Seçim Görevli Ücretleri Ne Zaman Ödeniyor

Seçim Görevli Ücretleri Ne Zaman Ödeniyor

16 Nisan’da yapılan Anayasa Halkoylaması seçimlerinde sandık başlarında görev alan seçim görevlilerin ücretlerinin ne kadar ödeneceği ve ne zaman ödeneceği merak konusu oldu. Medyada ve özellikle internette sürekli tartışma konusu haline gelmiş Seçim Görevli Ücretleri ne  ne zaman ödeneceği konusunda meraklar giderilememiştir. Sandık kurullarında görev alan personelin ne kadar ücret alacağı yapılan açıklamalarda belirtilmiştir. Bu ücret […]

16 Nisan’da yapılan Anayasa Halkoylaması seçimlerinde sandık başlarında görev alan seçim görevlilerin ücretlerinin ne kadar ödeneceği ve ne zaman ödeneceği merak konusu oldu. Medyada ve özellikle internette sürekli tartışma konusu haline gelmiş Seçim Görevli Ücretleri ne  ne zaman ödeneceği konusunda meraklar giderilememiştir.

Sandık kurullarında görev alan personelin ne kadar ücret alacağı yapılan açıklamalarda belirtilmiştir. Bu ücret bir günlük çalışanlar için 81 tl, 3 gün çalışanlar için 270 tl arasında değişecektir. Genel seçimde sandık kurulunda görev alanlar iki türlü başkan şeklinde adlandırılmaktadır, bunlardan birincisi kurs alan sandık başkanı, diğeri de kurs almayan sandık başkanı olarak adlandırılmaktadır. Bu başkanların ücretleri de doğal olarak birbirinden farklı olması gerekmektedir.

16 Nisan’da yapılan Anayasa Halkoylaması (Referandum) seçimlerinde sandık başlarında görev alan seçim görevlilerin ücretleri kaç lira olacak?

Seçim Görevli Ücretleri Ne Kadar

Seçimler bitti ve seçimde görev alan sandık kurulu üyelerinin seçim ücretlerinin ne zaman ve ne kadar ödenecek. Bu konuda hiçbir soru ve sorun yoktur. Yüksek Seçim Kurulu’nun sitesinde yapılan açıklamada ücretler ….. tarihi itibariyle PTT şubelerinden alınabileceği duyulmuştur. Ücretleri alabilmek için herhangi bir işlem yapmaya gerek yoktur. Yanınızda TC kimlik kartı ve görev belgesi ile birlikte tüm PTT şubesine ettiğiniz takdirde ücretiniz nakit olarak size teslim edilecektir. Eğer kur salan sandık başkanı iseniz alacağınız ücret 270 tl, kurs almadan sandık başkanlığı yaptıysanız 180 tl, devlet memuru olarak sandık kurulu üyesi olduysanız 162 tl, ancak devlet memuru olan üyeler de eğer kursa katılmadı ise diğer siyasi partilerin üyeleri gibi sadece 81 tl bir günlük yevmiye ücreti alacaktır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Güzellik Salonu Açma İş Fikri
Seçim Görevli Ücretleri Ne Kadar

Bu konu hakkında fazla tartışmaya, konuşmaya gerek kalmamıştır. Hala ücret ödenip, ödenmediği konusunda soru işareti olanlar varsa boşuna kafalarını yormasının gerek kalmamıştır. Görev yeri belgeniz ve nüfus cüzdanı ile size en yakın PTT şubesine giderek hak ettiğiniz ücreti alabilirsiniz. Zaten, Yüksek Seçim Kurulu’nun sitesindeki duyuru yazısını siteden takip edebilirsiniz.

Seçim Görevli Ücretlerinin Ödenmesi

16 Nisan’da yapılan Anayasa Halkoylaması seçimlerinde sandık başlarında görev alan seçim görevlilerin ücretlerini açıklanacak …. tarihi itibariyle Türkiye’nin her yerinde PTT şubelerinden alabilirler.

Bir önceki yazımız olan Beşamel Soslu Tavuklu Karnabahar Yemeği Tarifi başlıklı makalemizde beşamel soslu karnabahar ve tavuklu karnabahar yemeği hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?