Satış Ortaklığından Nasıl Para Kazanılır

Satış Ortaklığından Nasıl Para Kazanılır

Satış ortaklığı son yıllarda renklenmeye çeşitlenmeye başladı. En çok da sosyal medyada paylaşım usulü ile yapılan kar ortaklığı ilgi görüyor. Satış ortaklığı sisteminden nasıl para kazanılır? Katalog usulü ile satış ortaklığını genelde bayanlar yapıyor olsa da farklı boyutları ve parametreleri var.  Yani kendinizin olmayan ürünleri komisyon karşılığında satmak için yönlendirme yaparsınız. Reklam yaparsınız yönlendirdiğini ve […]

Satış ortaklığı son yıllarda renklenmeye çeşitlenmeye başladı. En çok da sosyal medyada paylaşım usulü ile yapılan kar ortaklığı ilgi görüyor. Satış ortaklığı sisteminden nasıl para kazanılır? Katalog usulü ile satış ortaklığını genelde bayanlar yapıyor olsa da farklı boyutları ve parametreleri var.  Yani kendinizin olmayan ürünleri komisyon karşılığında satmak için yönlendirme yaparsınız. Reklam yaparsınız yönlendirdiğini ve satın alan her tüketici size komisyon bırakır. Bunu hiç kimse fazla anlamadım bloğumuzda sitemizden satış ortaklığı fırsatı sunan sitelerin linkini yayınladığınız da sizin linkinizden giden tüketici eğer alışveriş yaparsa sizin linkinizden gittiği için size otomatikman komisyon yazılır.

Affiliate market sisteminden para kazanmak

Affiliate marketing sistemi olarak adlandırılan bu satış ortaklığında sürekli bilgisayar başında olmanıza da gerek yok.  Sistem kendiliğinden tıkır tıkır işler son yıllarda farklı bir satış ortaklığı sistemi ortaya çıkmaya başladı. Ticaret siteleri aracılığı ile de satış ortaklığında dahil olabiliyorsunuz. Yani size bir e -ticaret sitesi kuruluyor. Bunun karşılığında belli değil ön ödeme yapıyorsunuz.  Sizin sitenizde her türlü ürün yayınlanıyor. Bu ürünlerin satışlarını pazarlamasını ulaştırılmasını size ticaret sitesini kuran firma yapıyor.

Buradan belli miktarda gelir elde ediyorsunuz.  Yani satılan her üründen belli kar marjı sizin hesabınıza yazılıyor.  Siz fiyatları kendiniz belirliyorsunuz ancak belli bir limit var. Onun için altında satış yapamıyorsunuz. Buna göre sattığınız her ürünün belli yüzdesi sizin hanenize kağıt olarak yazılıyor. Bu sistem son yıllarda oldukça fazla kişi tarafından denendi deneniyor.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Reklamcılık Bölümü Çalışma Alanları İş İmkanları Kazanç Durumu

Bu da satış ortaklığı sisteminin içerisinde yerini alıyor. Ancak yıllardan beri devam eden satış ortaklığında  katalog usulü ile satış hiçbir zaman cazibesini kaybetmiyor. Özellikle kozmetik ürünleri pazarlaması yapan satış ortaklığı sistemleri bayanların tercihi oluyor. Çünkü bayanlar güzellik malzemelerini dükkan dükkan dolaşmak yerine indirimli hem de tanıdık bildik sürekli kullandıkları bir markadan almayı tercih ediyorlar. Oriflame, Hunca Life, Avon, Amway gibi satış ortaklığı fırsatı sunan katalog usulü ile kazandıran sistemler devam ediyor.

Satış

Satış ortaklığı sistemi nasıl işler

Satış ortaklığını tam olarak şu şekilde açıklayabiliriz satışa sunulan fiziksel veya fiziksel olmayan herhangi bir ürünün hizmetin pazarlanmasında aracılık etmektir. Ürün size ait değildir, başkalarına ait olan herhangi bir ürünün doğrudan ya da dolaylı olarak satışına destek olmak afiliatik marketing ya da satış ortaklığı olarak adlandırılmaktadır.

