Nette Ürün Satışı Yaparak Para Kazanmak

Nette Ürün Satışı Yaparak Para Kazanmak

Temel felsefe, sizin ya da başkasına ait ürünü alıcılarla buluşturmaktır. Dolayısıyla internette ürün satarak para kazanmak herkese açık bir platformdur. Bildiğiniz gibi online pazarlar her geçen gün büyümektedir. Aklınıza  gelebilecek her türlü ürün ve hizmet çok kısa süre içerisinde satın alınmakta ya da satılmaktadır zamanı sınırsız olan veya işinde evinde boşlukları değerlendirip ek iş yapmak […]

Temel felsefe, sizin ya da başkasına ait ürünü alıcılarla buluşturmaktır. Dolayısıyla internette ürün satarak para kazanmak herkese açık bir platformdur. Bildiğiniz gibi online pazarlar her geçen gün büyümektedir. Aklınıza  gelebilecek her türlü ürün ve hizmet çok kısa süre içerisinde satın alınmakta ya da satılmaktadır zamanı sınırsız olan veya işinde evinde boşlukları değerlendirip ek iş yapmak isteyenler internetten ürün satışı gerçekleştirip gelirlerini arttırma yoluna gidebilir.

Nette  ürün satışı yapmanın bellibaşlı yöntemlerini de bilmekte yarar var. En başta söylediğimiz gibi kendinize ait olmayan ürünleri de satabilirsiniz. Bunun için ister yurt içinden ister yurt dışından getirilen ürünleri satma şansına sahipsiniz. Kendinize ait bir e ticaret sitesi açabileceğiniz gibi aracılık yapan web sitelerinin sunduğu hizmetlerden de istifade edebilirsiniz.

Örneğin bu konuda en çok hizmet alınan e-ticaret platformları GittiGidiyor, Hepsiburada, Trendyol, Sahibinden ve Sanalpazar olarak önemli bir pazar mevcut. Hiçbir web sitesi açmadan kendi ürünlerini satmak isteyenlere komisyon karşılığında mağaza açma ve alışveriş yapma imkanı tanıyan siteler ihtiyaçlarınıza cevap vermektedir.

internetten ürün satışı yaparak para kazanmak

Türkiye’nin internetten ürün satmak için en çok tercih ettiği web sitelerinden birisi de n11 olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde hızlı bir girişle rekabet kızıştı. Oluşturacağınız sanal mağazalarda kendinize ait ürünleri satabileceğiniz gibi tedarikçi firmalarla anlaşarak başkalarına ait ürünleri de satıp para kazanabilirsiniz.

Sadece yurt içinde değil yurt dışında da internetten ürün satışı yapma hakkına sahipsiniz. Uluslararası popüler sitelerden birisi e-Bay sizlere bu kolaylığı sağlamaktadır. Orta düzeyde İngilizce bilmeniz ürünlerinizi yurt dışında satma aşamasında yardımcı olacaktır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Mali Planlayıcı Kimdir, Ne İş Yapar

Ev hanımlarının el emeği göz nuru olarak kabul edilen el işi ürünleri yurt dışında büyük rağbet görmektedir. Yurtiçinde çok ucuza satılan el işi ürünleri dilerseniz uluslararası boyutta ticaret imkanı sunan web sitelerinde satıp yüklü miktarlarda Euro ya da Dolar kazanabilirsiniz.

Artık büyük çaplı firmalar bile ürünlerini internet vasıtasıyla satmayı alışkanlık haline getirdi. Müşteri  mağazaya gitmek yerine evinden herhangi bir elektronik cihaz yardımıyla internetten ürün satın almayı öğrendi. Orta gelirli bir vatandaş veya esnaf da ister kendine ait bir e ticaret sitesi ister mağaza açma imkanı tanıyan GittiGidiyor, n11 Sahibinden veya sanal mağaza gibi web siteleri aracılığı ile de gelir elde edebilirsiniz.

Bütün bunları yapmak için bir strateji oluşturmanız ve oluşturduğunuz strateji paralelinde hareket etmeniz sizlere satışlarda avantaj sağlayacaktır.  Kendi ürünleriniz yoksa güvenilir tedarikçiler ile çalışmak gerekir. Oldukça fazla alternatif sunan tedarikçiler ürünlerinin satılması için sizlerle işbirliği yapmaya hazırdır. Müşterilerimize  karşı mahcup olmamak adına zamanı verimli kullanan tedarikçilerin ürünlerini tercih etmelisiniz.

Sattığımız ürünlerin ödemesini almak için iyi bir ödeme sistemi tercih etmelisiniz. Eğer ürünlerinizi nette online olarak satmayı düşünüyorsanız müşterilere farklı ödeme seçenekleri sunmalısınız. Eşdeğer  ürünlerin fiyatlarını araştırın.  Çok fahiş fiyatlar koymayın. Çünkü hiç kimse pahalı ürünü satın almayı düşünmez. Gerçekçi olun ürünün gerçek değeri üzerinden kar marjları sağlayın.

Hem hazır sistemlerden faydalanırken hem de kendinize ait bir e ticaret sistemi aracılığı ile internetten ürün satışı yaparak para kazanmayı hedeflerken mutlaka başarıyı yakalamak için stratejik davranın.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  İstanbul Günlük Ödemeli İş İlanları

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?