Sınavlarda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Sınavlarda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

YGS, LYS, TEOG ve AÖF sınavlarında soru çözmek belli bir taktiği uygulamak gerekir. Çünkü sadece ders çalışmakla bilgi sahibi olmakla sınav kazanılmaz. Sınav esnasında yapmamız gereken bazı önemli taktikler vardır. Bunlardan bazılarını sizlere anlatmak istiyoruz. Öncelikle sınava girilecek yerin önceden görülmesi yolların bilinmesi sınav günü sizin için faydalı olacaktır. Sınav kazandıran taktikler sakin olmak sınav […]

YGS, LYS, TEOG ve AÖF sınavlarında soru çözmek belli bir taktiği uygulamak gerekir. Çünkü sadece ders çalışmakla bilgi sahibi olmakla sınav kazanılmaz. Sınav esnasında yapmamız gereken bazı önemli taktikler vardır. Bunlardan bazılarını sizlere anlatmak istiyoruz. Öncelikle sınava girilecek yerin önceden görülmesi yolların bilinmesi sınav günü sizin için faydalı olacaktır.

Sınav kazandıran taktikler

  • sakin olmak
  • sınav yeri önceden görmek
  • başkalarından etkilenmemek
  • soruları dikkatli okumak…

 Sınav esnasında da sınav öncesinde de rahat olmak, sakin olmak başkalarından etkilenmemek gerekir. Çünkü sınavda çok farklı insanlar görebilirsiniz. Bazıları çok rahat bazıları endişeli insanlar olabilir. Bu tür insanların sizin için olumlu ya da olumsuz etkileri olmaması gerekir. Siz kendi hazırlığınızı kendi çalıştıklarımızı sınava yansıtmanız en doğru olanıdır. Sınavlarda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar sadece bunlar değil.

Sınav önerileri

Sınava hazırlanma önerileri TEOG, YGS, LYS, AÖF

Sınavda soruları dikkatli okumak, yapabileceklerinizi güzelce işaretlemek boş bıraktığınız soruları ünlem işareti ile büyükçe işaretleyip altını çizin. Zaman kalırsa tekrar geri dönmek gerekir. Sınavda tek tek soru çözerek, tek tek cevap anahtarını cevapları işaretlemek pek doğru bir seçenek değildir. Yine her sorunu çözüldükten sonra saate bakmak da büyük yanlıştır. İki sayfayı birden cevap anahtarını kodlamak en mantıklı olanı. Bu esnada da sayfayı çevirirken arada bir saate bakmak yeterlidir. Soruları çözerken gözlerinizle kolay soru aramak yanlıştır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Eba'da Canlı Derse Nasıl Girilir

Soruları her bölüm için tek tek sırayla okuyarak anlayıp yapabildiğin soruları yapmak doğru olandır. Sınav bitiminde de bütün cevaplarınızı kontrol ederek evraklarınızı imzanızı adınızı soyadınızı her şeyi eksiksiz doldurup teslim etmeniz gerekir.

Bir önceki yazımız olan Beşamel Soslu Tavuklu Karnabahar Yemeği Tarifi başlıklı makalemizde beşamel soslu karnabahar ve tavuklu karnabahar yemeği hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?