Renk Renk Bez Çantalar

Renk Renk Bez Çantalar

Çanta denince birçok bayanın aklı başından gider. Birçoğunun dolabında birden hatta ondan fazla çanta bulunur. Kıyafetinize göre, gideceğimiz yere göre, aksesuar, ayakkabılarımıza ve renklere göre her çeşit farklı model ve tarzda ham bez çanta kumaşı da sağlamdır. Bazılarını ele almak için kısa saplı, bazıları omuzdan askılı değişik model çantalar.

Dünyanın neresinde olursa olsun, hangi ülkesinde yaşarsa yaşasın mutlaka kendine veya yaşadığı toplumun kültürünü yansıtan aksesuarları vardır. Elbette bunların başında da çantaları gelir. Kadınlar tarihlerden beri güzelliğini ve giyimine özen göstermiştir. Yaşamımızın çeşitli alanlarında çok çeşitli olan eşyalar olarak karşımıza çıkmaya devam edecek. Son dönemlerde sıkça adından söz edilen  bez çanta modelleri de poşet kullanımındaki kısıtlama ile gündemdeki yerini aldı. Renk renk bez çantalar kimine göre insanı gevşetiyor, kimine göre menekşe bahçesine götürüyor, kimine göre alışverişi kolaylaştırıyor. Bu renk cümbüşü aslında bütün güzellikleri de içinde barındırıyor demektir.

Bez çantalar geçmişten günümüze kadar süregelen ve modası ve kullanışlılığı ile hiç değişmeyen taşıma araçlarıdır. Düşünsenize dünyanın bir ucunda adını bile zar zor duyduğunuz bir ülkenin kendi kültürünü, özelliklerini taşıyan bez bir çanta gördüğünüzde aklımıza ne gelir. Hepsi aksesuar olarak kullanılmasa da belli bir ihtiyacı karşılamak için kullanılan çantalar.

Çarşıda pazarda gördüğünüz çantaları incelemeye başladı insanlar. Çok farklı kumaşlardan dikilmiş binlerce bez çanta modeli çıkar karşınıza. Kot kumaş, keten kumaş, basma kumaştan bile yapılanları var. Hepsi de ayrı güzel. Modellerin bazıları çiçekli ham bez çanta kumaşlardan yapılmış ve çiçeklerin üzeri renkli boncuk ve taşlarla süslenmiştir. Hepsi gökkuşağı gibi ışıl ışıl ama içlerinden bazıları sanki size göz kırpıyor gibi gelecek. Birçok kadının da dikkatini çeken bez çantalar galiba bu yılın gözde modelleri arasında yerini alacakiar.

Çanta insanoğlunun işini kolaylaştırmak için geliştirdiği birçok eşya gibi zaman içinde amacı aynı kalmış, fakat kullanım amacı ve alanı çok değişmiştir. Eğer yanınızda bir şey taşıyacaksanız mutlaka bir çantaya ihtiyacınız vardır. Çok farklı materyallerden yapılmış binlerce çanta arasında mutlaka biri sizin işinizi görecektir. Tam da burada üreticiler tüketicilerin bu alandaki ihtiyaçları doğrultusunda birçok faydalı ürün geliştirmişlerdir. Bunlardan biriside şık bez çanta modelidir. Bu ürün renginin güzelliği ve kullanışlı olmasından ötürü sıkça karşımıza çıkacak çantalar arasında yerini alacaktır.X

Bez çanta, kullanım alanı hızlı genişleyen son derecede çevreci ve doğa dostu bir üründür. Ham maddesinin pamuk olması sebebiyle, hem sağlığa zararlı malzemeler içermez, hem de daha uzun ömürlü ve daha dayanıklı olması nedeniyle gereksiz ambalaj israfları ile çevreye zarar vermez. Ham maddesi bez olan çantalar çevreci ve doğa dostu olma özelliklerinin yanında promosyon ve reklam yönünden de çok kullanılan bir üründür. Bez torbalar, naylon torbalardan adet fiyatı olarak karşılaştırıldığında daha pahalıya gelebilir.
Bez çanta üreten firmalar hızla sürece dahil oldular ve piyasayı canlandırdılar. Naylon torbaların tek kullanımlık olması, kalın bez çantaların iste uzun ömürlü kullanım süresinin olması, aynı zamanda naylon torbaların doğaya verdiği zarar ile pamuklu çantaların doğa dostu olması yönü karşılaştırıldığı zaman bu çantalar daha ekonomik bir ürün olarak karşımıza çıkar.

Naylon torba kullanmayın!

