Sinüzit Hakkında Yanlış Bilinenler

Sinüzit Hakkında Yanlış Bilinenler

 Sinüzit ne demek Sinüzit hakkında doğru-yanlış bir sürü bilgi verilmektedir. Hangisinin doğru, hangisinin yanlış olduğunu kimse bilmemekte ve bilgi kirliliğine yol açmaktadır. Mukustaki bakteriler iltihaba neden olunca ortaya çıkan problem sinüzittir. Sinüzit bir baş ağrısı olmadığını, bu problemin oluşmasında baş ağrısı yaptığını söylenmekte, yani  sinüzitin baş ağrısına sebep olduğu doğru, ancak sinüzitin bir baş ağrısı tipi […]

 Sinüzit ne demek

Sinüzit hakkında doğru-yanlış bir sürü bilgi verilmektedir. Hangisinin doğru, hangisinin yanlış olduğunu kimse bilmemekte ve bilgi kirliliğine yol açmaktadır. Mukustaki bakteriler iltihaba neden olunca ortaya çıkan problem sinüzittir.
Sinüzit bir baş ağrısı olmadığını, bu problemin oluşmasında baş ağrısı yaptığını söylenmekte, yani  sinüzitin baş ağrısına sebep olduğu doğru, ancak sinüzitin bir baş ağrısı tipi olduğunu söylemek yanlış olur.
Sinüzite sebep olan geniz akıntısı bilgisi doğrudur, ancak her geniz akıntısının sinüzit yaptığını söylemek yanlıştır.

 Sinüzit nasıl geçer

Sinüzit rahatsızlığı olanların ameliyat olması gerektiği doğrudur, ancak ameliyattan sonra sinüzitin tekrarladığını söylemek yanlıştır.

sinüzit tedavisi

Sinüzit tedavisi nasıl olur

Bazı durumlarda ameliyattan sonra sinüzitin tekrarladı gözlemlenmiştir ama her ameliyattan sonra da sinüzitin her defasında tekrarlandığı doğru değildir.

SİNÜZİT HASTALIĞININ BELİRTİLERİ

Sinüzit hastalarının en çok şikayetçi olduğu konulardan biri yüzde ağrıların oluşması ve bir basınç hissi meydana gelmesidir. Sinüzitin belirtilerinden yüzde şişkinlik ve dolgunluk burun tıkanıklığı meydana gelmesi, insanların burnundan, gözünden akıntı gelmesi, insanların koku alamama hissine kapılması, vücutta ateş meydana gelmesi en büyük şikayetler olarak söylenebilir.
Sinüziti etkileyen ikinci el etkenler başta ağrı hissi, ağızda pis kokular oluşması, halsizlik, bitkinlik hissiyatı, dişlerde ağrı oluşması, kuru kuru öksürmek ve bazı durumlarda da kulaklarda ağrı hissetmek sinüzitin ikinci dereceden şikayeti olarak söylenebilir.

Sinüzitten nasıl korunulur

Sinüzitten korunmak için en önemli etken yaşanılan ortamın temiz hava ile dolu olması, yani oksijeni bol ortamların tercih edilmesi gerekmektedir. Nemli ortamların sinüzit hastalarını rahatsız ettiğini, dolayısıyla da klima ve havalandırma sistemlerinin bulunduğu yerlerde fazla kalınmaması gerekir. Eğer havalandırma sistemlerinin olduğu yerde çalışmak zorunda kalıyorsunuz çalıştığınız ortamı ek önlemler alarak nemlendirmeye çalışmamız gerekir.
Sinüzitten korunmak için bir başka yöntem de sıvı kaybının en aza indirilmesi, dolayısıyla bol bol su içilmesi ya da sıvı gıdalar tüketilmesi de gerekir.
Sinüzit rahatsızlığı olanların insanı rahatsız eden toz, duman gibi alerjiye sebebiyet verebilecek maddelerden uzak durmaları gerekir.
Sinüzit rahatsızlığı olanların soğuktan korunması, üst solunum yolu rahatsızlığına sebebiyet verecek ortamlardan uzak durması çok önemlidir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Maydanoz Yağının Saymakla Bitmeyen Faydaları

Bir önceki yazımız olan Berbat 2 Buluş; Cips ve Cola başlıklı makalemizde Cola nasıl bulundu?, George Crum ve Patates cipsi nasıl icat edildi? hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?