Geçmiş dönemlerde katalog usulü ile yaygın şekilde kadınlar arasında yapılan gıda takviyesi makyaj malzemesi iç çamaşırı ve mutfak eşyaları gibi ürünlerin son yıllarda internet aracılığı ile satışına aracılık etmek biçiminde vücut bulmuş şeklidir. Bugün artık satış ortaklığına sosyal medya, internet siteleri gibi mecralar eklenmiştir. Geniş kitlelere ulaşabilme imkanı bulunan yani takipçisi beğenisi çok olan kişilerin paylaşacağı linkler sayesinde yapılan satışlardan komisyon kazanması satış ortaklığının ulaştığı son noktaya örnektir.

Satış ortaklığı sisteminden kar etmek istiyorsanız ayrıntıları öğrenmek için internetten araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Bizim burada yapmak istediğiniz bu konu hakkında kısa bilgilendirme yapmaktır.  Özellikle katalog usulü satış ortaklığı ile ilgilenen çok sayıda bayan arkadaş ile karşılaşabilirsiniz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Kırmızı Et Yerine İstiridye Mantarı

İnternet sitesi ile satış yapıp para kazanmak

Siz de üye olarak kendinize aldığınız ürünlerde yüzde 30 40 civarında indirim fırsatı da yakalayabilirsiniz. Hem kendiniz hem çevrenizdekilere indirimli alışveriş yapmış olursunuz. Bugün sizlere satış ortaklığından nasıl para kazanılır, kısaca bilgi vermeye çalıştık. Sizler de kendinizi örtüşen bir sistemden para kazanabilirsiniz ancak hatırlatmakta fayda var.

Bu sistemlerin özellikle de internet sitesi ile satış yapıp para kazanmak isteyenlerin çok başarılı olduğunu söylemek doğru olmaz. Çünkü oldukça fazla e-ticaret sitesi arasından sizlerin sıyrılıp para kazanmanın pek de kolay değil.

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Satış ortaklığından para kazanmak için genel ağı yani internet kullanıcısı olmak sosyal medyada etkin olmak veya geleneksel yöntemlerle katalog usulü satış yapmak için sosyal çevresi kalabalık olmak önemli bir avantajdır.

Satış ortaklığından gelir elde etmek için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Bu durum sanal ortamda bu şekildedir ancak fiziksel manada katalog usulü ile geleneksel yöntemleri değerlendirmek isteyenler her firmanın özel şartlarını okuyarak uygun olanlardan istifade edebilir.

Afilliat market Türkçe karşılığı satış ortaklığı sistemidir. Size ait olmayan herhangi bir ürünü aracılık ederek komisyon karşılığında satışına yardımcı olmak bunun karşılığında da komisyon kazanmak anlamına gelir.

Son yıllarda popüler olan satış ortaklığı sistemi sosyal medya aracılığı ile link paylaşımıdır. Özellikle e-ticaret yapan sitelerin linkini kendi sosyal medya hesabında paylaşıp karşılığında komisyon almak oldukça karlı bir satış ortaklığı sistemidir.

Maalesef teknoloji insanların hayatını kolaylaştırdığı için e-ticaret sitelerinin her türlü ihtiyaca cevap vermesi de eklenince katalog usulü satış ortaklığı sistemi son demlerini yaşıyor diyebiliriz.

Bütün sistemlerin temelinde geniş kitlelere ulaşma düşüncesi yatmaktadır. Kurduğunuz web sitesi bol trafik alıyorsa sizde satış ortaklığı sisteminde rahatlıkla para kazanabilirsiniz. Firmaların linklerini makale yazı ya da sitenizin uygun yerlerine yerleştirip ziyaretçi gönderdiğiniz takdirde yapılan satışlardan belli oranlarda kazanç elde edersiniz.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?