Silah Sıkarak Eğlence mi Olur?

Silah Sıkarak Eğlence mi Olur?

Eğlenmesini bilmeyen cahil insanlar suçu günahı olmayan masumların canına ya da sakat kalmasına sebebiyet veriyor. Yüzlerce olumsuz örnek yaşanmasına rağmen asker uğurlamasında, düğünlerde veya benzer kutlamalarda yürekler yanıyor. İşte unutulmayan bir vaka. Mahkemenin kararını mezardaki kızlarına da okudular Geçtiğimiz yıllarda Bursa’nın Osmangazi İlçesi Karabalçık Mahallesi’nde meydana gelen olayda Muhtar Kasım Çiçek’in oğlu Vehbi Eren için […]

Eğlenmesini bilmeyen cahil insanlar suçu günahı olmayan masumların canına ya da sakat kalmasına sebebiyet veriyor. Yüzlerce olumsuz örnek yaşanmasına rağmen asker uğurlamasında, düğünlerde veya benzer kutlamalarda yürekler yanıyor. İşte unutulmayan bir vaka.

Mahkemenin kararını mezardaki kızlarına da okudular

Geçtiğimiz yıllarda Bursa’nın Osmangazi İlçesi Karabalçık Mahallesi’nde meydana gelen olayda Muhtar Kasım Çiçek’in oğlu Vehbi Eren için düğün öncesinde kına merasimi düzenlendi. Yapılan kına gecesi bitiminde düğüne davet edilen misafirler geleneklere uygun olarak hep birlikte damat evine tavuk almaya gittiler. Bu esnada ateşlenen tabancadan çıkan mermilerden biri Beyza Özer adındaki genç kızın boynuna isabet etti. 1 kurşun da kızın yanında bulunan babaannesi Hasene Sevinç’in boynunun kenarına girip, kadının ağzında bulunan protez dişine çarptıktan sonra ağzının içine saplandı. Babaanne hafif yaralanırken,  genç kız ağır olması sebebiyle acil olarak  Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne  götürüldü.  Yoğun bakıma alınarak ameliyat edilen  Beyza Özer kurtarılamayarak hayatını kaybetti.  Babaanne ise tedavi edilerek  hastaneden taburcu edildi.
Yaşanan bu olay sonrasında yapılan soruşturmada düğün yerinde ikisi ruhsatlı olmak üzere üç adet tabanca ele geçirildi. Düğün sahibi olan Kasım Çiçek’in bacanağı olduğu bildirilen Ahmet Ülger olayla ilgili olarak gözaltına alınarak, sevk edildiği mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Ancak yoğun bakımdaki genç kızın hayatını kaybetmesi üzerine Ahmet Ülger kendiliğinden gidip jandarmaya teslim oldu. Bunun üzerine ‘adam öldürmek ve yaralamak’ suçlaması ile mahkemeye çıkartılan Ahmet Ülger tutuklandı.

Yapılan araştırma neticesinde düğün gecesi silahını aldığı ve ateşlediği damadı Salih Eyli ve o gece tabancasını ateş ettiği öne sürülen düğün sahibi 46 yaşındaki Muhtar Kasım Çiçek hakkında da Bursa 6. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından dava açıldı. Mahkemede Ahmet Ülger’e Beyza Özer’in ölümüne sebep olmak ve olası kast suçlarından ömür boyu hapis cezası verdi. Ancak mahkeme sanığın duruşmadaki iyi halini dikkate alınca sanığın cezası 16 yıl 8 aya düştü.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  İzmir Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı'na Büyük İlgi

Mahkeme görülen davada Ahmet Ülger’e ayrıca Hasene Sevinç’i olası kast sebebiyle yaraladığı gerekçesiyle 2 yıl, 2 ay, 20 gün daha hapis cezası verdi. Böylece Ahmet Ülker’in toplam 18 yıl, 10 ay, 20 gün tutukluluğuna devam etmesine karar verildi.

Tutuksuz olarak yargılanan Kasım ve Asım Çiçek 1 yıl 8’er ay hapis cezası alırken, diğer sanık Salih Eyli ise beraat etti.
Kızlarının ölümünden sonra eşi Zübeyde Özer ile her gün mezarının üzerinde duvak bulunan kızlarını ziyaret eden Ahmet Özer, son gidişinde kızının mezarında mahkemenin verdiği kararı, mezarı başında yüksek sesle okuması herkesin dikkatini çekti.
Yaşanan olayla ilgili duygu ve düşüncelerini açıklayan acılı baba Ahmet Özer şunları söyledi:

Silahla kutlama olur mu

‘Benim kızım Çınar Lisesi’nin özel öğrencileri arasında bulunuyordu ve çok başarılıydı. Hedefi doktor olmaktı ama öldürüldü. Bir insanın hayatı bu kadar ucuz olmamalı.  İnsanların sırf zevk için biricik yavrum 17 yaşında kara toprağa girdi. Canımız çok acıyor.’

Acılı anne ise kızının mezarı başında  kızına şöyle seslendi. ‘Canım kızım bak ben yine geldim. Annen geldi. Annen seni görmeye geldi. Annen senin güzel evine, seni ziyarete geldi.’ Anne Zübeyde Özer, her gün kızının mezarına sarılıp ağladığını, ama bu sefer mahkemenin verdiği kararı okudukları için bir nebze olsun yaralarının hafiflediğini söyledi. Ancak ateş düştüğü yeri yaktığı için acılarının bitmeyeceğini sözlerine ekledi.

Acılı ailenin avukatları olan Nalan Soysal da çok yakından tanıdığı ailenin kızlarının ölümü sonrasında psikolojilerinin bozulduğunu dile getirerek, çok acı çektiklerini, her gün kızlarını görmek için kabre gidip onunla konuşmaya çalıştıklarını hatırlattı. Ailenin, mahkemenin verdiği kararı bir nebze olsun hafifletici bularak kızlarının mezarı başında okuma ihtiyacı ettiklerini ifade etti.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Kolesterol Faydalı mı, Zararlı mı

Silahla kutlamaya hayır!

Buna benzer olaylar yaşanmasın artık. Silahla kutlama mı olur? Silah sıkmayı bir şey zanneden canilerin rastgele attıkları kahrolası kurşunlar ülkemizin yüz karası, utanç tablosu. Magandalar ve maganda kurşunu herkesi bıktırdı.

Bir önceki yazımız olan Satılık Konutun Değeri Nasıl Belirlenir başlıklı makalemizde Ev alım satımında fiyat nasıl belirlenir, Ev değeri hesaplama ve Konut değeri hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?