Oksijensizlik Kanser Ediyor!

Oksijensizlik Kanser Ediyor!

KANSERDEN KORUNMA YOLLARI Bilim adamları yaptıkları incelemelerde kanser hücrelerinin yeşil alan eksikliği ve bunun sonucunda da oksijensiz alanların artması sebebiyle arttığını tespit ettiler. Kanser hücreleri özellikle orman yangınlarının artması sonucunda yeşil alanların yok olmasıyla, doğadaki oksijen oranının büyük ölçüde azalması sebebiyle insanlara kanser riski vermeye başlıyor. ÇOK YEŞİL ALAN, AZ HASTALIK 4 Mart 2015 tarihinde […]

KANSERDEN KORUNMA YOLLARI

Bilim adamları yaptıkları incelemelerde kanser hücrelerinin yeşil alan eksikliği ve bunun sonucunda da oksijensiz alanların artması sebebiyle arttığını tespit ettiler. Kanser hücreleri özellikle orman yangınlarının artması sonucunda yeşil alanların yok olmasıyla, doğadaki oksijen oranının büyük ölçüde azalması sebebiyle insanlara kanser riski vermeye başlıyor.

ÇOK YEŞİL ALAN, AZ HASTALIK

4 Mart 2015 tarihinde bilimsel bir dergide yayınlanan makalede çarpıcı bir araştırma sonucunda kanser hücrelerinin saldırgan bir şekilde hızla büyüyerek yayılmasının sebebi oksijen yetersizliğine bağlandı.
Kuzeydoğu Boston Üniversitesi bilim insanlarından biri yaptığı açıklamada kanser hastalığının binlerce sebebinin olduğunu, ancak kanserin yayılma sebebinin çok sayıda farklı unsurlardan kaynaklandığını, bunların en önemlisinin de oksijen yetersizliği ya da başka bir söylemle, çevremizde orman alanlarının gittikçe kaybolmasına bağladığını söyledi.

Oksijensizlik Kanser Ediyor!

Kanserden korunmak için

Yapılan araştırmalar sonucunda istatistiki olarak ormanlık alanların çok olduğu yerlerde yaşayan insanların kanser hastalığına yakalanma tehlikesinin, beton binalar arasında yaşayan insanlara nazaran çok daha düşük olduğu tespit edilmiş. Bu tespitlerden yağmur ormanlarının kanseri önleyici bir etkisi olduğu bilimsel olarak da kanıtlanmış. Laboratuvarlarda yapılan araştırmalarda, kanser virüsü farelere oksijen verilmiş, oksijen sayesinde farelerin ömürlerinin uzadığını gözlemlenmiş. Bu tespite göre de ormanları yakmak kesmek yok etmek yerine, tam tersine kendi sağlığınız için, kanserden korunmak için ormanları artırmak gerektiğini herkesin bilmesi önemli bir görevdir.
Her kötülüğün sebebini araştırdığınız zaman, her sevmediğiniz olumsuz durumların altında insan parmağının olduğu göze çarpmaktadır. İnsanın kendi eğlencesi, kendi mutluluğu, kendi hayatı için bütün bir insanlığın geleceğini mahvettiğini bilmek ne kadar acı veriyor.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  İstanbul'da Part Time Ek İşler

Para kazanma hırsıyla orman alanları yakılarak, araziler ucuza getirilerek binalar yapılmak isteniyor. Oteller yapılmak isteniyor, maden çıkarmak için ormanlar yok ediliyor. Sorumlular göz yumarak bu insanlık suçuna ortak oluyor. Dolayısıyla sağlığımızdan oluyoruz. Kansere davetiye çıkarılmasına seyirci kalmayın! Çünkü, Oksijensizlik Kanser Ediyor!

Bir önceki yazımız olan Beşamel Soslu Tavuklu Karnabahar Yemeği Tarifi başlıklı makalemizde beşamel soslu karnabahar ve tavuklu karnabahar yemeği hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?