Özel Şoförlük Yaparak Para Kazanmak

Özel Şoförlük Yaparak Para Kazanmak

Kendi aracıyla ya da aracına özel şoför tutmak isteyenlerin verdiği fırsatla part-time ya da tam zamanlı olarak makam şoförlüğü yapılabilmektedir. Son yıllarda araç kiralama firmalarının devreye girmesi ile kendi aracı ile de bu sektörde şoförlük yaparak para kazanma olanağı doğmuştur. Ek iş halinde de bu fırsat yakalanabilmektedir, çünkü parası sorunu olmayan, araç kullanmayı sevmeyen insanlar […]

Kendi aracıyla ya da aracına özel şoför tutmak isteyenlerin verdiği fırsatla part-time ya da tam zamanlı olarak makam şoförlüğü yapılabilmektedir. Son yıllarda araç kiralama firmalarının devreye girmesi ile kendi aracı ile de bu sektörde şoförlük yaparak para kazanma olanağı doğmuştur. Ek iş halinde de bu fırsat yakalanabilmektedir, çünkü parası sorunu olmayan, araç kullanmayı sevmeyen insanlar makam şoförü mahiyetinde işlerini yürütmek amacıyla tecrübeli şoförler çalıştırıyorlar.

Tam zamanlı sağlam bir iş arayanlar, sabırlı olanlar, karşı tarafa güven yansıtabilenler, bu işi başarabileceğim, diyenler mutlaka gerekli başvurularını yapsınlar. Kariyer siteleri, iş ilan siteleri benzer ilanlarla sizleri bekliyor.

Kendi aracıyla şoförlük yapmak

Bir başka boyut ise kendi aracıyla şoförlük yaparak bu sektörde ekmek yemek. Kendi aracıyla şoförlük yapmak isteyen birisi hangi aşamaları geçmelidir? İnternet ortamında kendi aracıyla şoförlük yapmak isteyenlere iş veren kurumsal firmalar bulunmalıdır.

Sermayesiz işler grubunda yer alan iş, zaten garajda atıl vaziyette bekleyen bir aracınız varsa tam da sizin için biçilmiş bir kaftan diyebiliriz. Çünkü herhangi bir borca girmeye, kredi çekmeye, tasalanmaya,sıkıntıya girmeye gerek yok. Zaten şoförlüğünü yaptığınız kendi aracınız size para kazandırmaya başlamak için sizleri bekliyor.

Şoförlük yaparak para kazanmak için birkaç önemli kriter var. Bunlardan en önemlisi trafikte sabırlı olmak. Hizmet verdiğiniz kişi size güvenmeli ve dakik olmalısınız. Yani para kazanacağınız, şoförlüğünü yapacağınız kişinin kesinlikle sizi beklememesi, bilakis sizin sürekli hazır kıta onu beklemeniz gerekmektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Altının Değer Kazanması
Kendi aracınla şoförlük yapmak

Şoförlük işinden ne kadar kazanılır

Makam şoförlüğü güven esasına dayandığı için kazanç hizmet ürettiğiniz kişiye göre değişir. Çok zengin birinin özel şoförü olarak çalışıyorsanız sizi rahatlatacak seviyede bir gelirden söz edebiliriz. Kendi aracınızla şoförlük yapmak ise anlaşmaya bağlıdır. Dolayısıyla ne kadar çalışacaksınız, hangi saatlerde araç kullanacaksınız… bunlar kazancınızı netleştirecektir.

Makam şoförlüğü yapmak

İş fikirleri fırsatında bugün sizlere özel şoförlük yaparak para kazanmak için hangi kriterler aranır, kimlere tavsiye edilir ele aldık. Uygun ehliyetiniz varsa son zamanlarda oldukça ilgi gören mesleklerden birisi olan makam şoförlüğü ya da özel şoförlük, adına ne derseniz deyin. Özellikle son yıllarda elit tabaka dediğimiz zengin kesim kendilerine özel şoför tutmaya başladı ve oldukça da bol para veriyorlar. Çünkü kendileri yoğun trafik dersinde araç kullanmayı tercih etmiyor. Bunun yerine özel şoför tercih ediyorlar ve oldukça da tatminkar ücret ödeniyor.

Sizler de en az B sınıfı ehliyetiniz varsa bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Unutulmaması gereken en önemli nokta sabırlı ve trafik kurallarına uygun bir araç kullanılması gerektiğidir. Çünkü kendi aracınızı kullanır gibi hızlı bir araç kullanma pek çok kesim tarafından tercih edilmemektedir. Yerine göre size hızlı gitmeniz gerektiği söylenebilir. Fakat genelde sakin kurallara uyan şoförler tercih edilmektedir.

Türkiye’de trafiğin kabusa dönüştü bir keşmekeş içinde araç kullanmak kolay değildir. Bu sebeple son yıllarda zenginleşen kesin veya sanat camiası özel şoför tercih etmektedir. O kadar ihtiyaç hasıl oldu ki sizde bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirerek özel şoförlük yaparak para kazanabilirsiniz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Yapı Dekorasyon Teknisyeni Ne İş Yapar Görevleri Maaşı

Özel şoförlük yaparak nasıl para kazanılır

‘Özel’ kavramı farklı şekillerde yorumlanabilir, ancak son yıllarda mantar gibi ortaya çıkan holdingler, zenginler sizlere bu işten ekmek yedirebilir. Özel şoförlük yaparak nasıl para kazanılır? Hangi yöntemleri uygulamak gerekir? Öncelikle kendinize bu işi bir meslek olarak görmeniz gerekir. Yani işinizi düzgün temiz düzenli bir şekilde yapmak için kendinize prensip koymalısınız. Eğer işinizi profesyonelce yaparsanız makam şoförlüğüne kadar ilerleyebilirsiniz. Çünkü makam şoförlüğü de herkes tarafından yapılabilecek bir meslek değildir. Çünkü belli aşamalardan geçmek gerekir farklı bir özel şoförlük şeklide kendi aracınızı kullanarak başkalarına özel şoförlük yapmak olduğunu söyleyebiliriz.

Türkiye’de çok fazla tercih edilmese de son yıllarda kendi aracını başkaları için kullanan insanlar olduğunu hatırlatalım. Bu şekilde de ek gelir fırsatı yakalayabilirsiniz. Başkalarının aracını kullanarak Özel şoförlük yapmak en çok tercih edilen iş fırsatı olarak bilinmektedir. Ancak kendi aracınızda da başkalarına özel şoförlük yapabileceğinizi hatırlatalım. Bir örnek vermek gerekirse. Yaşlı insanlar araç kullanamaz ama bir yerlere gidip gelmesi gerekir. Bunun için kendi aracınızla yaşlı insanlara özel şoförlük yapabilirsiniz.

Özel şoförlük yaparak ne kadar para kazanabilirim. Türkiye şartlarında Asgari ücretin iki katı ile 5 katı arasında size ücret ödenebilir. Elbette sizi tercih edecek kişinin vereceği ücret önemlidir. Ancak genelde şoförlük yapacağınız kişinin can güvenliği söz konusu olduğu için size oldukça tatmin edici ücret ödenecektir. Özel şoförlük yapmak isteyenler bu konu hakkında ayrıntılı bilgi edinebilir. Bizim burada yapmak istediğimiz sizlere kafamda soru işaretleri oluşturmak ve bu konu hakkında araştırmalar yapmaya yönlendirmektir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  İşletmeler İçin Başarıya Giden Yol

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?