Pamuklu Bez Çanta İmalatı Artıyor

Pamuklu Bez Çanta İmalatı Artıyor

Günlük hayatta en fazla kadınların vazgeçilmezi olan çantalara son zamanlarda bezden çantalar da katıldı. Bez çantalar bütün çantaların ayrı, ayrı yerine getirdiği görevi tek başına yerine getirmeye başladı. Sadece bayanların aksesuarı olmaktan çıktı, yaşamın birçok alanına farklı şekillerde girdi. Şekli, tarzı, biçimi nasıl olursa olsun diğer materyallerden üretilen bütün çantalar artık bezden de üretiliyor. Durum […]

Günlük hayatta en fazla kadınların vazgeçilmezi olan çantalara son zamanlarda bezden çantalar da katıldı. Bez çantalar bütün çantaların ayrı, ayrı yerine getirdiği görevi tek başına yerine getirmeye başladı. Sadece bayanların aksesuarı olmaktan çıktı, yaşamın birçok alanına farklı şekillerde girdi.

Şekli, tarzı, biçimi nasıl olursa olsun diğer materyallerden üretilen bütün çantalar artık bezden de üretiliyor. Durum böyle olunca taşınması gereken her şey bezden çantaların içine girmeye başladı. Büyük alışveriş merkezlerinden tutunda kırtasiyeler, marketler, kuyumcular gibi birçok sektörün hem reklam hem de işlerinin gereği kullandıkları bezden çantaların bez birden fazla yararını görmekteler. Dünyada küresel anlamda yaşanan çevre kirliliğinin büyük bir bölümünü ambalaj atıklarının ve poşet olarak adlandırdığımız taşıma çantalarının oluşturduğunun anlaşılmasıyla, çoğu ülke bu anlamda tedbirler almış kullanılabilir her ürünün geri dönüşüme uygun çevreye zararsız maddelerden üretilmesini ön görmüştür. Çok yaygın ve her alanda kullandığımız çantalarda bu öngörüye maruz edilmiştir. Avrupa’nın birçok ülkesinde marketlerde dâhil olmak üzere yanınızda bezden çanta taşımadığınız sürede ihtiyacınız olan poşet çantayı ücretli olarak müşterilerine satmaktadır. Sürekli satın almanın külfet oluşturmasından insanlar yanlarında bez taşıma alışkanlığı geliştirmişler.

Ülkemizde son yıllarda bu duyarlılığın gelişmesiyle üreticiler akıllıca girişimlerde bulunup bu çantaları değişik tarzlarda herkesin beğenisine uygun şekillerde piyasaya sunmuştur. Birçok firma da bu yönelime duyarsız kalmamış, hem maliyet düşüklüğünden hem sağlamlığından ötürü bezden çantaları seçmişlerdir. Farklı renk ve kalitesi kendi içinde farklılıklar gösteren bezden çantalar, gelen talepler doğrultusunda isteğe bağlı olarak üretilmektedir. Diğer poşet ve benzeri çantalar gibi yırtılma sorunu gibi olumsuz durumların yaşanmadığı bezden çantalar, üreten firmanın farklı tasarımları, sağlam ve düzgün dikiş ve baskı veya desen şekli ile istenilen sayı ve ebatlarda üretilip talepler karşılanmaktadır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Süt Dişleri Ne Zaman Çıkar
Bez torba ücretleri

PAMUKLU BEZ ÇANTA ŞIKLIĞI

Son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan pamuklu bez çantaların en iyi yanı doğal olmaları ve doğayı koruması. Yıllardır poşet diye adlandırdığımız doğada kaybolması neredeyse yüzyılı bulan bu ürünün bolca bilinçsizce kullanılıp çevreye ve insan sağlığına verdiği zararı gören bilim insanlarının çeşitli çalışmaları, duyarlı üreticileri tekrar doğa dostu pamuklu bez çantaların üretimine yönlendirdi.

Maliyeti diğer çantalara kıyasla biraz daha yüksek olan bu çantaları tüketici büyük bir memnuniyetle kabul ederek tekrar hayatlarına aldılar. Köklü şirketlerin, belli müşteri portföyü olan kuruluşların, sivil toplum örgütlerinin yüksek duyarlılıkla yaklaştığı ve tercih ettiği çantalardır. Anne ve babalarımızın alış veriş ya da Pazar filesi olarak nitelendirdikleri bir zamanların örgü file çantaları, günümüze pamuklu bez çantalar olarak dönmeye başladı.

Bireysel kullanım için de çok tercih edilen bu çantalar pamuklu bez olmasından dolayı anneler çocuklarının eşyalarını taşımak için çekinmedikleri düşünülüyor. Çanta bezinin tenlerine değdiğinde içinde zararlı bir kimyasal olmadığı için tedirgin olmadıkları taşıma araçları ayrıca şıklığın da adresi oldular.

Pamuklu bezlerin dokumasında kullanılan, pamuk yoğunluğu ve dokuma sıklığı isteğe göre üretilirken, çanta imalatında istenilen bez türü çeşidi seçilebiliniyor. Firmaların yıldönümlerinde, tüketicisine gönül rahatlığı ile sunabileceği ve çanta üzerinde ki isim ve sloganı ile yıllar boyu kendini unutturmayacağı bir reklam aracı olması doğru bir yatırım olarak algılanabilecek boyuttadır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Fransa'da Türklerin Ağırlıklı Olduğu Parti; PEJ

Uzun yıllar sağlamlığı ve kullanabilirliğinden ödün vermeyen bez çantalar cebimizde arabamızda her zaman yanımızda taşınacak durumda olması müşterinin memnuniyetini artırıp bilinçli tüketimi desteklemek anlamında da duyarlılık yaratacaktır. Pamuklu bez çantaları üzerine yaratıcılığın her şekli düşünülerek birçok kişi ve kesime hitap eden türleri ile mağaza ve alışverişin yapıldığı birçok yerde karşımıza çıkmakta. Doğru bir pamuklu bez çanta üreticisi ile çalışmak bu çantaların piyasada daha uzunca bir süre talep edilmesini artırarak devam edecektir.

Bir önceki yazımız olan Su Arıtma Cihazı Nedir Nasıl Çalışır başlıklı makalemizde Biopipe, Enes Kutluca ve Su arıtma hakkında bilgiler verilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Pamuklu bez çantaların tercih edilme nedeni hiç kuşkusuz marketlerde poşetlerin ücretli olmasıdır. Ayrıca sağlık açısından da geri dönüşüm açısından da uygun olmasıdır.

Elbette pamuklu bez çantalar askıları sayesinde sırta basılabiliyor ve tekrar tekrar kullanılabiliyor.

Bez çantaları hiç kuşkusuz en çok kadınlarımız tercih etmektedir, alışverişi seven erkeklerde bu çantaları beraberinde taşımaktadır.

Plastik ürünlere nazaran bez çanta imalatı biraz daha masraflıdır.

Bez çanta siparişi vermek için birkaç tane alternatif mevcuttur. İnternetten alışveriş sitelerinden, marketlerden veya direk üreticilerden satın almak mümkündür.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?