Öğrenciler Hangi İşleri Yapabilir

Öğrenciler Hangi İşleri Yapabilir

Ailesi tarafından yeterince desteklenmeyen üniversite öğrencileri çıkış yakalamak için ek gelir elde edecek işler bulmak ister. Bu durum geçmişte de aynıydı, günümüzde de benzer şekilde sürüp gitmektedir. Bugün yüksek öğrenim yapan gençler geçmişe nazaran daha şanslıdır, çünkü şimdilerde oldukça değişik para kazanma alternatifleri bulunmaktadır. Aktif olarak iş hayatına dahil olup part-time işler yapma durumu olduğu […]

Ailesi tarafından yeterince desteklenmeyen üniversite öğrencileri çıkış yakalamak için ek gelir elde edecek işler bulmak ister. Bu durum geçmişte de aynıydı, günümüzde de benzer şekilde sürüp gitmektedir. Bugün yüksek öğrenim yapan gençler geçmişe nazaran daha şanslıdır, çünkü şimdilerde oldukça değişik para kazanma alternatifleri bulunmaktadır.

Aktif olarak iş hayatına dahil olup part-time işler yapma durumu olduğu kadar, pasif pozisyonda bilgisayar başında, akıllı cihazlar yardımıyla öğrencilerin ek iş yapma şansı oldukça yüksektir. Öğrencilerin part time olarak alabileceği sorumluluklar şunlardır; Müşteri temsilciliği yapmak, satış danışmanlığı görevini üstlenmek, garsonluk yapmak, fuarlarda görev almak, anket düzenlemek bunlardan birkaçı olarak sayılabilir.

Üniversiteyi kazanırken bir alana yöneltiniz ve kendinizi gelecekte görmek istediğiniz mesleğe kanalize ettiniz. Yani kısaca bir işte uzman olmak için ilk adımı attınız. Aslında siz de okuduğunuz bölümde uzmanlık yapıyorsunuz. O halde sizin de eğitim alırken yapabileceğiniz alternatif işler mevcuttur.

Bilenler zaten aktif olarak gelir elde etmeye başlamışlardır ancak ‘toy’ olarak adlandırabileceğimiz öğrencilerin yapabileceği ek işlerden haberi olmayan gençlere bu konuda bilgi verebiliriz. Yüksek Öğrenim kurumlarının çoğunda eğitim dili İngilizce’dir. Yani az çok İngilizce biliyorsunuz. Hele bilgisayarla ilgili bölümleri tahsil ediyorsanız o zaman iki kere şanslısınız, çünkü web dili öğrenme şansınız yüksek. Bu sayede internet sitelerine kanalize olarak bizzat kendiniz bol para kazanma olanağı yakalayabilirsiniz.

Öğrencilere uygun ek işler

Web tasarımları yaparak, İngilizce makale çevirileri yaparak, web sitesi için eklentiler yazarak öğrenciliğin sefasını sürebilirsiniz. Bu işleri nereden nasıl bulabileceğinizi de kısaca söyleyelim. Kariyer siteleri başta olmak üzere webmaster forumları sizin çıkış noktanız olabilir. r10.net en büyük ticari forum olarak faaliyet yürütmektedir. Yani öğrenciler veya öğrenci olmayan her kesimden insan ticari faaliyetlerini en güvenilir bir şekilde buradan gerçekleştirmektedir. Herhangi birinden referans üyelik yardımıyla buraya girip öğrenciliğin sefaletinden kurtulabilirler.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Vitrin Kuyumcusu Kimdir Ne İş Yapar Ne Kadar Kazanır

Üniversite öğrencileri okuldan arta kalan zamanlarda o kadar çok boş zamana sahip ki bu zamanı değerlendirerek harçlıklarını çıkarabilirler. Öğrenciler için ek işler tahmininizden daha fazladır. Bu alternatifleri değerlendirerek anneye-babaya, burs veya öğrenim kredisine muhtaç olmadan kendi geçimlerini sağlayabilirler.

Değerli yüksek öğrenim öğrencileri, sizlere yapabileceğiniz ek işleri tek tek saymak istemiyoruz ancak kısa bir araştırma yaptığınız zaman vasfınıza yugun olanları görünce içlerinden kendinize uygun olanları seçmeniz baya zor olacak.

Eğer yurtta kalıyorsanız ses çıkarmayan kolay montaj olan, pislik yapmayan ek işlerden tercih etmelisiniz. Bunlar da genelde öğrenciler için daha çok teknoloji ağırlıklı işler olarak düşünülmelidir. Okuduğunuz bölümlere paralel olarak ek işler yapabilirsiniz. Eğer grafik tasarım bölümüne okuyorsanız logo yaparak para kazanabilirsiniz. Bilgisayar bölümünde okuyorsanız websitesi hazırlayabilirsiniz… Böylece boş zamanlarınızda iyi gelir elde ederek siz de rahat bir öğrencilik geçirebilirsiniz. Elinizden bu işlerden başka farklı işler geliyorsa oturduğunuz yerden hediyelik eşyalar tasarlayabilirsiniz.

Bu işleri öğrencilere ek iş veren kişiler ile iletişime geçerek alabilirsiniz. Öğrencilere evde iş veren firmalar yapacağınız ürünleri elden teslim edecekler ve işin bitiş süresini belirtecekler. Aldığınız iş adet başına olabilir, kilo ile, veya sayı ile de olabilir. Makale yazarsanız kelime sayısına göre olur. Freelance olarak script yazma, eklenti, bot yazma zihinsel güce dayalı web işleridir. Bir iş aldıysanız fiyatlarını da haftalık ya da aylık ödemeler şeklinde anlaşabilirsiniz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Örgü Anahtarlık İşi Yapmak

Yapabileceğimiz işler tabii ki cinsiyete göre değişmektedir. Örneğin evde nikah şekeri, mevlüt şekeri hazırlama işi, dikiş nakış gibi farklı ilginç işler daha ziyade bayan öğrencileri beklemektedir. Öğrencilere uygun ek işler saymakla bitmiyor. Bu işlerin nasıl yapılabileceğini iş teklifi gelince daha net anlayacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?