Seyahat Ederken Para Kazanılacak Meslekler

Seyahat Ederken Para Kazanılacak Meslekler

Bazı insanlar yerinde durmayı sevmez. Seyahat etmeyi ve yeni yerler görmeye bayılır. İşte bu grupta yer alan insanlar için yani seyahat etmeyi sevenlerin yapabileceği meslekler nelerdir, kimler hangi mesleği yapabilir kısaca özetlemek istiyoruz. Seyahat etmeyi seven insanlar hem yeni yerler keşfeder, hem de zamanı en iyi şekilde değerlendirmiş olur. Sizlere yaptığımız araştırma sonucunda gezme gerektiren […]

Bazı insanlar yerinde durmayı sevmez. Seyahat etmeyi ve yeni yerler görmeye bayılır. İşte bu grupta yer alan insanlar için yani seyahat etmeyi sevenlerin yapabileceği meslekler nelerdir, kimler hangi mesleği yapabilir kısaca özetlemek istiyoruz. Seyahat etmeyi seven insanlar hem yeni yerler keşfeder, hem de zamanı en iyi şekilde değerlendirmiş olur. Sizlere yaptığımız araştırma sonucunda gezme gerektiren meslekler seyahat gerektiren meslekler hakkında edindiğimiz tahlil sonuçlarını vereceğiz.

Demiryolu mühendisi

Yaklaşık 100 bin dolar kazanabilen demiryolu mühendisi, hem farklı doğa şartlarında çalışır hem de coğrafi olarak yeni yerler görme imkanı yakalar. Bu bakımdan demiryolu mühendisi olmayı seçenler önemli avantaj sağlar. Farklı ülkeler görür farklı kültürleri tanıma şansı yakalar. En önemlisi de düşünemeyeceğiniz kadar çok para kazanıyor.

Malî Denetleyici olmak

50 bin ile 90 bin dolar arasında yıllık para kazanma şansı bulunan mali denetleyici olanlar hem seyahat ederek para kazanıyor hem de farklı ülkeler farklı insanlar tanıma şansı yakalıyor. İş gezileri sayesinde çok süper seyahat avantajları yakalıyor. Üstelik bunu yaparken de bir rehber tutup birlikte gezme şansı da var. Bu işi yapmak isteyenler masraf yapmadan para kazanır gezer. Bütün masrafları çalıştığı kuruma çıkarmaktadır.  Dolayısıyla hem tatil hem de üstüne para kazanma imkanı yakalar. Mali denetleyici olarak çalışmaları gözden geçirebilirsiniz.

Danışmanlık yaparak para kazanmak

Danışman olmak

Günümüzde danışman çalıştırmak isteyen önemli firmalar sizlere seyahat ederken para kazanma fırsatı verebilir. Kendinize güveniyorsanız belli konularda birikim sahibi iseniz hem ofis ortamında hem de farklı alanlarda ve sahalardan çalışarak danışmanlık yapıp para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Az Emekle Çok Para Kazandıran Meslekler

Saha bakım mühendisi olmak

Yine seyahat gerektiren meslekler arasında yer almaktadır. Teknolojinin hızlı şekilde hayatımızda biliyorsunuz. Çağımızda bozulan makinaların hataların giderilmesi için saha bakım mühendisi ihtiyacı olan firmalar var. Bu amaçla farklı farklı ülkelere seyahat ederek para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz. Elbette uzmanlık gerekiyor. Belli birikim sahibi olmak şart.

Özel gün organizasyonu yapmak

Yılda 40 bin ila 60 bin dolar arasında para kazanmak istiyorsanız özel gün organizatörü olma fikrini düşünebilirsiniz. Böylece farklı şehirlerde farklı kültürleri tanıma imkanı da yakalarsınız. Büyük firmaların organizasyonların düzenleyerek önemli kişilerin takvimlerini ayarlamak hem de seyahat edip değişik yerler görmüş olursunuz.

Sportif menajer

Seyahat ederek para kazanma fırsatı veren meslekler arasında renkli sportif menajer olarak çalışma imkanı olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Yılda ortalama 50 bin dolar kazanmak istiyorsanız sportif menajer olma fikrinin gözden geçirmekte fayda var.

Düğün fotoğrafçısı

Son olarak sizlere seyahat gerektiren meslekler arasında düğün fotoğrafçısı olduğunu söyleyebiliriz. Kazancınız yapacağınız gezilere seyahatlere göre değişkenlik gösterecektir. Ortalama bir düğün için 2-3 bin dolar para kazanabilirsiniz.

Sizlere gezerken para kazandıran meslekler hakkında kısaca ipuçları vermeye çalıştık.  Siz de gelecekte seyahat yaparak para kazanmak istiyorsanız kendinize uygun olan mesleği seçebilirsiniz.

Gezgin-seyyah

En popüler eğlenceli meslekler arasında gösterilen seyahat yazarı, gezgin-seyyah adını vereceğimiz kişiler hem dünyayı geziyor hem de müthiş paralara imza atıyor. Önemli firmalardan sponsorluk teklifi bile geliyor, dolayısıyla bilet parası başta olmak üzere kamera, barınma, gidilip gezilecek-görülecek yerdeki masraflarının karşılanması size sponsorluk yapacak kişi ya da firmalar karşılar. Bunun karşılığında da sizler hem yeni yerler keşfedersiniz hem de takipçi sayınız artar. Video reklamlarında gelir elde edersiniz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Evde Ahşap Eşya Cilalama İşi

Tur rehberi

Benzer şekilde yeni yerler görme, insanlara tarihi-doğayı yeni yerleri gezdirme imkanı tanımaktadır. Gezerken para kazanmak isteyenlerin tur rehberliği seçeneğini de göz ardı etmemesi gerekir.

Host-hostes

Hava ulaşımının vazgeçilmez kalifiye elemanları hos-hostes en çok gezen ancak kısıtlı zamanda farklı yerler görme imkanı olan insanlar arasındadır.

seyahat etmeyi sevenlerin yapabileceği meslekler

Dalış eğitmeni-dalgıç

Dünyanın her noktasına giderek dalma ya da dalış eğitimi verme şansı olan kişilerin, denizlerin her noktasında özgürce dalma imkanı bulunmaktadır. Velhasıl dünyanın üçte ikisinden fazlası sularla kaplı olması, gezilecek yerin ne kadar çok olduğunun da bir göstergesidir. Dalgıç olmak deniz tutkunlarının hayalindeki mesleğidir.

Gemi personeli elemanı

Yüzde 70’i sularla kaplı olan dünyanın deniz yolu çalışanlarından biri olmak isteyenler de yavaş ama çok fazla yer görme, çok kazanma imkanı olan mesleklerden biri gemi personeli elemanı olabilir.

Seyahat etmeyi sevenlerin tercih edebileceği meslekler arasında mimarlık, inşaat mühendisliği, İngilizce öğretmenliği, etkinlik yöneticisi, satış yöneticisi de sayılabilir.

Bir önceki yazımız olan Satış Ortaklığından Nasıl Para Kazanılır başlıklı makalemizde Satış ortaklığı sistemi nasıl işler ve Satış ortaklığı sisteminden kar etmek hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?