RTÜK (Radyo ve Televizyon Üst Kurulu) Şikayet Hattı Ne İşe Yarar

RTÜK (Radyo ve Televizyon Üst Kurulu) Şikayet Hattı Ne İşe Yarar

Türkiye’de yayın yapan televizyon ve radyo kanalları RTÜK tarafından denetlenmektedir. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu şikayet hattı vasıtasıyla izleyici ve dinleyicilerin görüş, düşünce ve şikayetlerine değer vermektedir. Her türlü görüş ve önerilerinizi kurulun yetkili birimlerine iletme hakkınız bulunmaktadır. Bunun için ister mesaj yoluyla, isterseniz telefonla görüşlerinizi iletebilirsiniz. RTÜK Çağrı Hattı kaç Televizyon ve radyolarda yayınlanan […]

Türkiye’de yayın yapan televizyon ve radyo kanalları RTÜK tarafından denetlenmektedir. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu şikayet hattı vasıtasıyla izleyici ve dinleyicilerin görüş, düşünce ve şikayetlerine değer vermektedir. Her türlü görüş ve önerilerinizi kurulun yetkili birimlerine iletme hakkınız bulunmaktadır. Bunun için ister mesaj yoluyla, isterseniz telefonla görüşlerinizi iletebilirsiniz.

RTÜK Çağrı Hattı kaç

Televizyon ve radyolarda yayınlanan reklam, program, haber her türlü yayın için herhangi bir ihlal, kaçak yayın ya da Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na uygun olmayan beyanlar, ahlaksızlık, tüketiciyi yanıltıcı bilgi veren yayın ya da aklınıza gelebilecek her türlü konuda şikayet etme hakkınız bulunmaktadır. Gerekli üst kurullar sizin yaptığınız şikayeti veya öneriyi dikkate alır. Size gerekli bilgiyi iletir. 
Yayın içeriklerindeki olumsuzluklarınızı, şikayetlerinizi ya da beğenilerinizi 444 1 178 RTÜK Çağrı Hattı aracılığıyla iletebilirsiniz.

RTÜK iletişim tel no kaç

RTÜK şikayet hattı kaç

E Posta yoluyla sadece bireysel başvurular yapılabilir. Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun gerekli bildirimlerde bulunmak için birkaç farklı alternatif bulunmaktadır. RTÜK başkanlık makamı, üst kurul üyelerine ulaşabilirsiniz, bölge temsilciliklerine ulaşabilirsiniz. 
RTÜK  iletişim merkezi telefon numarası 444 1 178 

Radyo Televizyon Üst Kurulu RTÜK telefon numarası kaç

Yönetmelikler, kanunlar, yönergeler ile belirlenen usüllerle çalışan RTÜK sadece kendi başına karar vermez, aynı zamanda izleyici ve dinleyicilerin düşüncelerini de önemser. Yayın yapan kuruluşlar izin şartlarını yerine getirmezse ya da ihlal ederse, kanunda belirtilen yayın ilkelerine esaslarına aykırı yayın yaparsa uyarı alır, ya da yayında açık bir şekilde yaptığı yanlıştan dolayı özür dilemesi beklenir. Bu talep yerine getirilmediği takdirde ihlale konu olan program sebebiyle 1 ile 12 kez arasında yayın durdurulur. Yayın yasağı gelen program yerine aynı saatte reklam alınmadan ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının hazırladığı kültür-eğitim, kadın, trafik, çocuk hakları, ahlak gelişimi, zararlı alışkanlıklarla mücadele, Türk dilinin kullanımı ile ilgili belgesel kanalları, programları devreye girer.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Kuru Temizleme Nedir Nasıl Yapılır

RTÜK  iletişim tel no

RTÜK Türk aile yapısına aykırı toplumun milli ve manevi değerlerine tezat teşkil eden her türlü yayın, haber, reklam, program akışına izin vermez. Siz de seyirci olarak şikayet edilme değeri taşıyan program, reklam, eser ile ilgili şikayet hakkınızı kullanabilirsiniz. Bunun için bütün RTÜK  iletişim merkezini arayabilirsiniz. RTÜK  iletişim merkezi telefon numarası 444 1 178 sizlerin seyirci ya da dinleyici olarak sorumluluğumuzu da kabul ediyor ve sizin her türlü beğeni, istek görüş ve şikayetlerinize değer veriyor. Bu sebeple Türkiye’nin neresinde olursanız olun 444 1 178 numaralı RTÜK iletişim hattını arayabilirsiniz.

444 ile başlayan numaralar şehir içi arama bedeli ile ücretlendirilir. Seyirciler ve dinleyiciler her türlü yayınla ilgili görüşünü, beğenisini, isteğini şikayetini RTÜK izleyici temsilcisine iletmeden önce ilgili yayın kuruluşunun izleyici temsilcisine iletirse oto kontrol sistemiyle daha gerçekçi ve düzenli bir çalışma sağlanacaktır.

Bir önceki yazımız olan Sanal Gerçek Oluyor başlıklı makalemizde Daydream VR gözlüğü, Daydream VR kullanma ve YouTube sanal gerçeklik hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Lğtfen yetkılıler su derbest kuks gayrı mesru ıckılı sılahlı genclık dızılerını kaldırın ve mafya varı dızılerı lutfen ahlakı cokuntu olustu artık sıle dıxılerıne ve belgesele dını programlara dın bılgısı alsın ve ahlak bılgısı evlatlarımız tv artık dehset sacıyor ınternet kurulu degıl dosyal medyadan uxak tutuyorum tv bıle acılmıyor artık toplumu cokertıyor evlatlarımıza kotu ornek olugor bu genclık dızılerı ve sıddet şceren sılahı normallestıren dızıler kalksın saygılarımla.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?