Okula başladığım ilk gün

Okula başladığım ilk gün

Pazartesi günü annem beni okula yazdırdı. Ama ben okula gelmek istemiyordum. Okula yazdırmaya geldiğinde ben de gelmiştim. Ve merdivenlerden bir sürü çocuk iniyordu. Hepsi bağırıyordu ama sınıfa ilk girişim çok güzeldi. Sonra bir baktım sınıfında sıramda oturmuşum bile. Öğretmenimizle tanıştık ve ben adımı söyledim. Doğa, dedim. Öğretmenim herkesi çalıştırdıktan sonra bir de çok güzel bir […]

Pazartesi günü annem beni okula yazdırdı. Ama ben okula gelmek istemiyordum. Okula yazdırmaya geldiğinde ben de gelmiştim. Ve merdivenlerden bir sürü çocuk iniyordu. Hepsi bağırıyordu ama sınıfa ilk girişim çok güzeldi. Sonra bir baktım sınıfında sıramda oturmuşum bile.

Öğretmenimizle tanıştık ve ben adımı söyledim. Doğa, dedim. Öğretmenim herkesi çalıştırdıktan sonra bir de çok güzel bir ödev verdi. İsmimizi kartonlara yazıp iğne ile tutturacağız. Yaka kartı ödevi için eve geldim.

Annem “Sizin sesinizi duydum. Galiba çok güzel geçti, çok güzel geçtiğine sevindim” dedi.

Bir kapı çaldı. Kapıyı açtığımda babam karşımdaydı. “Hoş geldin babacığım. Hoş geldin babacığım!” dedim ve babamı karşıladım. Babam oturdu ve “okulun nasıl geçti kızım” dedi. Ben “çok güzel geçti babacığım, dedim. “Hatta öğretmenimiz bize bir ödev verdi.” dedim. Babam ile annem şaşkın şaşkın birbirlerinin yüzlerine baktılar. Babam fısıldayarak anneme “ilk günden ödev mi olurmuş” dedi.

Okula başladığım ilk gün

Oysa ki ben dediklerini duymuştum ama hiç söylemedim. Baban Şaşkın şaşkın “ne ödev iyiymiş bu” dedi. Ben “baba kartona kendi isimlerimizi yazıp yakamıza toplu iğneyle tutturacağız o kadar” dedim. Okula başladığım ilk gün Yaka kartı ödevime babam güldü.

Akşam oldu ve ödevimi yaptım ve yatma saati geldi. Böyle üç sene geçti. Şu an dördüncü sınıftayım. Artık ilk günde ki gibi hiç korkmuyorum. Düzgünce sınıfına girip çıkıyorum. Ben şuna çok şaşırdım; Okula başladığım ilk gün bitmiş. Nasıl da hemen üç sene geçti.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Çilingirin Açamayacağı Kapı Yoktur!

Bir önceki yazımız olan Çocuklar Nasıl Mutlu Edilir? başlıklı makalemizde çocuğu mutlu etmek, Çocuklar Nasıl Mutlu Olur ve ÇOCUKLARI MUTLU ETME METOTLARI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?