Okulun İlk Günü Ne Yapmalıyız?

Okulun İlk Günü Ne Yapmalıyız?

Okulun ilk günü okulun bahçesine girdiğimiz ilk zaman çok heyecanlanırız.  Bu yüzden içimizde çok büyük bir heyecan olur.  Annemizin elini sıkıca tutarız. Ne yapacağımızı bilemeyiz. Sanki içimizde çok büyük bir telaş var ama annemizin elini bırakıp bir şeyler öğrendiğimizi bilmeliyiz. Yeni arkadaşlar edineceğiniz yeni dostluklar kuracağınızı, yeni bir öğretmene sahip olacağımızı bilmeliyiz. Ne kadar güzel […]

Okulun ilk günü okulun bahçesine girdiğimiz ilk zaman çok heyecanlanırız.  Bu yüzden içimizde çok büyük bir heyecan olur.  Annemizin elini sıkıca tutarız. Ne yapacağımızı bilemeyiz. Sanki içimizde çok büyük bir telaş var ama annemizin elini bırakıp bir şeyler öğrendiğimizi bilmeliyiz. Yeni arkadaşlar edineceğiniz yeni dostluklar kuracağınızı, yeni bir öğretmene sahip olacağımızı bilmeliyiz.

Okulun ilk günü

Ne kadar güzel değil mi yeni bir öğretmen. Bu çok güzel olmaz mıydı?  Hem sosyalleşir hem de mutlu oluruz.  Okumayı yazmayı ve birçok şeyi öğreniriz. Heyecana kapılırız.  Ama sonraki günler alışırız. Çok güzeldir o gün çok büyük bir şey başarırız okula giderken. Çok mutlu oluruz.  İstediğiniz bir sürü arkadaşımız olur. Hem ders çalışma ile  okumayı öğreniriz. Çok güzel bir şey değil mi bu? Daha sonraki sınıflarda daha başarılı oluruz, okula daha çok ilgi gösteririz. Hem daha çok bağlı oluruz.

Okul ne kadar güzel değil mi? Bir sürü güzelliği var hem arkadaş ediniyoruz hem de bir sürü yeni şey. Yani Okulun ilk günü bir sürü yeni şey yapmalıyız. Hiç heyecanlanmayın. Yeni dostluklar edinin. Hem bu daha iyi olur. Okulun ilk günü ne kadar güzel değil mi? Hiç çekinmeden arkadaşlıklar edinin. Derslerinize çalışın. Bir sürü yeni şey öğrenmeye çalışın. Gelecekte daha iyi yerlere çıkabilirsiniz. En önemli sınıftır. Çünkü her şey bir sınıfta öğrenilir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Uluslararası Ayakkabı Numaralarının Karşılaştırılması

Bir önceki yazımız olan Çocuklar Nasıl Mutlu Edilir? başlıklı makalemizde çocuğu mutlu etmek, Çocuklar Nasıl Mutlu Olur ve ÇOCUKLARI MUTLU ETME METOTLARI hakkında bilgiler verilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

İnsanların önemli dönüm noktalarından birisi olan okulun ilk günü, insanların en çok heyecanlandıkları anlardan birisi olduğu için unutulmaz. Ayrıca o dönem bellek boş olduğu için ve aileden ayrılıp yeni bir ortama girildiği için yaşananlar akılda kalır.

Okulda ilk gün yöneticilerin ve öğretmenlerin yönlendirmesi ile size söylenenler yapılmalıdır. Kalabalık bir ortama girileceği için tanımadığınız kişi ya da çocukların size zarar vermesine izin vermeyiniz. Olumsuz bir durum ile karşılaşıldığında anında öğretmen veya okul çalışanlarına haber veriniz.

Okullar açıldığında ilk gün ilk başlayanlar için okulun bölümleri tanıtılır. Sınıf ve öğretmen öğrencilerle buluşur. Kitaplar dağıtılır. Arkadaşlarla tanışılır, öğretmen kendini tanıtır, herkes sınıfını ve arkadaşlarını tanımaya başlar.

Okula servis aracı ile gidip gelenler erede inip ne zaman nerede bineceklerni mutlaka önceden öğrenmelidir. Servis aracının plakası veya rengi unutulmamalıdır.

Okuldan kimseye haber vermeden ayrılamazsınız. Ders saatleri bitiminde aileniz servisle gidip geleceğinizi söylediyse doğruca servis aracına binmelisiniz.

Okul servis aracı gecikir ya da herhangi bir nedenden dolayı gelemezse kendi kafanıza göre evin yolunu tutmayınız. Mutlaka nöbetçi öğretmene, okul yöneticisine, varsa güvenlik personeline durumu anlatınız.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?