkmak istemiyorsunuz, işte size istemediğiniz kadar alternatif.
Her köşe başındaki pizzacılardan ya da pidecilerden telefonla veya internetle sipariş vererek hiç zahmetsizce ve sıcacık yiyecekler kapınıza kadar gelir.

Beğenmediniz mi üzülmeyin, çiğ köfteciler de sizi dört gözle bekliyor. Korkmayın, yine evden dışarı çıkmanıza gerek yok! Bir telefonla köfte dürümleri yanında ekşi sosları ve limon dilimleri ile hemen sofranızda yerini alır. Hala mı açsınız? Çıkın o zaman dışarı iskenderden Adana kebaba, alinazikten baklavaya kadar istemediğiniz bir yiyeceğin bulunduğu restoranlara gitmeniz gerekecek.
Eğer yaşadığınız şehir önemli yol geçişleri üzerinde ise büyük alışveriş merkezlerinin bir arada toplandığı ve illa ki yiyecek içecek katının bulunduğu mekanlar vardır. Buralar biraz tuzlu da olsa farklı yeme içme mekanlarını barındırmaktalar. Çoğunuzun malumu büyük AVM’lerde restoranlar genelde en üst katları tercih ederler. Önce alışverişini yapmak için en alt kattan başlayarak yorulan insanlar, nihayetinde hem yorulurlar hem de iyice acıkırlar.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Hız, Darlık ve Direnç
yemek kültürü

AVM’LERİN EN ÜST KATLARI

Başta da söylediğimiz gibi açlıktan nevri dönen insanlar en üst kata gelince cennete düştüklerini sanarak, bütün restoranların önünde uzunca insan sıraları oluştururlar. İşte o anda yemek kalitesi, hijyeni ikinci plana düşüveriyor. Sebebi de insan acıkınca gözü dünyayı görmüyor.
Genelde döner türevi ekmek arası veya köfte türü yiyecekler tercih ediliyor ama inanın işletme sahipleri de aşırı talebe cevap vermekte zorlandıkları için durmadan dönen etleri çiğ çiğ keserek satmak zorunda kalıyorlar. En tuhafı da tavuk döner pek tercih edilmediği için hep et döner tercih ediliyor ama pişmesini beklemeden mideye indirilen bu et dönerler sağlığımız için tehlike arz ediyor.

Tavsiyem, alışverişe çıkmadan önce mutlaka karnınızı iyice doyurun ve öyle çıkın. Ama imkanınız olmadı ve aç olarak çıktınız ve illa ki dışarıda karnınızı doyurmak zorundasınız, o zaman AVM’den çıkın en yakın başka restoranta gidin derim. Orada hem sıra yoktur hem de size ilgi gösterirler. En önemlisi de çiğ yiyecekler yemek zorunda kalmazsınız!

Bir önceki yazımız olan Beşamel Soslu Tavuklu Karnabahar Yemeği Tarifi başlıklı makalemizde beşamel soslu karnabahar ve tavuklu karnabahar yemeği hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?