Part-Time Satış Danışmanlığı Yapmak

Part-Time Satış Danışmanlığı Yapmak

Firmalar satışlarını arttırmak amacıyla geçici olarak çalıştırmayı düşündüğü elemanlarla yoluna devam etmek istiyor. Bu amaçla en çok tercih edilen istihdam birimlerinden birisi part time satış danışmanlığı dikkat çekmektedir. Ekibi ile sorunsuz bir şekilde uyum sağlayacak satış danışmanları büyük şehirlerimizin en avantajları ek gelir grupları içinde yer almaktadır. Satışını katlamak, müşteri bağımlılığını geliştirmek için, markasını tanıtmak, firmanın imajını yükseltmek, müşterilerine standartların üstünde hizmet vermek isteyen kurumsal şirketler satış danışmanı olacak part time elemanlar bulmak istiyor.

Yeterli miktarda paraya sahip olamayan, ekstra gelirler elde etmek isteyen part time satış danışmanlığı işi yapacak kişilerin bu fırsatlardan üzerine düşen payı alması hiç de zor değildir. Firmalar müşterilerine her zaman cazip gelen satışlar planlamaktadır. Aynı zamanda mağaza veya firma imajını sürdürmek için satış danışmanlarının kendilerine katkı sağlayacağını düşünürler.

Part time satış işi

Satış danışmanlığı yapacak kişilerde aranan nitelikler şunlardır;

Temsil ettiği firmanın hizmetlerini diğer bütün işlerden üstün tutmalıdır.

Firmanın satış hedeflerini bilmeli.

Ekip olarak veya bireysel anlamda başarıyı artırmak için efor sarf etmelidir.

Birden fazla müşteri ile aynı anda ilgilenebilmeli, hepsine mükemmel hizmet götürmek için performans geliştirmelidir.

Satışları maksimum noktaya ulaştırabilmek için müşterilerin beklentileri doğrultusunda hizmet verebilmelidir.

Part time satış danışmanlığı yaparak para kazanmak isteyenlerin en önemli görevi aslında; müşterilerine samimi bir tavır sergilemesi, hizmette sınırsız bir gönüllülük anlayışı ile karşılamalı ve gülümseyerek, anlayışla, sabırla yaklaşmalıdır.

Yukarıda saydığımız nitelikler insanların çoğunda mevcuttur. Söz konusu part-time kazanç sağlamak olunca ister istemez müşteri odaklı çalışılması zorunludur. Satış danışmanlığı farklı kulvarlarda hareket edebilir. Siz bazen uzak bir bölgeye firma temsilcisi olarak gönderebilirsiniz ya da kurumun hiç hizmetlerinde gerekli görülen birimlerde görev alabilirsiniz.

Part time satış danışmanlığı yaparak ne kadar ücret alındığı merak edilir. Merak gidermek çok kolay değildir. Çalıştığınız firmanın istihdam eden kişilere sağladığı avantajlar çeşitlidir. Örneğin bazı firmalar yol parası yemek, farklı promosyonlar sunarken; kimileri de standart bir tarife veya süper ikramiyeler ile size ek iş verebilir.

Satış temsilcisi ek iş olarak yapılabildiği gibi tam zamanlı da tercih edilebilir. Genelde perakende dağıtım yapan firmalar part time satış danışmanlığı işini yapacak insanlar ile yol almak ister. Sizin için de hangisi avantajlı lise o yönde tercihinizi kullanırsınız. Performansınız ile orantılı olarak geleceğiniz şekillenir. bazı durumlarda minimum düzeyde gelir elde ederken, şansımız yaver gider, uluslararası boyutta danışmanlık hizmeti sunabilirsiniz. Yurt dışında firmanın ürünlerini tanıtmak görevi bile alabilirsiniz.

Part time satış danışmanlığı ek iş olarak da düşünülebilir tam zamanlı mükemmel bir kazanç yolu olarak da görülebilir. Mağaza zincirleri olan firmalar sizden ne kadar verim alabileceğini ölçer. Kısacası firmaya ne kadar çok katkı sağlarsanız size duyulan ihtiyaç da o oranda artacak. Dolayısıyla satış danışmanlığı işi ile performansımız değerlendirilecektir.

Bir önceki yazımız olan Dekoratif Kalp Yapımından Para Kazanmak başlıklı makalemizde Dekoratif kalp, dekoratif kalp yapım işi ve dekoratif kalp yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

FACEBOOK SAYFAMIZ