Samsung 5G Testini Geçti

Samsung 5G Testini Geçti

5G teknolojisi iletişimde devrim yapmaya hazırlanırken büyük iletişim firmaları da altyapılarını 5G teknolojisine göre değiştirmeye ve test etmeye başladı. Dünya teknoloji devlerinden Samsung firması 5G uyumlu iletişim araçları hazırlamak için var gücüyle çalışıyor. Bu amaçla yapılan çalışmalar kamuoyu ile paylaşılmaya başlandı. Samsung firması yeni nesil teknoloji ile ilgili yaptığı çalışmaların sonuçlarını teknoloji severlere ve iletişim meraklılarına […]

5G teknolojisi iletişimde devrim yapmaya hazırlanırken büyük iletişim firmaları da altyapılarını 5G teknolojisine göre değiştirmeye ve test etmeye başladı. Dünya teknoloji devlerinden Samsung firması 5G uyumlu iletişim araçları hazırlamak için var gücüyle çalışıyor. Bu amaçla yapılan çalışmalar kamuoyu ile paylaşılmaya başlandı.

Samsung firması yeni nesil teknoloji ile ilgili yaptığı çalışmaların sonuçlarını teknoloji severlere ve iletişim meraklılarına duyurdu. Samsung’un yaptığı testlerde ortalama sabit bir hız 7,5 (yedi buçuk) gigabyte hızına ulaşırken günümüzün en önemli problemlerinden birisi olan mobil ortamlardaki hız ölçümü de yapılarak kamuoyu ile paylaşıldı.

TÜRKİYE 4.5G İLE YOLA DEVAM

Herkesin bildiği gibi Türkiye’de henüz 3G ve 4.5G hızındaki iletişim teknolojisi kullanılmaktadır. Bu durumun şu an için Türkiye için sorun teşkil etmediği söylenmektedir. Oysa son dönemlerde teknoloji kullanıcılarının dikkatini şehir içindeki bölümlerde değil ama şehir dışına yapılan kırsal alanlardaki hızın çok düşük olmaya başladı ve yetersiz geldiği görülmektedir.
Umarız ki Türkiye’de bir an önce yeni teknolojilere geçerek hızlı iletişim yapma şansına erişir ve  iletişim hızının problemsiz ve hızlı yaşandığı bir ülke konumuna yükseliriz.

Samsung 5G teknolojisi

5G İLE MOBİL HIZ TESTİ

Samsung firması bütün dünyanın en büyük sorunu olan hareketli ortamlarda iletişim sorununu gidermek amacıyla yaptığım testlerde de büyük başarılara ulaştı. Samsung 5G teknolojisi testlerinde 110 kilometre hızla giden bir aracın içindeki mobil bir cihazın yeni nesil teknoloji sayesinde 1,2 (bir nokta 2 gigabyte) hıza kadar çıkabildiği görülmüştür.
Bu rakam oldukça yüksek mükemmel bir sonuç olarak düşünülmelidir. Zira anlamayanlar için basit bir örnekle anlatmak gerekirse, şu anda sabit ortamlarda yani evlerde bilgisayardan ya da mobil cihazlardan bağlantı hızının ortalama 10 megabit (DİKKAT! megabit, giga değil) olduğunu söylersek testlerdeki yakalanan başarının ne denli büyük olduğunu karşılaştırmanız açısından güzel bir örnek olacağını düşünüyoruz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  2. El Cep Telefonu Alış-Satışı

BAZ İSTASYONLARI YETERSİZ

Bu arada hız yükselirken frekanslarında yükseldiğini söylemek gerekir. Frekansların yükselmesi demek daha çok kaynağa ihtiyaç duyulacağı anlamına gelmektedir. Yani düşük frekanslı çalışan cihazların katı maddelerden oluşan dirençlerden minimum düzeyde etkilendiği söylenmektedir. Frekans ne kadar çok yükselirse hızda o denli artmaktadır. Ancak katı maddelerin yaptığı engeller hızı, bağlantıyı etkilemektedir. Bu sebeple daha fazla baz istasyonlarının oluşturulması gerekmektedir. Yapılan testlerdeki başarının uygulamada ne denli ve sonuçlar vereceğini hep birlikte yaşayıp göreceğiz. tahmin ediyoruz ki fazla bir sorunla karşılaşılmayacaktır. Türkiye hazır olmasa da Samsung 5G teknolojisi hazır.

Bir önceki yazımız olan GAZIN YANMASI NASIL GERÇEKLEŞİR başlıklı makalemizde gaz nasıl yanar, Gazın alev alması için ve Gazın yanma aşaması hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?