Okulun ilk günü ne yapmalıyız?

Okulun ilk günü ne yapmalıyız?

Okulun ilk günü okulun bahçesine girdiğimiz ilk zaman çok heyecanlanırız.  Bu yüzden içimizde çok büyük bir heyecan olur.  Annemizin elini sıkıca tutarız. Ne yapacağımızı bilemeyiz. Sanki içimizde çok büyük bir telaş var ama annemizin elini bırakıp bir şeyler öğrendiğimizi bilmeliyiz. Yeni arkadaşlar edineceğiniz yeni dostluklar kuracağınızı, yeni bir öğretmene sahip olacağımızı bilmeliyiz. Ne kadar güzel […]

Okulun ilk günü okulun bahçesine girdiğimiz ilk zaman çok heyecanlanırız.  Bu yüzden içimizde çok büyük bir heyecan olur.  Annemizin elini sıkıca tutarız. Ne yapacağımızı bilemeyiz. Sanki içimizde çok büyük bir telaş var ama annemizin elini bırakıp bir şeyler öğrendiğimizi bilmeliyiz. Yeni arkadaşlar edineceğiniz yeni dostluklar kuracağınızı, yeni bir öğretmene sahip olacağımızı bilmeliyiz.

Okulun ilk günü

Ne kadar güzel değil mi yeni bir öğretmen. Bu çok güzel olmaz mıydı?  Hem sosyalleşir hem de mutlu oluruz.  Okumayı yazmayı ve birçok şeyi öğreniriz. Heyecana kapılırız.  Ama sonraki günler alışırız. Çok güzeldir o gün çok büyük bir şey başarırız okula giderken. Çok mutlu oluruz.  İstediğiniz bir sürü arkadaşımız olur. Hem ders çalışma ile  okumayı öğreniriz. Çok güzel bir şey değil mi bu? Daha sonraki sınıflarda daha başarılı oluruz, okula daha çok ilgi gösteririz. Hem daha çok bağlı oluruz.

Okul ne kadar güzel değil mi? Bir sürü güzelliği var hem arkadaş ediniyoruz hem de bir sürü yeni şey. Yani Okulun ilk günü bir sürü yeni şey yapmalıyız. Hiç heyecanlanmayın. Yeni dostluklar edinin. Hem bu daha iyi olur. Okulun ilk günü ne kadar güzel değil mi? Hiç çekinmeden arkadaşlıklar edinin. Derslerinize çalışın. Bir sürü yeni şey öğrenmeye çalışın. Gelecekte daha iyi yerlere çıkabilirsiniz. En önemli sınıftır. Çünkü her şey bir sınıfta öğrenilir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  İyilikler Prensesi Ceren

Bir önceki yazımız olan İnsan Olmak başlıklı makalemizde Asil Kişi, Güçlü Kişi ve Hayat Bayram Olsa hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?