Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu Türkmenler de Unutmadı

Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu Türkmenler de Unutmadı

20 Şubat 2015 tarihinde, Ege Üniversitesi’nde PKK’lı teröristlere karşı kahramanca ve korkusuzca bir mücadele verirken hainler tarafından bıçaklanarak şehit edilen Bornova Ülkü Ocakları Başkanı Fırat Yılmaz Çakıroğlu Suriye’deki Türkmenler tarafından da unutulmadı. Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ölüm yıldönümünde Ülkücüler ve sevenleri uzaktan ve yakından anma etkinlikleri düzenlediler. Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun Mezarı Nerede? Milliyetçi Hareket Partisi İzmir […]

20 Şubat 2015 tarihinde, Ege Üniversitesi’nde PKK’lı teröristlere karşı kahramanca ve korkusuzca bir mücadele verirken hainler tarafından bıçaklanarak şehit edilen Bornova Ülkü Ocakları Başkanı Fırat Yılmaz Çakıroğlu Suriye’deki Türkmenler tarafından da unutulmadı. Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ölüm yıldönümünde Ülkücüler ve sevenleri uzaktan ve yakından anma etkinlikleri düzenlediler.

Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun Mezarı Nerede?

Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Teşkilatı ile Ülkü Ocaklarına mensup kişiler Bornova Pınarbaşı Mezarlığında Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu dualarla yad ettiler. Mezarına gelemeyen ancak Fırat’ı asla unutmayan Türkmen kardeşlerimiz de şehidimizi katleden işbirlikçilerin üzerine roketatarlarla anma etkinliği düzenlediler. Roketlerin Üzerine de Fırat Yılmaz Çakıroğlu yazmayı unutmadılar.


Fırat’ın Mezarı Nerede?

Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu nasıl şehit edildi?

Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu, üniversite kampüsü içinde yuvarlanan PKK’lı teröristler tarafından ayakları kesilerek şehit edilmişti. Bu yürekleri yakan hain saldırı ülkücü camia tarafından asla unutulmadı. Çözüm süreci bahanesiyle teröristlerin her türlü şımarıklıklarına göz yuman hükümet, kampüs içinde çadır kurup üniversite öğrencilerinden giriş çıkışlarda kimlik soran PKK’lı teröristlere ‘Dur’ diyememiş, sadece vatanını, milletini seven gençler bu durumu hazmedememiş, bile bile ölüme gitmişlerdi. Bunun sonucunda çıkan kavgada Ege Üniversitesi Tarih Bölümü son sınıfında okuyan Fırat Yılmaz Çakıroğlu dizlerinden bıçakla feci şekilde kesilerek yaralanmış, olaya müdahale etmek için ambulans çağrılmış, ancak PKK’lı hainler ambulansın yaralıyı almaması için önüne barikat kurmuş, engel olmuşlar  ve aşırı kan kaybetmesi sonucunda Fırat Yılmaz Çakıroğlu da Hakkın rahmetine kavuşarak Şehitler kervanına katılmıştı.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  İzmir Dalgakıran Projesi

Bu yürekleri yakan, bir o kadar da insanlık dışı haince saldırı unutulmadı. Her defasında gerek bordo bereliler, gerek diğer güvenlik kuvvetlerimiz mermilerinin üzerine, füzelerinin, roketlerin üzerine Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ve diğer şehitlerimizin isimlerini yazarak hainlerden şehidimizin intikamını almak istediler.

Son olarak Suriye Türkmenleri de Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun katledildiği günü unutmadı. Onlar da Suriye’deki YPG’li teröristlerin üzerine göndermek üzere Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun adının yazıldığı bombalı düzenekleri  düşmanların üzerine gönderiler ve hainlerden intikam aldılar. Fırat Yılmaz Çakıroğlu ile birlikte Suriye’ye gidip Türkmenlerle birlikte mücadele eden ve şehit olan Giresun Ülkü Ocakları Başkanı Selami Aynur’un adı da unutulmadı.

Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun katili kim?

Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu katleden terörist son kez hakim karşısına çıktı ve hak ettiği zindanı boyladı. PKK’lı terörist Nurullah Semo müebbet hapis cezası aldı.

Ege’nin (Konya’nın) yiğit çocuğu Fırat, artık rahat uyu. Sen şehitsin, o ise it! Devlet de hatasından döndü. Meydanı boş bulan soysuzlara gereken dersler veriliyor.


Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu

Fırat Yılmaz Çakıroğlu kimdir

Fırat, 01 Ocak 1991 tarihinde Konya ilinin Akşehir kazasında hayata gözlerini açmıştır. Annesinin öğretmenlik ataması Diyarbakır’a çıktığı için çocukluğu ve ilk eğitim yılları burada geçmiştir. Daha sonra İzmir’e gelen Fırat Yılmaz Çakıroğlu ve ailesi hayatını burada sürdürdü. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde Tarih Bölümünü okuyan Çakıroğlu aynı zamanda Ege Üniversitesi’nde Ülkü Ocakları sorumlusu olarak görev alıyordu.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Halide Edip Adıvar Kimdir

Bir önceki yazımız olan Hayalimdeki Ev başlıklı makalemizde Benim hayalimdeki ev, çok güzel fikirler ve hayal etmek hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?