Şarkı Sözü Yazarları Neredesiniz?

Şarkı Sözü Yazarları Neredesiniz?

İlgi duyduğu konularda yazanlar her zaman kazanır. İster kitap yazın,  ister makale yazın, isterseniz şarkı sözü. Yazmak için belli bir birikim de gerekir.  Yazmak istediği konudan anlamak gerekir. Güfte, yani şarkı sözü yazarak para kazanmak için ise çok fazla birikim gerekmiyor.  Biraz kafiye  ve sözlerin uyumu yeterlidir. Geniş bir kitle sizin yazdığınız şarkıları beğenirse o […]

İlgi duyduğu konularda yazanlar her zaman kazanır. İster kitap yazın,  ister makale yazın, isterseniz şarkı sözü. Yazmak için belli bir birikim de gerekir.  Yazmak istediği konudan anlamak gerekir. Güfte, yani şarkı sözü yazarak para kazanmak için ise çok fazla birikim gerekmiyor.  Biraz kafiye  ve sözlerin uyumu yeterlidir. Geniş bir kitle sizin yazdığınız şarkıları beğenirse o zaman sizden şarkı sözü satın alacak olan müzisyenler de çoğalacaktır. Gençler için, çocuklar için ya da reklam müziği için şarkı sözleri yazabilirsiniz. Toplumu heyecanlandıran ve insanları etkileyen şarkı sözü yazanlar güzel paralar kazanabilir. Şarkıları tutulması zıplamak, tanınmak ile doğrudan alakalıdır.

Herkes şarkı  sözü (güfte) yazabilir,  hiç bir birikim gerekmiyor, diye söylersek yanlış olur. Elbette toplumu tanıyan, onun nabzını yoklayan kişiler hangi şarkıların sevileceğini de tahmin edebilir. Buna göre toplumun beklentisi doğrultusunda şarkı sözleri yazanlar elbette daha fazla para kazanacaktır. Çocuklar için okul şarkıları yazarsanız bunları sizden satın alıp besteleyecek siz de kazançtan belli miktarda verecektir.

Çocuk şarkıları,  okul şarkıları her zaman para eder. Film müzikleri için de şarkı yapmayı deneyebilirsiniz. Ancak bunun için film şirketleri ile görüşmeniz onlarla çekilecek film hakkında bilgi alışverişinde bulunmamız gerekir. Sonrasında da sizin yazacağınız sözleri beğenilirse satış yapabilirsiniz.

Son yıllarda dizi filmleri tutulmaya başlandı. Film müziği şarkı sözleri bu sektörden da sizlere para kazanma fırsatı verilebilir. Türkiye’de dizi furyası aldı başını gidiyor. Herkes her gün akşam sabah hatta hatta dizinin devamını beklemeden internet aracılığıyla bütün bölümleri reklamsız seyretme şansına sahip oluyor.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Gelecek Vadeden Popüler Bölümler-Meslekler

Buradan yola çıkarak film müziği şarkı sözleri yazıp da karlı çıkabilirsiniz.  Yetenekli gençlerin potansiyelinin kullanarak bunu paraya dönüştürebilecek. Tekrar hatırlatalım. Profesyonel olanlar daha fazla kazançlı olacaktır ancak bir yerden başlamak gerektiğini de herkesin bilmesi gerekir.  Sizin yazdığınız şarkı sözleri mutlaka birileri tarafından fark edilecek ve günün birinde şarkı olarak gösterilecektir.


Güfte yazma çalışması

Şarkı sözü güfte yazarak para kazanmak isteyenler biraz araştırma yaptığı takdirde para kazanacaklarını eline öğrenebilir. Sizlere bugün şarkı sözü yazarlığı konusunda ön bilgilendirme yapmaya çalıştık. Potansiyeliniz varsa kendinizde şiir yazma, şarkı sözü oluşturma yeteneği hissediyorsanız konuyla direkt olarak ilgilenen kişi ya da kurumlara müracaat edip ayrıntılı bilgi edinmenizde fayda var.

Örnek bir şarkı sözü yazma çalışması şu şekildedir.

SŞansım yok bir garip yolcuyum buralarda
Aşk yok hiç benden yana
Şans yok bu hayattan yaaa
Gelmiyor içimden kal demek sana
Aşığım sana yana yana
Kal diyorum duymuyorsun sesimi
Bir ben çaresizim buralarda
Yıllar geçse de üstünden
Bu kalp seni unutur mu?
Bu kalp seni unutur mu?
Yaşanacak çok şey vardı
Hayat bu kadarmıydı
Bu kalp seni unutur mu?
Bu kalp seni unutur mu?

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?