Okulda Geçen 4 Senem

Okulda Geçen 4 Senem

1. SINIFTA Birinci sınıfa ilk başlamıştım. Gerçi öğretmenimden korkmuştum. Annemin yanımdan gitmesini istemezdim, tek başıma kalacağını düşündüm. Sonradan kendime bir arkadaş buldum. Bu arkadaşımı çok seviyorum. Beraber 4 sene geçirdik. Arkadaşımdan çok memnunum. 1. sınıfta beraber olmamıza rağmen hala üzülüyordum. Çünkü annemden uzak kalacağımı düşünmüştüm. Çok şükür birinci sınıf Pekiyi olarak geçirdim. 2. SINIF ANILARIM […]

1. SINIFTA

Birinci sınıfa ilk başlamıştım. Gerçi öğretmenimden korkmuştum. Annemin yanımdan gitmesini istemezdim, tek başıma kalacağını düşündüm. Sonradan kendime bir arkadaş buldum. Bu arkadaşımı çok seviyorum. Beraber 4 sene geçirdik. Arkadaşımdan çok memnunum. 1. sınıfta beraber olmamıza rağmen hala üzülüyordum. Çünkü annemden uzak kalacağımı düşünmüştüm. Çok şükür birinci sınıf Pekiyi olarak geçirdim.

2. SINIF ANILARIM

Arkadaşımla beraber 2. Sınıfa doğru ilerlemiştik 2. Sınıfta öğretmenimden fazla korkmuyordum. Yalnız arkadaşım ve öğretmenim olmasına rağmen hala üzgünüm. Bu yüzden bir gün arkadaşım beni teselli etmek için yanıma geldi. Arkadaşımın adı İpek’ti. Arkadaşım bana, neden üzülüyorsun böyle, diye dedi. Ben ise senin yanımda olman bana yetmiyor. Ben annemi de istiyorum. Kendimi yalnız hissediyorum, demiştim. Arkadaşım beni teselli ettikten sonra beraber bahçede oyun oynadık. Çok güzel gündü. Arkadaşlarımla  beraber seksek oynamıştık. Çok mutluydum. Çünkü ilk defa arkadaşlarımla oyun oynuyordum. Bir gün Oyun ve fiziksel etkinlikler de öğretmenim bize yeni oyunlar öğretmiştik. Çok beğenmiştik.

Oyunları her zaman teneffüste oynardık. Mesela örnek olarak lideri takip et oyunu oynardık. Birimiz  lider olurduk. Herkes istediği liderin arkasında sıraya girerdi. Böylece liderimiz ne hareketler yaparsa biz de onları tekrarlamak zorundaydık. Çünkü adı üstünde lideri takip etmekti  bu oyun. Sonunda karne günümüz gelmişti. Çok heyecanlıydım. Şarkılar gülücükler hep beraber oynadık. Bu güzelim günü unutmamıştık. Karne zamanı geldi öğretmen herkese teker teker karnesini verirken aramızda üzülenler  de  sevinenler çıktı. Çünkü kimimiz Pekiyi almıştı, kimimiz geliştirmeli almıştık, ne yapalım kime  niyet kime kısmet derlermiş.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Suriyeli Sivil Toplum Kuruluşları Birlikteliği

3. SINIF ANILARI

3. Sınıfa başlamıştım. Yeni yeni arkadaşlar edinmiştim. Sınıfımıza tam tamına 5 kişi gelmişti. Bunların arasında en çok sevdiğim iki arkadaşım çıktı. Birisinin adı Melisnaz birisinin adı Nilhan Elif. İkisini de çok sevdim. Beraber arkadaşlık geçirdik. Güldük, eğlendik. Melisnaz  bütün sınıftakilerin boyunu geçiyordu. Çünkü o bizden daha uzundu. Arkadaşımla güzel vakitler geçirmiştik. Hep beraber oynardık, hep beraber gülerdik.

Şimdi üçüncü sınıfı bitirmek için karne gününe gelmiştik. Üçüncü sınıfın sonunda giden arkadaşlarım oldu. Kimileri başka bir okula gittiler, kimilerin babalarının tayini çıktı. Oysa ben 1. Sınıftan beri sınıf öğretmenim de arkadaşlarımı bırakmadım. Kimi zaman üzüldük kimi zaman yorulduk, kimi zaman güldük. Kimi zaman oynadık. Oysa ki ben bütün arkadaşlarımı çok seviyorum. Erkek kız ayrımı yapmıyorum. Arkadaşlarımın hepsi benim için çok önemli. Onlara her zaman yardımım dokunur.

Üçüncü sınıfın sonuna doğru ilerledik. Sonunda öğretmenimiz herkese karnesini verdi. 1. sınıftan 3. sınıfın sonuna kadar gene üzülenler olduğu gene sevinenler oldu. Oysaki benim notlarım ne olursa olsun üzülmedim. Çünkü bütün notlarım iyi. 3 aylık tatile girdik. Biz bu tatile yaz tatili derdik.

İLKOKUL ANILARI

4. SINIF ANILARI

4. sınıfa başladığımızda sabahçı olmuştuk. Saat yedide giderdik, öğlen 12.40 da çıkardık. Kimimiz servise giderdik, kimimiz kendi özel arabasıyla gider, kimimiz yürüyerek giderdik. Ben ilkin yürüyerek gitmiştim. Sonradan servise yazıldım. Güzel arkadaşlarım oldu. Sınavlara girdik yarışmalara katıldık.   Şölenlere katıldık, partiler, piknikler, sinemalar, gösteriler hepsini  teker teker dolaştık, güldük oynadık. Oysa ben en çok sınıfımın tahtasını severdim. Çünkü akıllı tahtamız vardı. Akıllı tahtalarımız yapıldıktan sonra oyunlar oynadık. Sınıfımız temizlendi.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  İnsan Olmak

Kimi günde öğretmenimiz gelmedi ayrı ayrı sınıflara dağıldık. Ayrı sınıflarda  olsak bile biz birer arkadaştık. Öğretmenimiz gelmemişti. Müdürler başka öğretmenler sınıfımıza girdiler de ders gösterdiler. Öğretmenlerden teşekkür ederim. dördüncü sınıfın sonuna giriyorduk. Oysaki herkes heyecanlıydı. Arkadaşlarımla mutlu oldum. Hep beraber dolaştık, gezdik, oynadık, güldük, sevindik, üzüldük. Ayrılık yaşadık sonra birleştik. Biz hiç ayrılamadık birbirimizden. Bütün arkadaşlarımı çok seviyordum. Hepsini kutluyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Bir önceki yazımız olan Çocuklar Nasıl Mutlu Edilir? başlıklı makalemizde çocuğu mutlu etmek, Çocuklar Nasıl Mutlu Olur ve ÇOCUKLARI MUTLU ETME METOTLARI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?