Portakal Çiçeği Karnavalı İlgi Görüyor

Portakal Çiçeği Karnavalı İlgi Görüyor

Uluslararası Portakal Çiçeği eğlencesi Adana’da bu sene 7. kez organize edilerek Adanalılar sokaklara döküldü. Doyasıya eğlenen Adanalı vatandaşlar geç saatlere kadar eğlendi ve karnavalda ilginç görüntüler oluşturdular. Adana Sokak Festivalinde, açılış ve kapanış konserleri ve Hintli Mumbai Danceworx’un gösterisiyoğun ilgiyle izlendi. Karnavalların vazgeçilmezi olan kostümlü gösteri grupları, bandolardan oluşan kortej, Türk Choppers’ın “Motosiklet Senfonisi”, Türk […]

Uluslararası Portakal Çiçeği eğlencesi Adana’da bu sene 7. kez organize edilerek Adanalılar sokaklara döküldü. Doyasıya eğlenen Adanalı vatandaşlar geç saatlere kadar eğlendi ve karnavalda ilginç görüntüler oluşturdular.

Adana Sokak Festivalinde, açılış ve kapanış konserleri ve Hintli Mumbai Danceworx’un gösterisiyoğun ilgiyle izlendi. Karnavalların vazgeçilmezi olan kostümlü gösteri grupları, bandolardan oluşan kortej, Türk Choppers’ın “Motosiklet Senfonisi”, Türk Riders Vosfest şovları takip renk kattılar.

Adana’da her yıl düzenli olarak gerçekleştirilmeye başlanan Portakal Çiçeği Karnavalı bu sene de Ziyapaşa Bulvarı ile Atatürk Caddesi arasında kurulan stantlar ile renkli görüntülere sahne oldu. Karnaval sebebiyle Şinasi Efendi Caddesi ile Mithat Saraçoğlu Caddesi trafiğe kapatıldı. Vatandaşların rahat bir şekilde karnaval coşkusu yaşanması için böyle bir önlem alındı.

Mithat Saraçoğlu Caddesi önceden portakal biçimindeki fenerlerle süslenerek vatandaşlar burada toplanması sağlandı. Davul zurna ile halay çekmeyi de ihmal etmeyen vatandaşlar genelde portakal çiçeği şeklinde oluşturulmuş şapka ve taçları başlarına takarak hatıra fotoğrafları çektirdiler. Şinasi Efendi Caddesi üzerinde kaldırım üzerine eğlence mekanları kurularak eğlenmek için gelenlere canlı müzik ile eğlenceli dakikalar geçirme fırsatı sunuldu.

Karnaval

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen portakal çiçeği eğlencesine yurtdışında yaşayan Adanalılar da geldi. Bir sağlık çalışanı olarak Almanya’da görev yapan Adanalı Emine B. ile Ukrayna’da yaşayan erkek kardeşi de özellikle bu karnaval için Adana’ya geldiler. Almanya’da birçok farklı karnavalları ziyaret ettiklerini, Türkiye’de yapılan bu karnavalın da Almanya’daki Karnavallardan hiçbir eksiğinin bulunmadığını dile getiren Emine B. “Bu sene Adana’daki bu karnavala ilk defa geldik çok beğendik. Gelecek sene inşallah yine tekrar geleceğim. Biz ta yurt dışından bu eğlenceye katılmak için geldik, burada yaşayan Adanalılar da rahat rahat gelebilir.” dedi.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Açık Rüya Görmek
Portakal Çiçeği Karnavalı

Karnavalda farklı stantlar açılarak herkesin ilgisini çekecek ürünler satılıyor. Portakalı öne çıkaran el yapımı ürünlerin daha çok ilgi görmesi sebebiyle bu ürünleri yapıp satan esnaflar oldukça mutlular. Karnavalın hafta içi yeteri kadar ilgi görmemesi sebebiyle hafta sonu büyük bir yoğunluk yaşanacağı tahmin ediliyor. Bazı kendini bilmezlerin bu karnavalın gereksiz olduğu yönündeki görüş ve beyanları aksine stantta görev alan yetkililer bu karnavaldan Adanalı esnafın çok memnun olduğunu ve onlara büyük katkı sağladığını dile getirdiler.

Adana Portakal Çiçeği Karnavalı’na katılan vatandaşlar Şinasi Efendi Caddesi ile Mithat Saraçoğlu Caddesi üzerinde yapılan etkinliklere katılarak gecenin son saatlerine kadar eğlendiler. Sıcak sebebiyle gündüz yapılması düşünülen etkinliklerin bazıları ise iptal edildi. Bu kapsamda Şinasi Efendi Caddesi ile Atatürk Parkı içinde yapılması planlanan dans gösterileri, pilates ve yoga etkinlikleri iptal edildi.

Karnavalda sokak sergiler, konserleri, dans ve spor gösterileri, tiyatro etkinlikleri ve Adana kültürünü anlatan performanslar sergilendi. Koşu kategorilerinde ise; Portakal Çiçeği Koşusu, kostümlü koşu, anne-baba ve çocuk koşusu yapıldı. Portakallı lezzetler ve kortej kostüm tasarımı ödüllü yarışmalar yapıldı.

Bir önceki yazımız olan Çocuklar Nasıl Mutlu Edilir? başlıklı makalemizde çocuğu mutlu etmek, Çocuklar Nasıl Mutlu Olur ve ÇOCUKLARI MUTLU ETME METOTLARI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?