Süs Bitkisi Yetiştirerek Gelir Sağlamak

Süs Bitkisi Yetiştirerek Gelir Sağlamak

Canlıların oksijen kaynağı ve doğamızın süsü olarak bilinen bitkiler para kazanmak için de bir amaç veya araç olabilir. Malumunuz kentleşme sonucunda insanlar nefes alabilecek yeşil alanlar istiyor. Bu bağlamda süs bitkisi yetiştiriciliği de yoğun ilgi gören sektörler arasında gösteriliyor. Üstelik devlet destekli krediler çekip süs bitkisi yetiştirmek çok zor olmasa gerek. Süs bitkisi yetiştiriciliği nasıl […]

Canlıların oksijen kaynağı ve doğamızın süsü olarak bilinen bitkiler para kazanmak için de bir amaç veya araç olabilir. Malumunuz kentleşme sonucunda insanlar nefes alabilecek yeşil alanlar istiyor. Bu bağlamda süs bitkisi yetiştiriciliği de yoğun ilgi gören sektörler arasında gösteriliyor. Üstelik devlet destekli krediler çekip süs bitkisi yetiştirmek çok zor olmasa gerek.

Süs bitkisi yetiştiriciliği nasıl yapılır

İşte size birkaç ipucu. Süs bitkisinin ne olması gerektiğine karar verilmelidir, yani insanın ikamet ettiğiniz bölgede hangi bitkinin daha çok tercih edileceği araştırılmalı. Yapılan fizibilite çalışmasına göre başlangıç yapılmalıdır. Bitkinin yetişmesi için en uygun ortamın bulunması hem fazla ürün elde etmek hem de bitkinin gelişmesi ürün vermesi bakımının yapılması için avantaj sağlayacaktır. Bitkileri yetiştirmek için de gübre gerektiğini hatırlatmamız gerekiyor. Hem de doğal gübre kullanmalısınız ki sizden ürün satın alacak kişiler bu konuda tereddüt yaşamasın.

Süs bitkisi yetiştirip satmak

Süs bitkisi yetiştirerek para kazanmak için yapılması gerekenler nelerdir

Ülkemizde farklı iklim kuşakları gözlenmektedir. Batı ve Akdeniz Bölgelerinde rahatlıkla her türlü bitki yetiştiriciliği yapılabilir. Tercih edilecek süs bitkisinin bazı durumlarda sera ortamlarında üretilmesi ve büyütülmesi kazancın-getirinin artmasına yardımcı olur.

Süs bitkisi üretimi yapan firmalar ve süs bitkisi satan dükkanlar sizin ürünlerinizi satmak için önemli bir halka teşkil etmektedir. Yetiştirdiğiniz ürünleri öncelikle size yakın olan süs bitkisi satan çiçekçiler, marketler, hediyelik eşya dükkanları ile görüşüp pazar yakalayabilirsiniz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Radyoterapi Teknikeri Ne İş yapar Maaşı Ne Kadar İş İmkanları

Yoğun beton yığınlarının hem ülkemizi hem de dünyayı esir aldığı bu yüzyılda süs bitkisi yetiştirerek nasıl para kazanılır, merak ettiyseniz işte yapmanız gerekenler. Dünyanın renklenmesine sizler de katkı sağlamış olacağınız için de ayrıca gurur duyabilirsiniz.

Para babaları, holdingler, firmalar, şirketler her şeyi kendilerine göre dizayn ediyor. Onların istediği sadece ceplerini doldurmak. Dünyanın bin bir türlü süs bitkisi, orman ve yeşillik alanları onları çok alakadar etmiyor. Beton bloklar arasına sıkışmış olan insanlar artık tek renkten sıkılmış durumda. Siyah, beyaz ve tonları insanın ruhunu daraltan renklerden kurtulmak isteyen, pembeleri, sarı, mor, yeşil, turuncu, mavi renkleri görmek isteyen insanlar süs bitkisi yetiştiren insanların kendilerine sunduğu güzelliklerden faydalanmak istiyor.

İşte bizim anlatmak istediğimiz de hem dünyayı güzelleştirmek hem de insanları mutlu etmek için süs bitkisi yetiştirmek. Pek inandırıcı gelmese de hala insanlığını kaybetmeyenler var. İnsanlar kendi imkanlarıyla bazen evinin önünde ağaç dikiyor, bahçelerinden çiçek dikiyor, ancak büyük apartmanlarda sıkışmış olan, bahçesi olmayan onlarca daire sahibi insan yeşile hasret kalmış. Kendi imkanları çerçevesinde evlerinin içinde, balkonlarda süs bitkisi yetiştirmek istiyor. Durum bu kadar vahim olunca devreye süs bitkisi yetiştiriciliği yapan insanların sunduğu kıt kanaat fırsatlar giriyor.

bitki yetiştirip satmak

Eğer siz de genç bir girişimci olduğunuzu düşünüyorsanız süs bitkisi yetiştiriciliği yapmak niyetiniz varsa nasıl para kazanılır, hangi metotlar size çıkış noktası olabilir?

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Öğrenciler Kredi Çekebilir mi?

Süs bitkisi sadece evimizde, büromuza yetiştirdiğimiz çiçeklerden ibadet değildir. Farklı kategorilerde incelenmesi gerekir. Örneğin, doğal çiçek soğanları, dış mekan süs bitkileri, iç mekan süs bitkileri, kesilebilen çiçekler ve budanabilen küçük ağaçlar düşünülmelidir.

Bu sektörde ekmek yemek istiyorsanız kendinize uygun mekanımız varsa hepsini yapabilirsiniz. Ancak küçük mekanlarda da yapılabilecek işleri araştırıp ona göre para kazanma yolunu değerlendirmelisiniz. Ayrıca bu işi yapacak olan kişiler, bu işi geçim aracı olarak sürekli bir iş olarak mı düşünecek, yoksa basit yöntemlerle ek gelir fırsat olarak mı yapacak, karar vermesi gerekir. Çünkü süs bitkisi yetiştiriciliği işi hem gelir hem de bir işletme ruhu ile yapılacak işler arasındadır. Kararı sizin vermeniz çok önemlidir.

Eğer profesyonel bir ekip kuracaksanız ve dükkan açacaksınız ona göre çalışma yapmalısınız. Yok, emekli veya ev hanımı iseniz kendi bahçenizde uygun alanınızda süs bitkisi yetiştirerek nasıl para kazanılır bilgi edinmek istiyorsanız ek gelir yapacaksınız demektir. Yani hobi olarak yapacağınız bu işten kar etmek istiyorsunuz anlamına gelir.

Emekliler ve ev hanımları için ek iş mahiyetinde yapılabilir, ancak geleceğe yönelik büyük plan yapacak olan kişiler bunu bir meslek olarak seçmeli, ona göre altyapı hazırlanmalıdır. Unutulmaması gerekir ki çiçekler de çocuklar gibidir. Bakılmalı, ilgilenilmeli ve zamanında gereken yapılmalıdır. Aksi takdirde beklentilerinize ters tepki verebilirler.

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Vergi Denetmeni Kimdir Mesleğin Özellikleri Nelerdir Vergi Denetmeni Maaşları

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?