Sarma Dolma Yapmak Sizi İhya Edebilir

Sarma Dolma Yapmak Sizi İhya Edebilir

Her kültürün farklı damak tadı vardır. Türk toplumu olarak diğer uluslardan farkımız kendimize özgü yemeklerimizdir. Sarma dolma en sevdiğimiz yemekler arasındadır. Sizler de eminiz ki evde sarma sararak, dolma yaparak sevdiklerinize en lezzetli yemekleri yapıyorsunuzdur. Bu özelliğinizi kullanarak evde ek iş yapar, sonunda da para kazanıp düşündüğünüz, hayal ettiğimiz şeyleri satın alabilirsiniz. Evde sarma-dolma yaparak […]

Her kültürün farklı damak tadı vardır. Türk toplumu olarak diğer uluslardan farkımız kendimize özgü yemeklerimizdir. Sarma dolma en sevdiğimiz yemekler arasındadır. Sizler de eminiz ki evde sarma sararak, dolma yaparak sevdiklerinize en lezzetli yemekleri yapıyorsunuzdur. Bu özelliğinizi kullanarak evde ek iş yapar, sonunda da para kazanıp düşündüğünüz, hayal ettiğimiz şeyleri satın alabilirsiniz. Evde sarma-dolma yaparak para kazanmak için bu yazıyı dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

Sarma hem görselliğiyle hem de lezzetiyle hemen herkesi büyüleyen yemekler arasında yer alır. ‘Hiç aç değilim’ diyen bir kişi bile sarmayı gördüğü zaman asla hayır diyemez. Elbette bu işi bilen gerçekten seven birileri yaparsa o zaman tadına doyum olmaz. Bu güzel zahmetli ancak çok lezzetli işi ek gelire dönüştürme şansınız mevcut. Sarma dolma siparişi ile ilgilenen catering firmalarının olduğunu duydunuz mu, bilmiyoruz. Henüz duymadıysanız sarma sarıp, dolma doldurup lokantalara hazır bir şekilde satan firmalar olduğunu bilmelisiniz.

Kendinize bir ayrıcalık yaparak bundan sonra farklı sektörlerdeki para kazanma yolları kullanabilirsiniz. Evde sarma dolma yapmak da para kapısı olduğunu dikkate alabilirsiniz. Geçinemeyip ek iş yaparak para kazanma hesabı yapanların bu fırsatı değerlendirmesi gerekir. Sarma dolma işi genelde bayanlara hitap ettiği için boş zamanı olan ve bu zamanı en iyi şekilde değerlendirerek aile bütçesine katkı sağlamak isteyen bayanların mutlaka yapmaları bunun sonucunda da rahat bir hayat sürmeleri onların da hakkıdır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Hızlı Makale Yazmanın Püf Noktaları

Her geçen gün iş kolları o kadar çok arttı ki sadece sabah erkenden işe gidip patronun söylediklerini yapmak, yorgun argın eve dönmek kafi gelmemektedir. Artı para düşünen kişiler kendi patronu gibi istediği şekilde istediği saatte zamanı değerlendirerek hayatını idame ettirebilirler.

Eğer damak tadınız iyiyse evde sarma işi tam sizin yapabileceğiniz mükemmel lezzetli, eğlenceli bir o kadar da keyifli ek iş fazladan para kazanma anlamına gelmektedir. Hazırladığınız sarmaları ya da dolmaları komşularınıza diğer çalışan kadınlara satış yapabilirsiniz. Bilhassa kadınların kutladıkları özel günler için evde sarma yapıp limonlarla bir güzel süsleyerek sipariş alma şansınızı yükseltirsiniz.

Evde sarma yapmak için bir hafta önceden sipariş almanız halinde gerekli hazırlıklarınızı yaparak işinizi zamanında bitirip sipariş veren kişiye teslim edersiniz. Sarma-dolma işi genelde kilo ile ya da parça başı şeklinde yapılmaktadır. Aldığınız sarmalık malzemelerin masraflarını siparişi veren kişi size önceden öder. Sarmaları ev yemeği satan lokantalara ya da cafe işletmelerine satabilirsiniz.

Evde sarma sararak maharetli ellerinizi konuşturduğunuzu öğrenenler gittikçe artacak, dolayısıyla size sipariş verenlerin sayısı artacaktır. Çok lezzetli ve mükemmel görünümlü sarmalar yaparsanız siparişleri yetiştirememe riski ile karşılaşabilirsiniz. Sizin mahallede sarma işini yaptığınızı öğrenen diğer çalışan hanımlar durmadan size sipariş geçecektir. Öncelikle ev yemeği satan dükkanlar ile görüşerek onlara düzenli olarak dolma-sarma getireceğimizi, bunun karşılığında ne kadar alacağınızı güzelce konuşmalısınız. Çünkü lokantacıların sarma yapmak için ayıracakları zamanları pek yoktur. Teklifinize kesinlikle hayır diyemeyeceklerdir.

ev yapımı yemekler

Önemli bir hatırlatma ise yemek firmaları ev yapımı yemekleri daha çok tercih ettiği için temiz çalışan, güzel iş yapan bayanların peşini asla bırakmaz. Sevgi ve elinizin lezzetini yansıttığınız müddetçe sürekli ek iş olarak sarma işi verirler.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Sehpa Örtüsü Takımı Paketleme İşi

Unutmayın, hijyen en önemli kuraldır. Bunun için başınıza gerekirse bone, ağzınıza maske takmakdan hiç imtina etmeyin. Çünkü işin ucunda ek kazanç sağlamak var. Anlaştığınız, çalıştığınız restoranlara firmalara telefon numaralarınızı iletişim hattınızı vermeyi unutmayınız. Biliyoruz içinizden bazı ziyaretçilerimiz büyükşehirlerde yaşamadığını dolayısıyla lokantaların ya da çalışan bayanların size sipariş veremeyeceğini düşünebilir.

Sizlerin yapması gereken önemli çıkış noktası ek iş fırsatlarını araştırarak yetenekleriniz doğrultusunda çalışmaktır. Kendi yeteneklerinizi en iyi şekilde sergileyerek siz de uygun bir iş bulup elde etmeyi düşündüğünüz paralar kazanabilirsiniz. Baharatlı ve kıymalı seçenekler her zaman çoğunluğun beğendiği dolma çeşitleridir.

Hiçbir şey yapamıyorsanız internete girerek ek iş ilanlarını arayın, istemeyeceğiniz kadar ek kazanç yolları olduğunu göreceksiniz. Karşınıza evlere etiket takma işi veren firmalardan böcek yetiştiriciliğine, boya badana işinden başlayıp evde farklı ürünler paketleyerek para edinme imkanı bulunmaktadır. Kına paketleme, örgü örme gibi kolay ama kazançlı işleri öğrenince hiç üzülmeyeceksiniz.

Evde sarma dolma işine alternatif olarak katalog usulü ürün satışı, iç çamaşırı paketleme, iplik temizleme, defolu çorap ayıklama gibi ek işlerin varlığından haberdar olunca aç kalmayacağınıza ikna olacaksınız. Rahat yaşamak için mutlaka ek iş aramak gerektiğini de öğreneceksiniz. Sipariş almak için yazı altından taleplerinizi yazmaya başlayın…

Bir önceki yazımız olan Hızlı ve Kolay Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde finans kuruluşları, kredi ve kredi çekmek hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?