SIFAT – ÖNAD KONU ANLATIMI

SIFAT – ÖNAD KONU ANLATIMI

Sıfatın diğer adı da önaddır. Sıfatlar isimlerin önünde yer alan ve isimleri etkileyen kelimelerdir. Önad da denilen bu kelimeler isimlerin durumunu, sayısını, biçimini nasıl olduğunu belirtir. BELİRTME SIFATLARI – NİTELEME SIFATLARI Bir isim eğer önünde belirteç adı verilen sıfat türlerinden birini almamışsa genelde zamir olarak bulunur. Konuyu daha net bir şekilde öğrenmek için lütfen dersi […]

Sıfatın diğer adı da önaddır. Sıfatlar isimlerin önünde yer alan ve isimleri etkileyen kelimelerdir. Önad da denilen bu kelimeler isimlerin durumunu, sayısını, biçimini nasıl olduğunu belirtir.

BELİRTME SIFATLARI – NİTELEME SIFATLARI

Bir isim eğer önünde belirteç adı verilen sıfat türlerinden birini almamışsa genelde zamir olarak bulunur. Konuyu daha net bir şekilde öğrenmek için lütfen dersi tam olarak bitirip dinleyin.

SIFAT KONU ANLATIMI

Varlıkları en iyi şekilde anlayabilmek için onların açıklayıcı sözcükleri ihtiyacı bulunmaktadır. İşte bu kelimeleri varlıkların önüne getirdiğiniz zaman onların sayısını şeklini rengini durumunu biçimini daha net bir şekilde izah etmemiz mümkün olur. Varlıkların önüne gelen ve isimlerin sayı durum şekil renk biçim olarak nitelenmesi belirtilmesini sağlayan sözcüklere sıfat veya ön ad verilmektedir.

Bugün sizlere bu konu hakkında açıklayıcı sıfat videosunu paylaşıyoruz. Siz de öğrenebilmek için boş zamanlarında farklı kaynak kitaplardan örnekler çözün. Sıfatlar Öncelikle ikiye ayrılır. Niteleme sıfatları, Belirtme sıfatları Anlam özelliklerine göre ise pekiştirme ve küçültme de derecelendirme de kullanılmaktadır.

SIFATLAR

Belirtme sıfatları da kendi arasında dört grupta incelenir soru sıfatları sayı sıfatları belgisiz sıfatlar ve işaret sıfatlarıdır. Niteleme sıfatları varlıkların özelliklerini biçimlerini durumunu renginin bildirmektedir. Niteleme sıfatlarını bulmak için nasıl sorusu cevaplanması gerekir. Belirtme sıfatları ise varlıkların yer sayı işareti bulunmasına yardımcı olur.

Size hazırladığımız bu konu paylaştığımız video izlendiği zaman daha net bir şekilde anlaşılacaktır. Sıfatlar konusu video anlatımı merak ettiğiniz veya yanlış bildiğiniz konularda size destek sağlayacaktır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  İşçi - Havuz Problemlerinin Çözüm Yolları

Bir önceki yazımız olan Maddelerde Isı Alış-Verişi başlıklı makalemizde Isı alışverişi nasıl olur ve nesnelerde ısı alışverişi hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?