Şerefli Gazilerimiz

Şerefli Gazilerimiz

Vatan için hiç düşünmeden çıktıkları yolda olumsuz sonuçlar karşısında vücudunun bir kısmını vatana feda ederek veya çıktığı mücadeleden hiçbir zarar görmeden dönen ve hayatta kalan kahraman gazilerimizi unutmamak, onlara destek vermek adına bu sayfamızı oluşturduk. Başta dini uğruna olmak üzere kutsal bildiği vatanı her türlü tehlikeye karşı koruyan yiğitler unutulmamalıdır. 19 Eylül Gaziler Günü Bu […]

Vatan için hiç düşünmeden çıktıkları yolda olumsuz sonuçlar karşısında vücudunun bir kısmını vatana feda ederek veya çıktığı mücadeleden hiçbir zarar görmeden dönen ve hayatta kalan kahraman gazilerimizi unutmamak, onlara destek vermek adına bu sayfamızı oluşturduk. Başta dini uğruna olmak üzere kutsal bildiği vatanı her türlü tehlikeye karşı koruyan yiğitler unutulmamalıdır.

19 Eylül Gaziler Günü

Bu cefakar insanlar sadece 19 Eylül Gaziler Günü’nde değil her daim takdir edilmeli ve saygı görmelidir. En son 15 Temmuz darbe kalkışmasına karşı da korkusuzca vücutlarını tanklarına önüne koyanları da unutmamam boynumuzun borcudur. İşte o cesaret belki de tarihin gidişatına engel olmuştur.

Zaman zaman görsel ve yazılı medyada gazilerimizle ilgili olumsuz haberler okuduğumuz zaman yüreğiniz burkuyor. Özellikle koluna, bacağına takılan protezlerin paralarını devletin ödememesi ya da ödenen protezlerin parasının geri talep edilmesi gibi haberleri okuyunca veya iş bulamayarak işsiz kalıp geçimini sağlamaya çalışan gazilerimizi duyunca yüreğim sızlıyor. Böyle olumsuz durumların yaşanmaması varsa mağdur edilen gazilerimizin bir an önce durumlarının düzeltilmesini hükümetimizin bir görevi olarak düşünüyoruz. Çünkü hiçbir insan durup dururken vücudundan herhangi bir organını kaybetmek istemez, ama söz konusu vatansa Türk Milleti olarak gözümüzü kırpmadan her şeyimizi feda edebildiğimiz için gazilerimize de gereken ilginin, değerin kat kat fazlasıyla verilmesi gerekmektedir.

GAZİLERE TANINAN AYRICALIKLAR

Gazilerimizin kendilerine tanınan imkanlardan yaralanmalar için, derlediğiniz haklarını bildirmek istiyoruz. Gaziler eğer erkek kardeşi varsa diledikleri takdirde askerlik muafiyetinden faydalanabileceklerini bilmelidirler. Gazilerimiz sakatlık derecesi yüzde 40’ın üzerinde bulunanlar vergi muafiyetine tabidirler. Gazilerimize kamu ve özel sektörde iş verilmesi zorunludur. Gazilerimize gümrüksüz araç ithal etme hakkı verilmiştir. Gazilerimize kamu konutlarından yararlanma veya kira yardımı alma hakkı verilmiştir. Gazilerimize toplu konut kredisi alma hakkı sağlanmıştır. Gazilerimize tükettikleri elektrik enerjisinin yüzde 40’ını geçmeyen oranda mesken tarifesi indirimi uygulanmaktadır. Gazilerimize telefon operatörleri aylık sabit ücretlerde yüzde 50’ye varan indirim uygulamak zorundadır. Gazilerimizin çocukları Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda öncelikli olarak yararlanma hakkına sahiptir. Gazilerimizin silah alma ve taşıma hakkı vardır. Gazilerimizin çocukları astsubay okullarında okuma hakkına sahiptir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  'Sınav Kaygısı' ile Başa Çıkma Yöntemleri

Bir önceki yazımız olan Uluslararası Ayakkabı Numaralarının Karşılaştırılması başlıklı makalemizde Avrupa ya da Dünya ayakkabı numaraları standartları, Ayakkabı Numaralarının Uluslararası Denkliği ve ÇOCUK AYAKKABILARI NUMARA ÖLÇÜLERİ KARŞILAŞTIRMASI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?