Organik Ürünler Dükkanı Açmak

Organik Ürünler Dükkanı Açmak

Doğal ürünler sağlıklı yaşamak isteyenlerin tercihleri arasında ilk sırada yer alıyor. Muadillerine göre birkaç kat fiyat farkı olsa da doğal ürünlerle beslenmek isteyenler bu ürünlere yöneliyor. Yaşadığınız bölgede organik ürünler satan mağazalar karşınıza çıkar. Fiyat farkı hemen göze çarpar. Organik olması sebebiyle fiyat farkının doğal karşılanması gerekir. Nedir bu organik ürünler, diye düşünenlere; kurutulmuş sebzeler, […]

Doğal ürünler sağlıklı yaşamak isteyenlerin tercihleri arasında ilk sırada yer alıyor. Muadillerine göre birkaç kat fiyat farkı olsa da doğal ürünlerle beslenmek isteyenler bu ürünlere yöneliyor. Yaşadığınız bölgede organik ürünler satan mağazalar karşınıza çıkar. Fiyat farkı hemen göze çarpar. Organik olması sebebiyle fiyat farkının doğal karşılanması gerekir.

Nedir bu organik ürünler, diye düşünenlere; kurutulmuş sebzeler, baharatlar, reçeller, süt ve süt mamülleri başta olmak üzere aklınıza gelebilecek her türlü besin sayılabilir. Gıda satışı yapan bir mağaza düşünen varsa, organik ürün satışı için gerekli araştırmayı yapmaya başlaması dükkanı kadar doğaldır.

Doğal ürün satışından nasıl para kazanılır

Ürünlerin mutlaka doğal ortamlarda, el değmeden; ilaç, gübre, katkı maddesi olmadan, makineler devreye girmeden, doğalı bozulmadan satışa hazır hale getirilmesi gerekir. En çok tüketilen ürünler tercih edilmelidir. Yöresel ürünler üreticilerle görüşülerek anlaşılmalı ve düzenli olarak dükkanda satışa hazır duruma getirilmelidir.

Yöresel ürünlerden para kazanmak için üreticilerle güçlü bir bağ kurmak, karşılıklı güven duygusu içinde hareket etmek müşterileriniz için de önemli bir tercih nedeni olacaktır. Her yöremize özgü organik ürünler mevcuttur. Örneğin Güneydoğu Anadolu Bölgemizde kurutulmuş patlıcan, domates, biber kültürü yaygındır. Bu ürünlerin satılacak dükkanda bulundurulması için önceden bağlantılar yapılması gerekir.

Organik ürün satışından nasıl para kazanılır

Anadolu’nun farklı yörelerinden yöresel ürünler toplayıp dükkanda satmak, müşterilerde belli bir damak tadı ulaşmasına fırsat tanımak gerekir. Peynir, salça, bulgur, fasulye, nohut ve daha nicesi…

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Sosyal Güvenlik Uzmanı Kimdir Nasıl Olunur

Organik ürün dükkanı nasıl işletilir

Doğal ürünler satmak için bir dükkan açma düşünceniz beyninizde şekillendiği ise, yapmanız gereken önceden iyi bir besin analizi gerçekleştirmek. Yani hangi yöreden nasıl ve hangi ürünleri dikkatini dükkana taşıyacağınıza karar vermek. Çünkü devamlılığı sağlamak açısından üreticilerle iyi bir anlaşma ve pazarlık yapmak şart. Potansiyel müşterilerinizin getireceğiniz ürünlere olumlu yaklaşması için başlangıçta uygun fiyat politikası uygulanmalıdır.

En önemlisi de güven vermektir, çünkü müşteri size güvenmedikçe satış devamlılığı olmaz. Yöresel ürünlerin sera ya da hormonlu ürünlerden belirgin bir lezzet farkı olur. İnsanlar bunu birkaç kere denediği zaman rahatlıkla anlar. İşinizde kalıcı olmak, para kazanmak istiyorsanız yöresel doğal ürünleri yerinden uygun fiyata dükkanınıza taşımanın yollarını araştırın. Böylelikle kısa vadede çok kazanamazsınız bile uzun vadede potansiyel müşterilerinizi bağlayıp satışta devamlılığı sağlayabilirsiniz.

Hormonlu yiyeceklerden bakan insanlar artık sağlıklı beslenmenin önemini kavrayınca, organik ürünler araştırmaya başladı. Bu sebeple organik ürünler dükkanı açmak herkes için cazip hale geldi. Çünkü insanlar pazarda ilaçlı gıdalardan satın alarak damak zevklerine kaybettiler. Genç girişimciler bu sektöre atılarak organik ürünler pazarlama düşüncesine girdi.

Sizler de böyle bir düşünce içerisine girerseniz öncelikle bu dükkanın nerede daha iyi kar getireceğini hesaplamanız gerekir. İşlek bir cadde üzerinde açmanız elbette büyük avantaj sağlar. Bilinçli tüketicilerin daha yoğun olduğu yerde, bilinirliği yüksek olan, potansiyel ikinci, üçüncü sokaklarda da organik ürünler dükkanı açmak mantıklı olabilir. Çünkü insanlar organik ürünlerin nerede satıldığını öğrenirse mesafe katetmeksizin sürekli oraya giderek sağlıklı yiyecekler satın almayı kafasına koyar. Diğeri ikinci planda gelir. Ana caddeler üzerinde açılan dükkanlar genelde insanların dikkatini çekip girdiği yerler olarak bilinir, ancak doğal gıdaların satıldığı yerler ise müdavimleri tarafından bilinir ve sürekli oradan alışveriş yapılır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Buğday Ekimi Ne Zaman Nasıl Yapılır

Eğer siz de bu sektöre atılarak doğal ürünler dükkanı açmak isterseniz öncelikle satın alıp pazarlamak istediğiniz organik ürünlerin üreticileri ile önceden görüşmeniz gerekir. Ne kadar ürün alacağınızı ne zaman teslim edeceğinizi konuşmalısınız. Daha sonra sermayeniz oranında uygun yerden dükkan açarak, dükkanınızın tanıtımını bölgede yaşayan tüketicilere yapmalısınız. İyi bir marka olmak için çalışmalısınız. Organik ürünler dükkanı bilinçli tüketiciler tarafından size iyi karlar sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Satış Ortaklığından Nasıl Para Kazanılır başlıklı makalemizde Satış ortaklığı sistemi nasıl işler ve Satış ortaklığı sisteminden kar etmek hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?