SÜPER GÜÇ OLABİLİRSİNİZ

SÜPER GÜÇ OLABİLİRSİNİZ

Kendinizi süpermen gibi hissetmek ve supermen kadar olmasa da zorlukların üstesinden gelebilmek için güçlendirmek isterseniz, sizler için hazırladığımız beyin gücü veya düşünce gücü ile, zorluklarla mücadele etme, hayatı kolaylaştırma egzersizlerini uygulayabilirsiniz. Insanlar her şeyi fiziksel güç ile başarabildiklerini sanırlar. Oysa fiziksel gücü, düşünme gücünden aldığını hiç aklına getirmezler. Zor durumlarda yaşanan olaylar karşısında bazen insanın […]

Kendinizi süpermen gibi hissetmek ve supermen kadar olmasa da zorlukların üstesinden gelebilmek için güçlendirmek isterseniz, sizler için hazırladığımız beyin gücü veya düşünce gücü ile, zorluklarla mücadele etme, hayatı kolaylaştırma egzersizlerini uygulayabilirsiniz.

Insanlar her şeyi fiziksel güç ile başarabildiklerini sanırlar. Oysa fiziksel gücü, düşünme gücünden aldığını hiç aklına getirmezler. Zor durumlarda yaşanan olaylar karşısında bazen insanın aklının alamayacağı kadar zorlukları yendiği sonradan fark edilir ve sonrada bu inanılmaz olayı nasıl başardığı konuşulur.

1974 yılında Kıbrıs savaşında bir Türk tankçı şoförünün savaş esnasında tankını Beşparmak Dağlarının zirvesine çıkardığına tanık oldular ve savaş bittikten sonra o tankın oraya yani dimdik dağın tepesine nasıl çıkarıldığını merak etmişler ve tank şoförünü araştırarak bulmuslar. Tankı dik burundaki dağın tepesine çıkaran tankçı şoförü tankı tekrar aşağıya indirmesini istemişler tank şoförü bu işi nasıl başardığını kendisi de şaşırmış ve ‘bana savaş halindeki ruh halimi tekrar yaşatın ki tankı oradan aşağıya indireyim.’ diye cevaplamış. 

Işte düşünce gücü ile insanların kriz anında fiziksel kuvvetini nasıl kullandığını, başardığını isterseniz siz de yapmaya çalışabilirsiniz. Ama bu işi başarabilmek için herkesin güçlü bir iradeye sahip olması gerektiğini hatırlatalım.

Düşünce gücü nasıl kullanılır

Öncelikle sakin bir kafayla yere oturarak bacaklarınızı çapraz bir şekilde olacak şekilde yere oturun. En çok iş yaptığınız elinizin avuç içini başınızın üstüne değecek şekilde hafifçe üzerine parmaklarınızı yapabildiğiniz kadar iyice sarsılın. Sonra bir arkadaşınızdan kolunuzu desteğinizden tutarak elinizi başınızın üzerinden kaldırmasını, çekmesini isteğiniz. Bu işi yapması neredeyse imkansız olduğunu görünce sen de arkadaşlarına çok şaşıracaksınız.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Tarih Biliminin Kullandığı Yöntemler
Hayatın Başlangıcı

 Bu işin sırrını merak ediyorsanız, insan kolunun bir kaldıraç görevi üstlendiği ve kaldıracın da en güçlü yerinin uçları olduğunu öğreneceksiniz. Dirseklerin destek noktası olduğunu, bu sebeple de kolumuzdaki kaldıraca  uygulanacak herhangi bir kuvveti kolayca yenebileceğini göreceksiniz. Aynı çalışmayın bir kapıyı menteşelere baskı yaparak açmak şeklinde düşünebilirsiniz.

Bir başka yöntem de ise arkadaşınızdan arkası düz bir sandalyeye sıkıca birleştirilmiş bir şekilde dizlerinizi ayaklarınız yerde olacak şekilde dik oturmasını elleriyle mümkün olduğu kadar sandalyenin kenarlarından sıkı sıkıya tutmasını söyleyin. Sonra arkadaşınızın karşısında durun elinizin orta parmağını arkadaşınızın tam alnının ortasına koyun, derin derin nefes alıyormuş gibi yaparak içinizdeki zihinsel enerjiye odaklanıyormuş gibi yapın. Kendinizi hazır hissettiğinizde arkadaşınıza ayağa kalkmasını söyleyin. Arkadaşınızın ayağa kalkamadığını, sanki sandalyeye çivilenmiş gibi yapışıp kaldığını göreceksiniz. Ayağa kalkmasını neredeyse mümkün olamayacağını göreceksiniz ve şaşırıp kalacaksınız.

Bu egzersizin sırrı da insanın ayağa kalkabilmesi için ağırlık merkezini dizlerinin ön tarafına vermesi gerektiği halde sırtı ve arkası sandalyeye iyice sıkışmış haldeyken bunu yapmanın imkansız  olmasıdır.

Beyin gücü egzersizleri

Son enerji patlaması ve düşünce gücü çalışmamız ise dirseklerinizi ve bileklerinizi kullanarak yapacağımız çalışmada önce dirseklerinizi ve dizlerinizi hafifçe bir kere işaret parmaklarınızı göğsünüzün hizasına getirip birbirine hafif  değecek şekilde zen oturuşu gibi yaparak ayakta durmamız gerekiyor. Başka bir arkadaşınızdan da kol boyu kadar karşımızda durmasını isteyebiliriz. Arkadaşınızdan 2 bileğinizi sıkıca parmaklarınızı birbirinden ayırmaya çalışmasını isteyebilirsiniz. Şimdi sıra hipnoz halindeymiş gibi bir pozisyon aldığınızda arkadaşınız sizin parmaklarınızın birbirinden ayıramayacak ve şaşırıp kalacaklar.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Harekete Geçmek İçin Ne Yapılmalıdır

Bu işin sırrı da kollarınız düz bir konumda olduğu için arkadaşınız sizin bükülmüş olan kollarınızla aynı kaldırma gücünü kullanamayacaktır. Çünkü aynı anda siz belli kaslarınızı arkadaşınızdan daha güçlü bir şekilde kullanmaktasınız.

Bir önceki yazımız olan Beşamel Soslu Tavuklu Karnabahar Yemeği Tarifi başlıklı makalemizde beşamel soslu karnabahar ve tavuklu karnabahar yemeği hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?