Şans Nasıl Arttırılır

Şans Nasıl Arttırılır

 İnsanların çoğunun iyi talih, refah, mutluluk, başarı anlamında kullandığı şansın ne olduğunu az çok bilirsiniz. Bu sebeple şanslı insanlar kendilerine düşenden daha fazlasına sahip olurken, şanssız olan insanlar da çok bir şey elde edemezler. İnsanların çok azı şansın nasıl artırılacağını bilirler. İnsanların aklında meydana getirdikleri bir kavram olan şansın, maddesel bir olgu olduğunu düşünürler. Siz de […]

 İnsanların çoğunun iyi talih, refah, mutluluk, başarı anlamında kullandığı şansın ne olduğunu az çok bilirsiniz. Bu sebeple şanslı insanlar kendilerine düşenden daha fazlasına sahip olurken, şanssız olan insanlar da çok bir şey elde edemezler. İnsanların çok azı şansın nasıl artırılacağını bilirler.

İnsanların aklında meydana getirdikleri bir kavram olan şansın, maddesel bir olgu olduğunu düşünürler.
Siz de şanslı olduğunuza inanıyorsanız, bunu onaylamak için yapmanız gereken tek şey her hafta bir piyango bileti almak olarak görüyorsanız, bu aptalca bir inanış olduğunu söylemek zorundayız. Elbette piyango biletlerinin içerisinde en büyük ikramiye birisine çıkacaktır. Bu şans olarak değerlendirilmemelidir, bir bilet alan kişiye paylaştırılan ikramiyelerden birisi mutlaka düşecektir. Bunun şansla pek ilgisi yoktur.

Şans Arttırmak

Ünlü bir düşünür şansa inanmak gerektiğini, aksi takdirde hiç sevmediğimiz insanların başarılı olmalarını açıklamanın zor olacağını söylemektedir. Ancak kimse doğuştan şanslı olmaz, bazı insanlar zengin, bazıları güzel, bazıları sevgi dolu ailelere sahip olurken, bazı insanlar da fakir olur, çirkin olur veya sevilmeyen insanlar arasına katılırlar.  Aslında herkesin farkına varamadığı şanslı yönleri vardır. İnsanlar şanslı yönlerini pek fark edemezler.

GERÇEK ŞANS NEYE DENİR

Şans dediğimiz şey aslında fırsatları değerlendirmek, fırsatların farkına varmaktır. İnsanlar sezgilerini dinlediği zaman şansını yakalamış oluyor. İnsanlar kendine inandığı zaman ve olumlu beklentilere girdiği zaman şanslı olarak kabul ediliyor. İnsanlar hata yaptıkları zaman, pes etmeden, hatalarından ders çıkararak aynı hatayı tekrar etmeyenler şanslı olarak addediliyor.
Demek istediğim şudur ki, eğer istekli ve kararlı olursanız her şeyin mümkün olabileceğine kendinizi inandırırsınız, bu size büyük sıkıntılar yaratabilir. Beş kişilik bir sınıfta sadece bir kişi sınıf birincisi olabilir. Herkesin sınıf birincisi olmasını isterseniz bu mantık dışıdır. Bu durumda bazen siz birinci olabilirsiniz, çoğu zaman da diğerleri olur. Çünkü sizin şansınız yüzde 20’dir, değerlerinin toplamı şansı yüzde 80’dir. İşte burada yüzde 20’lik şansı kullanabiliyorsanız o zaman şanslı kabul edilirsiniz.
Bu bilince varırsanız, kendinizi şanssız olarak kabul etmek ya da başkalarından kendinizi şanssız olarak görmek elinizdeki mevcut imkanları kullanıp kullanmama ile alakalıdır.
Şansınız açık olsun, fırsatlarınız bol olsun.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Öğrencilere Dersleri Sevdirme

Bir önceki yazımız olan Uluslararası Ayakkabı Numaralarının Karşılaştırılması başlıklı makalemizde Avrupa ya da Dünya ayakkabı numaraları standartları, Ayakkabı Numaralarının Uluslararası Denkliği ve ÇOCUK AYAKKABILARI NUMARA ÖLÇÜLERİ KARŞILAŞTIRMASI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?