Risk Almanın Faydaları

Risk Almanın Faydaları

Yaşam becerileri ustası olan ünlü biri risk almakla ilgili şunu söylemiştir. ‘En ileriye giden kişi genelde yapmak isteyen ve cesareti olan kişidir. Risk alamayanlar asla ilerleyemez.’ NE ZAMAN RİSK ALINIR Güzel cesaret veren sözünden yola çıkarak insanların yüzyıllar önce farklı işlerle meşgul olmasını tuhaf karşılar normal olmayan insanlar oldukları düşünülürdü. Geçmişteki bu yanlış düşünce şeklinde […]

Yaşam becerileri ustası olan ünlü biri risk almakla ilgili şunu söylemiştir. ‘En ileriye giden kişi genelde yapmak isteyen ve cesareti olan kişidir. Risk alamayanlar asla ilerleyemez.’

NE ZAMAN RİSK ALINIR

Güzel cesaret veren sözünden yola çıkarak insanların yüzyıllar önce farklı işlerle meşgul olmasını tuhaf karşılar normal olmayan insanlar oldukları düşünülürdü. Geçmişteki bu yanlış düşünce şeklinde bir kısmı risk alan insanları adrenalin tutkunları olarak sorunsuz ve hatta egoist insanlar olarak dışlayın bugün olumsuz etkileri devam ettiğini söyleyebiliriz.

Risk Almanın Faydaları
Risk Almanın Faydaları

İnsanlar doğası gereği riskli işlerde çalışarak hayatta kalıp gelişir. Sanayileşme sonrasındaki bize dayatılan renksiz tek düze ve önceden düşünülemeyen kendi konfor bölgenizde rahat bir şekilde yaşıyorsunuz anlamına gelir. Bugün daha önce beğenilmeyen dışlanmış meslekler neredeyse ilgi gören, merak edilen konular arasına girmeye başladı. Çünkü insanlar bütün günlerini hatta bütün yılların rutin bir şekilde geçmesini pek sevmez oldular. Önceden yaşamlarını sürdürebilmek için çalışıp para kazanırken günümüzde eğlenerek hoşça vakit geçirmek için ilginç şeyler bulmak farklı yönlere gitmek gibi düşüncelere bürünmeye başladılar.

RİSK ALMAK

Bu süreçte önemli sanatçıları ortaya çıkardıkları bitmemişliği belirsizlik ve karışıklığı hoşgörü başlandı ve çok küçük sanatçıların işleri bile önemli muamelesi görmeye başladı. Bunun sonucunda da tuhaf çelişkiler yaşanır büyük sanatçılar özgün bir şeyler yapmaya çalışırken daha küçük çaplı sanatçılar yarım yamalak işler yaparak eksik kalan yerlerini toparlayarak endişelerinden kurtulmaya çalışırken bu belirsizliğin içinde kendilerini önemli sanan insanlarla karşılaştır.

Aslında her birey içinde risk olan kariyer adı verilen çocuk sahibi olma diğer insanlarla mevcut ilişkiyi bitirmek gibi çok önemli kararlar verme süreci ile karşı karşıya kalmaktadır. Insanlar hayat karmaşasından yaşanmışlık yorgunluğundan kendini kurtarmak için farklı çabalar ve girişimlere yönelmektedirler.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Tatil Planınız Var mı?

RİSK ALMANIN BASAMAKLARI

Eğer siz de bu hızlı yaşam sürecinde sıkılıyorsanız ve farklılık arıyorsanız farklı ilginç uğraşlara yönelmeniz gerekmektedir. Sonucunda hata yapmamaktan ve toplumun değer yargılarından uzak durmanız tavsiye edilir.

Doğal olarak farklı olmayı deneyeceğiniz için sizin de başkaları tarafından farklı muamelelere maruz kalacağınızı bunun sonucunda da dışlanabileceğinizi önceden bilmeniz gerekir.

Bu durum karşısında çabuk kolay çözümlere yönelme en iyi sonuçları elde etmek için sizi tedirgin eden endişelerle başa çıkmaya gayret edin.

RİSK ALMAK

Farklı meşguliyetlerle uğraşırken eski arkadaşlarınızla ilişkilerinizi bitirmeyin. Arada kendinize zaman ayırın eğlence gidin ve her gün farklı insanlarla tanışmaya gayret edin.

Inandığınız şeyleri sabitleştirici başka farklı düşüncelere karşı önyargılı olmayın. Bazen hata yaptığınızı ve bu hatanızı diğer insanlara kabul ederek duyurun.

Bu süreçte kafamızın karışması doğaldır ki hayatta çelişkiler yaşanması bazen kaçınılmaz olur siz de bu durumun yaşanmasının normal olduğunu düşünerek yaşam tarzınızı dengelemeye çalışın.

Bir önceki yazımız olan Uluslararası Ayakkabı Numaralarının Karşılaştırılması başlıklı makalemizde Avrupa ya da Dünya ayakkabı numaraları standartları, Ayakkabı Numaralarının Uluslararası Denkliği ve ÇOCUK AYAKKABILARI NUMARA ÖLÇÜLERİ KARŞILAŞTIRMASI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?