SORU ÇÖZME TEKNİKLERİ

SORU ÇÖZME TEKNİKLERİ

Değerli öğrenciler, sınavlara hazırlanmak için farklı teknikler kullanmanız gerekmektedir. Ders çalışmanın belli bir yöntemi olması gerekir, rastgele ders çalışırsanız sınavlarda başarılı olmanın pek mümkün gözükmüyor. Bunun için öncelikle nasıl bir metot kullanmalıyız, bunu kendimize sormalıyız.  Ders çalışma programınız yoksa bizim size hazırlamış olduğumuz ders çalışma tekniklerini kullanabilirsiniz.  Şunu unutmamak gerekir ki ders çalışmak, konuyu öğrenmek […]

Değerli öğrenciler, sınavlara hazırlanmak için farklı teknikler kullanmanız gerekmektedir. Ders çalışmanın belli bir yöntemi olması gerekir, rastgele ders çalışırsanız sınavlarda başarılı olmanın pek mümkün gözükmüyor. Bunun için öncelikle nasıl bir metot kullanmalıyız, bunu kendimize sormalıyız. 

Ders çalışma programınız yoksa bizim size hazırlamış olduğumuz ders çalışma tekniklerini kullanabilirsiniz. 

Şunu unutmamak gerekir ki ders çalışmak, konuyu öğrenmek her şey için yeterli değildir. Konuları çok iyi çalışıp öğrenebilirsiniz, öğrendiğiniz konuyla ilgili soru çözümleri yapmıyorsanız yaptığınız iş çok eksik kalacaktır. Bunun için öncelikle soru çözümü nasıl yapılır öğrenmemiz gerekir. 

TÜRKÇE SORU ÇÖZME TAKTİKLERİ

Soru çözümlerini öğrenmek için kullandığınız konu anlatımlı kaynakların mutlaka soru çözümlü olmasını tercih ediniz. Çünkü öğrendiğiniz konuyla ilgili örnek soru çözümleri yapılacak, siz de çözümü nasıl yapıldığını tekrar ederek öğreneceksiniz. Daha sonra alt tarafta çözülmüş soru ya benzer farklı soruları sizler için hazırlayıp size bırakacaklardır. Sizler de aynı mantıkla bu soruları çözmeniz gerekecektir. Çünkü sınavlarda soru çözmenin istenecektir, bunun için de soru çözmeyi iyi öğrenmeniz gerekir. 

DİL BİLGİSİ SORU ÇÖZME TAKTİKLERİ

Kaynak kitaplara çalıştınız yine de anlamadım, o zaman konu anlatım videolarını izleyebilirsiniz, en yakın arkadaşınıza gidip sorabilirsiniz. Öğretmenimize giderek çözemediğiniz soruyu öğretmenlerden yardım alarak çözmeye çalışırsınız. Yine de kendinize soru çözemiyorsunuz özel öğretmen tutmanız kaçınılmaz gibi görünmektedir. Yanlış anlamayın ama saydığımız çalışma yöntemlerini kullanıp da yine de sınav kazanıyorsanız, bir yerlerde eksik ya da yanlış bir şeyler yaptığınızı kabul edin.

Bir önceki yazımız olan Özel Okul, Devlet Okulu Tercihi başlıklı makalemizde Çocuğu hangi okula göndermeliyiz, Okul tercihi nasıl olmalı ve Özel Okul mu Devlet Okulu mu hakkında bilgiler verilmektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  TEOG Sonrası Lise Tercihi Nasıl Yapılmalıdır

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?