SAKIN ÇAKMA TELEFON ALMAYIN!

SAKIN ÇAKMA TELEFON ALMAYIN!

DİKKAT! ÇAKMA TELEFONLAR HER YERDE!   Son zamanlarda dikkatinizi çekiyor mu bilemem ama elektronik ürünlerde, özellikle de cep telefonlarının son model olanlarının taklitleri piyasayı sarmış durumda. TV’de reklam kanallarında da saçma sapan programlarla avcılık yapanlar var. Bunlar sizi bir şekilde tuzağa düşürebilirler.  Çakma telefonları süsleyerek anlatıp satmaya çalışırlar. Ya sizin numaranızı bir şekilde bularak arıyorlar […]

DİKKAT! ÇAKMA TELEFONLAR HER YERDE!

 

Son zamanlarda dikkatinizi çekiyor mu bilemem ama elektronik ürünlerde, özellikle de cep telefonlarının son model olanlarının taklitleri piyasayı sarmış durumda. TV’de reklam kanallarında da saçma sapan programlarla avcılık yapanlar var. Bunlar sizi bir şekilde tuzağa düşürebilirler.  Çakma telefonları süsleyerek anlatıp satmaya çalışırlar.

Ya sizin numaranızı bir şekilde bularak arıyorlar ya da internette reklam vererek dikkatinizi çekmeye çalışıyorlar. Yine sosyal ağlarda ve özellikle de Facebook’ta hesabınıza girince sağ tarafta küçük ama etkili reklamları ile sizi kandırmaya çalışıyorlar.

‘Replica’, ‘taklit’, ‘çakma’ Tuzaklar!

Son model Apple İPHONE 5S 300 tl, 400 tl gibi komik rakamlara satılmaya çalışılıyor! Ben her Facebook hesabıma girdiğimde bu insanı cezbeden reklamları hemen hemen her defasında görüyorum. Orijinal ürün olmadığını bildiğim halde ucuz olmasından dolayı hemen sipariş veresim geliyor. Oysa taklit ürün olduğunu yüzde yüz biliyorum ama yine de etkileniyorum. Bilmeyen birisi nasıl kendini kurtarsın bu tuzaktan?

ÇAKMA TELEFONLAR HER YERDE!

Değerli arkadaşlar, sakın ha sakın, bu ürünleri almayı aklınızın ucundan bile geçirmeyin! Çünkü orijinali ile bir bir şekilde hazırlanmış taklit ürünlerdir. ‘Ne var canım taklitse, aynı işi görüyorsa neden almayayım, bu ucuz telefonu?’ diye aklınızdan geçirmeniz gayet doğaldır. Kazın ayağı hiç de öyle düşündüğünüz gibi değil!

Bu taklit ya da replica diye de adlandırılan ürünler genelde Çin’de üretilen çakma ürünlerdir. Maalesef ki bu ürünlerin dış görünümleri tıpatıp gerçeği ile aynı ama içerik olarak tam bir hayal kırıklığı! Ne bataryaları şarj tutar, ne kameraları fotoğraf çeker, ne de sağlıklı görüşme yapabilirsiniz!

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Savaşların İnsanlara Etkileri

‘Hadi canım sen de nereden biliyorsun?’ dediğinizi duyar gibiyim ama maalesef çevremde bu tuzağa düşüp bin pişman olanları görünce, siz değerli ziyaretçilerimizi de uyarmak boynumun borcu oldu.

Tekrar ediyorum tam değerinde olmayan hiç bir ürünü almayı aklınızın ucundan bile geçirmeyin! Yoksa Marmara Çırası gibi yanarsınız! Siz elinizdeki herhangi bir şeyi ucuza satar mısınız? Hayır. Eğer biri gerçek değerinin çok çok altında bir şey satmayı vaad ediyorsa kesinlikle almayın! Bu güzel atasözümüzü bilmeyen yoktur sanırım. Ucuz etin yahnisi yavan olur.

HAVA ATMAK İSTİYOR MUSUNUZ? Buyurun!

Bu tür ürünleri bir sebeple almanıza bir şey diyemem. Eğer bütçeniz veya mantığınız orijinal ve pahalı olan bu akıllı telefonları almaya yetmiyor ve başkalarında benzer telefonları gördükçe içiniz ‘cız’ ediyorsa, ‘Ya, benim de olsun, hava atarım sadece.’ diyorsanız satın alın. Yani kendi egonuzu tatmin etmek ve topluluk arasında eski model ama taş gibi olan cep telefonunuzu çıkarınca eziklik hissediyorsanız, işte bu kompleksten kurtulmanın tek çözümü REPLİCA ÜRÜNLER diyebilirim!?

Evet yaptığım bu ironi canınızı sıkabilir ama bu çakma psikolosi daha çok yer bitirir insanı. Çünkü sizin elinizdeki telefonun dışardan replica olduğunu kimse bilmese de siz bildiğiniz için, için için yandığınızı kimse bilmez. ‘Dışı sizi, içi beni’ diye kendinizi yer bitirirsiniz.

Son kez uyarıyoruz, bu tuzaklara asla düşmeyin! Sizi aradıklarında kesinlikle taklit olmadığını, kapıda ödeme yapabileceğinizi söyleyerek sizi ikna etmeye zorlayacaklardır. Kapıda ödeme güvenilir ürün anlamına asla gelmez! Kapıda ödemeyi yaparsınız, sonra açar bakarsınız, yine süper görünüyor. Ama elinize alıp kullanmaya başlayınca, yani beklentileriniz karşılanmayınca, küfretmeye başlarsınız! Ne garantilerine güvenin, ne kapıda ödemelerine, ne de % 100 güvenli sitelerine…

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Yönetici Sekreteri (Asistanı) Kimdir Ne İş Yapar Maaşı Ne Kadar

Yine de bana inanmayıp bu tuzaklara düşerseniz, şimdiden geçmiş olsun derim!

Aşağıda replica ürün satan sitelerin bazıları yer almaktadır; Sizde başka bildiklerinizi yorum bölümümüze ekleyin ki kimse dolandırılmasın!

www.mobilfirsatlar.org

www.s3teknoloji.org

www.teknos4.com

www.s3yakala.com

www.firsatmarka.org

www.s3alalim.com

www.galaxymarket.org

www.iphone4sindirimi.org

www.telefonsiparis.net

www.alodebana.net

www.gumrukmallari.net

www.s3miniturkiye.com

www.samsungalaxy-s3.com

www.galaxyminisiparis.com

www.replikas3.org

www.samsungs4shop.com

www.samsungkampanyalari.com

www.galaxys4.gumrukmallari.net

www.galaxyminisatis.com

www.cepmarket.gen.tr

www.s3firsatlari.com

www.samsunghemenfirsat.com

www.hemeniste.org

www.galaxys3minisatis.com

www.s3marketim.org

www.kampanyalis3.com

www.kapindaode.org

www.uygunceptelefonlari.com

www.ceptelefonusiparisi.com

www.akillitelefonsatis.net

www.galaxys4satis.org

www.gumrukmallari.net

www.firsatcepteli.com

www.s3kampanya.com

www.galaxymarketim.com

www.birebirs3al.com

www.realfirsat.com

www.s3kalmasin.com

Bir önceki yazımız olan Beşamel Soslu Tavuklu Karnabahar Yemeği Tarifi başlıklı makalemizde beşamel soslu karnabahar ve tavuklu karnabahar yemeği hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?