Sevilen – Sevilmeyen Meslekler Belli Oldu

Sevilen – Sevilmeyen Meslekler Belli Oldu

Meslek seçiminin hayatımız için çok önemli olduğunu bilmeyen yoktur. Peki, hangi meslek sizin için uygun biliyor musunuz? Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre son yılların gözde meslekleri açıklandı. Buna göre hangi meslek seviliyor, hangi meslek sevilmiyor hiç düşündünüz mü? İşte sonuçlar. SEVİLEN MESLEKLER 1.Aktüerlik Bir çeşit hesap uzmanlığı olan son zamanların popüler mesleği çok para getirmesi […]

Meslek seçiminin hayatımız için çok önemli olduğunu bilmeyen yoktur. Peki, hangi meslek sizin için uygun biliyor musunuz? Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre son yılların gözde meslekleri açıklandı. Buna göre hangi meslek seviliyor, hangi meslek sevilmiyor hiç düşündünüz mü? İşte sonuçlar.

SEVİLEN MESLEKLER

1.Aktüerlik

Bir çeşit hesap uzmanlığı olan son zamanların popüler mesleği çok para getirmesi sebebiyle özellikle sigorta şirketlerinin tercih ettiği meslek elemanıdır.

2.Odyolog

Çalışma ortamının rahatlığı, işin kolaylığı sebebiyle en çok ilgi gören mesleklerden birisi de odyolojidir. Bu işi yapan kişiye de odyolog adı verilmektedir.

3.Matematikçi

Oldukça çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Dershanelerin kapanmasıyla sınava hazırlanmak için özellikle matematik sorularını çözmek amacıyla en çok tercih edilen ders öğretmeni matematik öğretmenleridir. Bu sebeple matematik öğretmenleri en çok ilgi görenler arasındadır.

4.Biyomedikal Mühendisi

Biyomedikal mühendisliği son zamanlarda hızla yükselen meslekler arasındadır.

5.İstatistikçi

Bütün firmaların her konuda istatistik yaptırması sonucunda istatistikçilerin grafiği artmış, bu sebeple de listeye girmeyi başarmışlardır.

6.Veri Bilimcisi

Teknoloji alanındaki gelişmeler nedeniyle dijital işlemlerin giriş çıkışlarını, kodlamalarını yapan elemanlara olan ihtiyaç sürekli artacaktır.

7.Diş Bakım Uzmanı

Eskiden diş hekimi adı verilen ünvana yeni verilen  isim diş bakım uzmanıdır. Diş ve ağız bakımı alanındaki ihtiyacı karşılamak amacıyla bu sektörün gittikçe ilgi görmeye başladığı bir gerçektir.

8.Yazılım Mühendisi

Web tasarım alanında son zamanlarda gelişmeler gözle görülür bir şekilde artmaktadır. Bu sebeple yazılım mühendisleri de çok fazla ilgi görmektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Cv Benim İle Ücret Ödemeden İş İlanı Verebilirsiniz!

9.Meslek Hastalıkları Uzmanı

Meslek hastalıkları uzmanı adı al altında son dönemde yeni bir meslek türedi. Sağlık sektöründe görev alan personellerin gittikçe ilgi gördüğü herkesçe bilinen bir gerçektir.

10.Bilgisayar Sistemleri Analisti

Çoğumuz tarafından bilinmese de bilişim sektöründe oluşan ihtiyacı doldurmak amacıyla bu meslek elemanlarına şiddetle ihtiyaç vardır.

BEĞENİLEN MESLEKLER

SEVİLMEYEN MESLEKLER

1.Gazetecilik

Son zamanlarda gazetecilere karşı artan şiddet, dışlama, hor görme sebepleriyle gazetecilik mesleği geçmişte çok tercih edilirken günümüzde ilgi görmemektedir.

 2.Askerlik

Artan terör olayları sebebiyle askerlik mesleği itibar kaybetmesiyle de iyice sevilmeyen meslek olarak görülmektedir.

3.Orman İşçiliği

Zorlu mesleklerden biri olan orman işçiliği mecbur kalmadıkça tercih edilmeyen meslekler arasına girmektedir.

4.Aşçılık

İyi para getirse de çalışma koşulları çok yorucu olduğu için aşçılık da tercih edilmeyen meslek gruplarındandır.

5.Televizyon Sunucusu

Televizyon Sunuculuğu son zamanlarda iç gücünün artması sebebiyle televizyon sunuculuğu gözde meslekler arasına girememektedir.

6.Foto Muhabiri

Şavaş, sürgün, yoksulluk, açlık gibi olayların yaşandığı sahalarda çalışmak zorunda kalan bu meslek elemanları eskisine göre fazla ilgi görmemektedir.

7.Hapishane Görevlileri

Hiçbir zaman zorunlu olmadıkça tercih edilmeyen bu iş kolu sevilmeyen meslekler bölümünde yine yerini almaya devam edecektir.

8.Taksi Şoförlüğü

Çalışma koşulları oldukça karmaşık olan bu sektörün elemanları gece gündüz saat mevhumu olmadan şehirleri karış karış dolaşırken uykusuzluk, yorgunluk ve çeşitli insanlarla karşılaşmak gibi sebeplerden dolayı ilgi görmemektedir.

9.İtfaiyeci

Zor şartlarda çalışmak zorunda kalan itfaiye erleri pek tercih edilecek bir meslek gibi görülmemektedir. Aslında çok fazla yoğun tempoları olmasa da arada bir çıkan yangın sebebiyle can güvenlikleri risk altındadır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Nasıl Meslek Sahibi Olunur?

10.Posta Memuru

Sürekli, adres adres dolaşarak sırtındaki çantayla her evin önünden geçip bir şeyler dağıtmak kolay olmasa gerek.

Sevgili gençler, sizler de yukarıda bahsettiğimiz meslekleri araştırın ve kendi özelliklerinize göre gelecekteki pozisyonunuzu almak için kararınızı bir an önce verin. Yaklaşan LYS öncesinde ona göre tercihler yaparak sizler de mesleğinizi belirleyin.

Bir önceki yazımız olan Satış Ortaklığından Nasıl Para Kazanılır başlıklı makalemizde Satış ortaklığı sistemi nasıl işler ve Satış ortaklığı sisteminden kar etmek hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?