Sanal İnsan

Sanal İnsan

Dünyada sanal insan dönemi başladı. Her şey gerçeğinin dışında kullanılıyor. Yakında insanda sanal olursa hiç şaşmayın. Çevremize baktığımızda ruhsuz, duygusuz, makineleşmiş insanları görünce, insana ister istemez, bunlar gerçek insan mı, yoksa sanal insan mı, diye düşünmeden edemiyor. Bu işin latifesi ama çok yakın gelecekte gerçekten de insanların yerine düşünebilen, işleri düzene koyabilen robotik varlıklar  gelirse […]

Dünyada sanal insan dönemi başladı. Her şey gerçeğinin dışında kullanılıyor. Yakında insanda sanal olursa hiç şaşmayın. Çevremize baktığımızda ruhsuz, duygusuz, makineleşmiş insanları görünce, insana ister istemez, bunlar gerçek insan mı, yoksa sanal insan mı, diye düşünmeden edemiyor. Bu işin latifesi ama çok yakın gelecekte gerçekten de insanların yerine düşünebilen, işleri düzene koyabilen robotik varlıklar  gelirse şaşmamak lazım.

“Çok da zekisin maşallah, nasıl düşündün bunları,” der gibisiniz. Son yıllarda yapay zeka kavramı öne çıktı biliyorum. Herkes verilerimizin toplanarak yapay zekalı robotlar tarafından gelecekte kullanılacağını da duymaya başladı. Haklısınız ama bu yazı 4 yıl önce kaleme alınmıştı. O zaman henüz yapay zekadan bahsedilmiyordu. Ben de sanal insan diye adlandırmıştım. Yani adını tutturamadım.

Alışverişlerin sanal olduğu, ticaretin sanal dünyada yapıldığı, para transferlerinin sanal olarak gerçekleştiği bir dünyada sanal insan olması da gayet doğaldır. Çünkü bütün bu sanal olarak gerçekleşen işlerin düzenini yapan da elbette gerçek bir insandır. Ama biz bu sistemi düzenleyen, tasarlayan, ortaya koyan, işleten kişileri bire bir gerçekte göremediğimiz için sanal bir varlıktan bahsediyoruz ki bu da bizim gözümüzde hatta tasavvurumuzda sanal bir insandır.

Durun durun, hemen paniğe kapılmayın! Sizi korkutmak endişelendirmek için bu cümleleri kullanmıyorum. Size bahsetmek istediğim, işlerin yürüyüş şeklinin sanal bir ortamda gerçekleşiyor olmasıdır. Aslında sanal ortamı düzenleyen yine sanal kahramanlardır, demek istiyorum. Her zaman arka planda kalan, geri planda çalışan, bizlerin düşünemediği kahramanlar vardır. İşte bu adı bilinmeyen mükemmel beyinlere sanal insan adını veriyorum.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  ÇOK İDDİALI BİR SİTEYİZ

Ben de kendi çapımda acizane sanal ortamda bir şeyler yapma gayreti içinde olan bir adem oğluyum ama siz beni ekranda göremediğiniz için sanal bir insan pozisyonundayım. Sanal insandan gerçek insanlara selam ve sevgilerimle…

Bir önceki yazımız olan Uluslararası Ayakkabı Numaralarının Karşılaştırılması başlıklı makalemizde Avrupa ya da Dünya ayakkabı numaraları standartları, Ayakkabı Numaralarının Uluslararası Denkliği ve ÇOCUK AYAKKABILARI NUMARA ÖLÇÜLERİ KARŞILAŞTIRMASI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?