Sanal Gerçek Oluyor

Sanal Gerçek Oluyor

YouTube VR ile 3D ‘Sanal Gerçek’ sizleri bekliyor. Üç boyutlu olarak hayallere dokunma dönemine girdik. Teknolojik cihazlar akıl almaz bir şekilde alışkanlıklarımızı değiştirmeye, hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor. Üstelik birbirleri ile yarışırken kazanan da kaybeden de hep insan oluyor haliyle. Dünyada en çok kullanılan arama motoru özelliğini taşıyan Google, sürekli olarak kendini güncellemektedir. Teknolojiyi insanların kullanımına sunmak için kendisini […]

YouTube VR ile 3D ‘Sanal Gerçek’ sizleri bekliyor. Üç boyutlu olarak hayallere dokunma dönemine girdik. Teknolojik cihazlar akıl almaz bir şekilde alışkanlıklarımızı değiştirmeye, hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor. Üstelik birbirleri ile yarışırken kazanan da kaybeden de hep insan oluyor haliyle.

Dünyada en çok kullanılan arama motoru özelliğini taşıyan Google, sürekli olarak kendini güncellemektedir. Teknolojiyi insanların kullanımına sunmak için kendisini yenileyen ve çağın gereklerine göre açılımlar yapan Google son olarak Android Platformu için yeni bir uygulama hazırladı. 

Bazı yeni uygulamalara adaptasyon sorunu yaşarken bazılarına da adeta evvelden hazırmışçasına balıklama dalıyoruz. İşte önce zorlanacağınız ama alışınca da bırakmayı asla kabul edemeyeceğiniz yeni müthiş bir uygulama. ‘Sanal Gerçeklik’ adı verilen kısa adı VR olarak piyasaya çıkarılan uygulama Google Pixel’in etkinliğini artıracak. Bunun için Daydream VR adı verilen artırılmış gerçeklik gözlüğü kullanılacak. Hem yazılımsal olarak, hem de donanımsal olarak sanal gerçeklik adı verilen VR uygulamasını destekleyecek olan Google arama motoru Android kullanıcıları için mobil platformunu piyasaya çıkardı.

Bu yeni ürün ile YouTube sanal gerçeklik adını alan ve YouTube VR adı verilen bu uygulamada sanal gerçeklik gözlüğü takan kullanıcılar teknolojinin farklı bir boyutuyla karşılaşacak. VR gözlük takarak YouTube’da gezinen ziyaretçiler farklı bir deneyim yaşayacak. YouTube’da video izlemek isteyen ziyaretçiler VR adı verilen sanal gözlükleri takarak optimize ettikten sonra gözlük ile sanal olarak videoları açabilecek. Aynı zamanda 3 boyutlu olarak kategoriler de görüntülenebilecek.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Uçak Gürültüsü İnsanları Asabileştiriyor
sanal gerçeklik

Gittiğiniz etkinliklerde bu uygulama ile işi renklendiren teknoloji kullanıcıları dikkatinizi çekiyordur. Vahşi hayvanların arasında resim çektiren mi arasınız, uzayda dolaşan mı… Sadece eğlence amaçlı değil tedavi amaçlı da kullanılmaya başlandı bile. Kullanım amacı sizin hayalleriniz le sınırlı. Yapı projelerinde de müşterileri işlem bitmeden hayatın içine sokuyor.

Öncelikle Daydream VR gözlüğüne özgü olarak üretilen YouTube VR, gelecek dönemde öteki sanal gerçek gözlükleri ile uyumlu olarak üretilecek. İlk olarak olarak Android kullanıcıları bu yenilikten faydalanacak, gelecek günlerde ise iOS platformunu kullanan insanlar da YouTube VR Daydream VR kullanma özelliğini yakalayacak. Bu yeni uygulamanın herkes tarafından ilgiyle ve merakla takip edileceği tahmin ediliyor. 

Bir önceki yazımız olan GAZIN YANMASI NASIL GERÇEKLEŞİR başlıklı makalemizde gaz nasıl yanar, Gazın alev alması için ve Gazın yanma aşaması hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?