Ortalama olarak alışveriş kültürüne sahip bir insan yılda yaklaşık olarak 500 adet naylon torba kullanıyor. Üstelik bu sayı büyük mağazaları ve AVM’leri sık sık kullanan kişilerde 1000 adete bile çıkıyor. Bu torbaların % 90’ı naylondan olurken çok ufak bir kısmı, geri dönüşümlü kağıtlardan üretilmiş çantalardan oluşuyor.
 Bu sebeple artık çevreci ve doğa dostu olan bez çanta kullanma kültürümüz oluşmalıdır. Bu çantaları kullanmalıyız, çünkü ham maddesi dikiş ve dayanıklılığına göre yıllarca kullanılabilmektedir. Bez torbalar, naylon torbaya göre kat kat daha dayanıklıdır. Böylelikle kilolarca ağırlığı çok rahat bir şekilde taşıyabilirsiniz. Kalın dokuması sebebiyle içini göstermez, kişisel eşyalarınız dahil her şeyi taşıyabilirsiniz. Hepsinden önemlisi bez çantalar doğa dostudur ve geri dönüşümlüdür. Ayrıca üretilen kalın bez çanta kullanım kolaylığı ile de daha rahat bir taşıma ve reklam aracıdır.
Bez çanta üreten firmalar istenilen ölçülerde, kaliteli, istediğiniz renklerde ve yine istediğiniz yazı ve logoları kullanarak, mükemmel bez çantalar üretir.  Hem kaliteli, hem çevreci ve doğa dostu hem de ekonomik bir bez çanta arıyorsanız çanta üreten firmalar iletişime geçmeniz yeterlidir.

Mavi  bez çanta her zaman modasını her daim devam ettirir. Çünkü mavi renklerin en güzelidir. Barıştır, huzurdur, sevginin rengidir. Her şeye yakışır, her kişiye yakışır. Her türlü giysiyle kombine edilebilir. Bu deniz renginin yakışmadığı hiçbir nesne yoktur.

baskısız bez çanta

Deniz ne güzeldir. Açıldıkça huzur verir. Dinlendirir, yaşam sevinci katar insanlara. Mavi bakar kimisi, onu görür baktığı her yerde. Kuşun kanadında, gökyüzünde, çocukların oyununda, çiçeklerin açılışındadır. Her renge uyar uyumludur. Kapris yapmaz, sorun çıkartmaz. Yok ben istemiyorum, demez. Hayır, yakışmıyorum, demez hiçbir zaman. Evlere yakışır örneğin. Doğada en çok göze çarpandır.

Baskısız bez çanta

Çanta hayatımızın vazgeçilmezidir artık. Nereye nasıl gitsek mutlaka bir çanta alıyoruz ellimize ya da yanımıza. Renk renk, boy boy kalın bez çantalar. Kimi sırtta, kimi elde taşınıyorlar. Bazen çekip götürürüz, bazen tutar kaldırırız. Her yere gelir bizimle çantalarımız. Ham bez çanta kumaşı piyasada büyük rağbet ile karşılaştı.

Baskısız bez çanta toptan alınıp istediği gibi şekillendiren reklam baskı yapanlar da çoğaldı. Her zaman yanımızdalar. En yakınımızı bırakırız da bazen ardımızda, çantamızı bırakmayız, bırakamayız. Her şeyi bir yerlere gelişi güzel bırakırız da mavi bez çanta olunca düşünüz biraz. Aman kirlenmesin, aman ezilmesin, yıpranmasın. Değerlidir bizim için. Yıllarca kullanırsak sırrımızı saklar bazen. Kimselere söyleyemeyiz, gösteremeyiz de çantamıza atıveririz. Söylemez kimselere merak etmeyin. Sır tutar susar. Nasıl bırakırsan öylece bekler seni, terk etmez. Bıraktığın yerde bulursun her zaman. Sakın unutmayın ama durakta, otobüste, trende uçakta, vapurda küser sonra. Bir daha geçmez ele. Bırakıverir elinizi. Çok ararsınız da nafile geçmiştir iş işten. İhtimam ister. Özen ister. Mutlaka alınmak ister bırakıldığı yerden. Odanızdan, dolabınızdan eksik etmeyin çantalarınızı. Mutlaka olsun her türünden. Ama ne olursa olsun mutlaka kalın bez çantanız olsun. Emin olun size kendinizi iyi hissettirecektir. Mutlaka işinize yarayacaktır. Kesinlikle sırrınızı saklayacak ve size arkadaşlık edecektir.

Yani kısacası çantanız olsun ama mutlaka  renk renk bez çantalardan biri olsun. Baskısız bez çanta toptan da satılıyor. Kendi işletmenizin logosunu bastırıp sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Çantanıza koyacağınız değerleriniz, değerinizi bilecek dostlarınız olması dileklerimle esen kalın.

Bir önceki yazımız olan Dekoratif Kalp Yapımından Para Kazanmak başlıklı makalemizde Dekoratif kalp, dekoratif kalp yapım işi ve dekoratif kalp yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

FACEBOOK SAYFAMIZ