Sanal Soyguna Dikkat!

Sanal Soyguna Dikkat!

Öyle bir dönemeçten geçiyoruz ki, sağımız solumuz, önümüz arkamız toz duman olmuş. Ekranlar, telefonlar, hatta evimizin kapısına kadar kurulmuş sanal soygun tuzaklarıyla dolu. Cebimizdeki parayı nasıl kendi hesaplarına aktarabileceklerinin tuzağını kuruyorlar.  Herhangi bir mağazadan veya sanal marketten alışveriş mi yaptınız, hemen telefon numaranız istenir. Nedenini sorarsanız abuk subuk açıklamalar yaparlar… Sebebini çook sonra anlarsınız ki kurdukları bu […]

Öyle bir dönemeçten geçiyoruz ki, sağımız solumuz, önümüz arkamız toz duman olmuş. Ekranlar, telefonlar, hatta evimizin kapısına kadar kurulmuş sanal soygun tuzaklarıyla dolu. Cebimizdeki parayı nasıl kendi hesaplarına aktarabileceklerinin tuzağını kuruyorlar.

 Herhangi bir mağazadan veya sanal marketten alışveriş mi yaptınız, hemen telefon numaranız istenir. Nedenini sorarsanız abuk subuk açıklamalar yaparlar… Sebebini çook sonra anlarsınız ki kurdukları bu sanal sogun tuzağı ile, sizden sürekli para koparmaya devam etme isteklerinin göstergesidir. Durmadan sizi ya arayıp yada kısa mesaj göndererek rahatsız etmeleri takip edecek, bir gün yanlışlıkla anlamadığınız bir tuşa basacaksınız (FAKA BASACAKSINIZ ASKLINDA) ya da aramaysa ‘evet’ diyeceksiniz. Ve çok yakında kokusu çıkacaktır bu pis oyunun. Bizden başka bu kadar uluorta satış yapılan yurt var mı merak ediyorum!?

Sanal Soyguna Dikkat!

Ekranlarda durmadan ve her konuda üretilmiş yüzlerce ürün reklamları zaten bizi bir şekilde zayıf noktalarımızdan yakalarken… Kelliğe çözüm üretenler, kilolarımızdan bir haftada kurtaranlar, yüzümüzdeki sarkmaları giderenler, en mükemmel elektronik cihazı sudan ucuza satanlar, arabalarımızı yakıt kullanmadan uçuranlar ve daha aklınıza hayalinize gelmeyecek ürünler ve projeler karşısında aklımız başımızdan gidiyor. Ödemede sorun yok zaten(!) Kredi kartlarına istemediğimiz kadar taksit, hatta öteleme bile yapılır, siz hiç canınızı sıkmayın, nasılsa biz sizin canınızı çok yakında sıkacağız, diyenler. Borcun mu var, gel biz senin yerine öderiz, diyenler de var! Borcu borçla ödeyen başka memleket var mı merak ediyorum!?

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Facebook-Twitter Doğum Tarihi Ekleme-Silme

Peki sizin P-Smartınız yok mu, ya da Pigiturk veya Pivi bu? Şu paket, bu paket, artık buraya parket. Bizde internet, şampiyonlar ligi, Afrika ligi, Çin malları taklidi, ve tuzak kanalları paketi sadece 9.99 tl. Televizyonunuz HD özelliğine sahip değilse sorun değil, hemen size LED tv gönderelim, kargo bizden! Receveir da lazım değil mi? Onu da sizin için % 3 indirimle neredeyse bedavaya temin edebiliriz… Başka bir ülkede bu kadar çözüm üreten girişimciler var mı merak ediyorum!?

En çok da, bütün bu saçmalıkların yasalara uygun yapıldığını düşünmek, inanılmaz geliyor bana! Adamlar kılıflarını öyle güzel diktiriyorlar ki, Çin’de bile bu kadar kalitesizi bulunmaz. Bizim denetçilerimiz de sadece seyrediyorlar!

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Sanal Soygun

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?