PayPal Türkiye’ye Ne Zaman Dönecek?

PayPal Türkiye’ye Ne Zaman Dönecek?

Dünyaca ünlü ödeme sistemi PayPal Türkiye’ye geri dönecek mi diye eski kullanıcıları merakla beklemektedir. Geçtiğimiz yıl Haziran ayında Türkiye’deki faaliyetlerini kapatan PayPal geri dönmek için gerekli hazırlıkları yapıyor. PayPal Türkiye’ye geri ne zaman dönecek, bu konuyu sizlerle paylaşalım istedik. PayPal Türkiye’den neden çekildi? Geçtiğimiz yıl bütün faaliyetlerini Türkiye’de sona erdiren PayPal ne zaman Türkiye’ye dönecek merak konusu […]

Dünyaca ünlü ödeme sistemi PayPal Türkiye’ye geri dönecek mi diye eski kullanıcıları merakla beklemektedir. Geçtiğimiz yıl Haziran ayında Türkiye’deki faaliyetlerini kapatan PayPal geri dönmek için gerekli hazırlıkları yapıyor.

PayPal Türkiye’ye geri ne zaman dönecek, bu konuyu sizlerle paylaşalım istedik. PayPal Türkiye’den neden çekildi? Geçtiğimiz yıl bütün faaliyetlerini Türkiye’de sona erdiren PayPal ne zaman Türkiye’ye dönecek merak konusu oldu.

Türkiye’de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından lisans başvuruları reddedilen ve faaliyetlerini sona erdirmek zorunda kalan PayPal önemli bir pazarını kaybetmiş oldu. Firma gerekli düzenlemeleri yaparak Türkiye’de tekrar aktif hale gelmek istediklerini Türk kullanıcılara duyurmuştu.

PayPal Türkiye’ye yakında dönecek mi

Peki, PayPal gerekli düzenlemeleri ve çalışmaları yapıyor mu? Yaptıysa ne zaman geri Türkiye’ye dönüş yapacak. Faaliyetleri devam ettirecek mi?

PayPal verilerini Türkiye’de tutmadığı için BTK tarafından lisans yenilemesi kabul edilmedi. Bu sebeple de Türkiye pazarına kaybetmiş oldu. Eğer Türkiye’deki çalışma sistemine uygun gerekli hazırlıkları yapar ve verilerini Türkiye’de barındırmaya kabul ederse Türkiye’ye geri dönecek.

Alınan son duyumlara göre dünya para transferi devi olan PayPal yakında ülkemize geri gelip faaliyetlerine kaldığı yerden devam edecek. Herkesin merakla beklediği bu haber daha firma tarafından kamuoyu ile tam olarak paylaşılmadı. Ancak alınan duyumlara göre yakın zaman içerisinde PayPal Türkiye’de faaliyetlerine yeniden başlamayı planlıyor.

PayPal Türkiye’ye Ne Zaman gelecek?

Geçtiğimiz Haziran ayından itibaren PayPal ile Türkiye’de işlem yapmak imkansız hale geldi fakat bu problemi yeni bir yöntemle aşmayı deneyen bir firma bulunmaktadır. ‘Cross Border’ adlı yeni metotla Paypal’ın boşluğu giderilmesi çalışılacak.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  E-Ticarette Başarının Sırları

PayPal Türkiye pazarından önemli bir kayıp yaşadı. Bu kayıp da bu yeni sistem cross-border ile çözme yoluna gitmeyi önerecek. Eğer Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu bu yeni metodu kabul ederse PayPal farklı bir isim altında Türkiye’ye geri dönecek.

Meraklı kullanıcıları da mesai saatleri dışında bile kolay ödeme fırsatı sunan PayPal sisteminden yeniden faydalanmaya başlamayı dört gözle bekliyor. Çünkü bankalara komisyon ödemek veya mesai saatleri dışında herhangi birine ödeme gerçekleştirmenin zorluğundan Kurtulmuş olacaklar.

Sınır ötesi sistem olarak adlandırılan ‘Cross Border’ Türkiye’ye para gönderme düşüncesindeki vatandaşların işlerini kolaylaştıracak ancak bu sistemde Türkiye’den yurt dışına para gönderme imkanım olmayacak PayPal Türkiye’de yüzde 10’lar civarında ki Pazar payını yeniden ele geçirmek ve yaklaşık 1 milyon 1 milyar dolar civarındaki işlem hacminin yeniden yakalamak için yoğun çalışmalarına devam etmektedir.

PayPal Türkiye’ye ne zaman dönecek yakında öğreneceğiz. Sır Gibi saklanan dönüş hikayesi yakında herkese bildirilecek.

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. paypal gercekten cok gerekli, almanyada yasiyorum ve ara sira turkiyeden ki hesaplarimi paypal ile odeme yapiyordum, fakat su an zorlasti odemelerim, para transferi yapamiyorum turkiyeye, odemelerim ufak tefek isler fakat paypal gerekli bence

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?